Niedziałający laser po przeróbce...

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Dziś, po siedmiu(!) latach stwierdziłem że szkoda mi pieniędzy na gry i wole sobie konsole przerobić sposobem LT 3.0 by nie stracić możliwości gry na XBL(jestem świadom możliwości oflagowania). Nigdy nie miałem problemów z tą konsolą(no pomijając fakt że pies mi ją "oszczał" i musiałem oddać do naprawy bo pada nie łapało :)), nawet nie przypominam sobie by chociaż raz nie otworzyło mi gierki, więc laser dobrze działał. Po przewiezieniu konsoli i oddaniu jej przeróbce był czas na testy, i nagle... konsola miała problemy z piratami, pierwszych 10ciu nie otworzyła, po czym włożono oryginał i zadziałało od razu, po tym oryginale jak włożono znowu pirata to i pirat się włączył, wtedy osoba przerabiająca mi tą konsole powiedziała mi że laser jest już na wykończeniu, w sumie po tylu latach ma prawo do tego. No cóż, zapakowałem konsolę i wróciłem do domu. W domu rozebrałem konsolę w celu "umycia" gumki od mechanizmu otwierającego napęd, bo miałem problemu z otworzeniem konsoli a osoba przerabiająca konsolę wtedy przy okazji mi powiedziała że tak mogę naprawić ten poboczny problem. Pomyślałem, że zrobię tak jak to robiłem kiedyś z PS2 i przy okazji wezmę patyczek i spirytusem przeczyszczę laser, niestety przez moją nieuwagę cała kropla spirytusu spadła na laser. No cóż, liczyłem że nic się nie stało i wziąłem po pewnym czasie odpaliłem znowu swoją konsolkę... i teraz gdy wkładam grę oryginalną(nie mam jeszcze piratów) konsola pokazuje przez 2-3 sec "odczytywanie" i potem "otwórz napęd". Przy jednej grze(mam ich 7) chwile (z sekundę) coś tam próbuję zrobić, ale też jest "otwórz napęd". Jeszcze pare razy próbowałem coś zdziałać, a to suchym patyczkiem higienicznym, a to z wodą... Da się to jakoś odratować?
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Wymień laser na nowy.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
w jaki sposob koleś ci ją przerabial ?


edit
ale jak już grzebaleś wacikiem to faktycznie kup laser....
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Wymiana lasera trochę kosztuje, jako iż jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców(tak, ta liczba w nicku to mój rocznik) wolałbym w ostateczności wymieniać.
Napęd mam Philipsa, przerabiał ją na LT 3.0, z tego co widziałem po prostu podpiął napęd do komputera i jakichś programów użył, nie znam się na tym.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie wiem czy zrozumiałeś musisz kupic nowy laser. UsKodziles go
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma opcji jakiejkolwiek próby uratowania go?
Jak nie to cóż, zostałem bez konsoli na długi okres... :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokładnie
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Ile kosztuje wymiana samego lasera(u kogoś, sam się na tym nie znam)? I czy na pewno nie stracę przeróbki wtedy? Skoro mogę to się jeszcze upewnię. :)

Swoją drogą, jakoś diametralnie różni się ten laser z X360 od PS2? Bo naprawdę się zdziwiłem, wiadome że laser to bardzo delikatna część ale przy PS2 bardzo długo nieświadomie się wręcz bawiłem, a konsola do dziś działa.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Kolo 60zl pojedz tam gdzie przerabiales. Masz chyba blisko :)
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
No dla mnie z godzina drogi, ale to nie jest jakiś profesjonalista, bardziej był to jakiś na oko 20 latek który pasjonuje się tym, więc bym musiał poszukać gdzieś indziej. No ale we Wrocławiu powinienem znaleźć.
 

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja Ci mogę zmienić laser. Koszt lasera to 20-30 zł. Wpadasz do mnie z napędem wymieniam i wracasz. (Wrocław)
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
@keyser2
A za robocizne ile? :)
I jaka część Wrocławia?
 

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Flaszka. Psie Pole.
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Dobra, poradzę sobie sam z wymianą lasera, mimo wszystko dzięki. :)
Teraz kolejne pytanie. Mam napęd Phillips LiteOn, konsola jak i nagrywarka są z 2008, czy ten laser będzie pasował? http://allegro.pl/laser-hop-141x-do-konsol-xbox-360-liteon-fat-i4968087844.html
 
Ostatnia edycja:

keyser2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Hm, z wymianą lasera musze się powstrzymać bo nie mam lutownicy... Ale mam pytanie, spojrzałem jak pracuje ten laser. Zawsze po zamknięciu napędu chwilkę zakręci się to kółko na płytę, laser z dwa razy się ruszy i zaświeci chwilę i tyle. Po włożeniu nowego lasera(później sobie zdałem sprawę że zworkę trzeba zdjąć) zachowywał się tak samo, też się kółko chwilę zakręciło, laser chwile się ruszył(nie zaświecił, ale to pewnie przez zworkę) i tyle. Czy to właśnie tak się objawia niedziałający laser? czy to może ja jakieś śrubki nie dokręciłem/zbyt mocno dokręciłem lub coś innego? Jakby coś by pomogło to mogę nagrać filmik z działania napędu.
 
Ostatnia edycja:

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
poczuj sie jak pod namiotem i uzyj kawalka metalu i zapalniczki skoro lutownica to niedostepny dla ciebie sprzet
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Hah, nie wiedziałem że tak łatwo można to stopić. Zaraz się przekonam czy laser zadziała.

Niestety, dalej nie działa.
Tutaj film zrobiony z działania nagrywarki:
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Na filmiku żadnej nagrywarki nie ma. Jak sie ma zachować napęd jak brak plyty
 

byczku1998

Użytkownik
Użytkownik
Ptfu, napęd, przy pisaniu właśnie tak się zatrzymałem i zastanowiłem czy na pewno nagrywarka, lecz nic innego mi do głowy nie przyszło. Z płytą zachowuje się identycznie.


#edit
Co nie zrobię to napęd zawsze zakręci płytą z 2 razy i to wszystko, nie wiem już gdzie szukać przyczyny...
#edit2
Czy odkręcone śruby zalane na zielono mogą być powodem? Jest możliwość naprawienia tego jeżeli to jest przyczyną?
 

Do góry Bottom