Nieprzerabiana konsola, a dodatkowy wentylator - mozliwy ban?

kolo3

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam konsole nieprzerabiana (Jasper) i chcialbym sie dowiedziec, czy zamontowanie wentylatora 80x80 na GPU, a usuniecie standardowych wentylatorow moze spowodowac, ze M$ nagrodzi mnie banem? Czy ktos ma jakies informacje na ten temat?
Pozdrawiam.

Alert -=SETH=- //Jesteś użytkownikiem nie zakładaj tematów w dziale dla świeżaków, następnym razem będą pkt.

 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
czego to juz ludzie nie wymysla... a za podlaczenie konsoli do pradu tez bedzie ban? nie... bany sa za modyfikowanie oprogramowania i lamanie regulaminu, a tak btw nie wiem poo co i w jakim celu chcesz tam dawac wentylator, nic dobrego to nie przyniesie
 

kolo3

Użytkownik
Użytkownik
Oprocz tego, ze obnize temperature o okolo 30 stopni, co wplynie na zywotnosc to w zasadzie nic... :D
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
No na pewno zbijesz temperaturę o 30 stopni... Coś pewnie zbijesz ale nie o tyle.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jedyne co zrobisz to zaburzysz cyrkulacje powietrza co napewno nie zbije temperatury o 30 stopni...
 

kolo3

Użytkownik
Użytkownik
Cyrkulacja powietrza... jak to zaawansowanie brzmi. ;)
Ja wole spojrzec prawdzie w oczy - uklady padaja od zbyt wysokiej temperatury (no i oczywiscie od bezolowiowej cyny, ktora traci swoje wlasciwosci z biegiem lat). Oczywiste jest, ze uklad bedzie mial nizsza temperature, kiedy wentylator bedzie dmuchal bezposrednio na radiator, niz wydmuchiwal powietrze. Mam porownanie, poniewaz mam konsole z RGH - standardowe chlodzenie to temperatury 70-80 stopni i wyzej.
Brak standardowego chlodzenia i zamontowanie jednego wentylatora 80x80 (12V) na radiator powoduje, ze uklady nie przekraczaja 50 stopni.
Mysle ze ma to ogromny wplyw na zywotnosc ukladu.
PS. z SB rowniez sa problemy, ale glownie GPU pada.
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Jak wiesz lepiej to po co piszesz? Zaburzając cyrkulacje powietrza wewnątrz konsolki uzyskasz 10% mniejszą temperaturę kosztem hałasu i po co kombinować z jasperem mój od początku 2009 śmiga aż miło a katowany był wielokrotnie i jest w ciasnym miejscu wymieniam pasty co jakiś czas i spokój mam.
 

Peter007

Użytkownik
Użytkownik
Ban? No ludzie... Za takie ingerencje to traci się gwarancje, gdy jeszcze obowiązuje i to wszystko
 

Master50

Banned
Japery się nie psują, więc po co tam coś zmieniać grzebać i marnować swój czas. Jakbyś chciał się bawić w patent z slima ,że sobie wywiercisz dziury na górze obudowy i dasz na gpu i cpu osobny radiotor i wentylator to by ci coś dało nie naruszając cyrkulacji powietrza.
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wniosek jest prosty - lepiej nic nie kombinuj a konsolka dłużej pożyje niż gdybyś w niej grzebał.
Jeśli będzie się przegrzewać, powiadomi Cię o tym.
 

Shadow1980

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na Jaspera dodatkowe chłodzenie?? najmniej awaryjna płyta nie wiem po co grzebać moja chodzi 4 rok jak ta lala...
 

WithheldRug578

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam konsole nieprzerabiana (Jasper) i chcialbym sie dowiedziec, czy zamontowanie wentylatora 80x80 na GPU, a usuniecie standardowych wentylatorow moze spowodowac, ze M$ nagrodzi mnie banem? Czy ktos ma jakies informacje na ten temat?
Pozdrawiam.

Alert -=SETH=- //Jesteś użytkownikiem nie zakładaj tematów w dziale dla świeżaków, następnym razem będą pkt.

W życiu nie słyszałem większej głupoty :D
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
"lepiej dmuchać na zimne"... najwazniejsze to konsole utrzymywać w czystości unikać zakurzenia , wymiana past na gpu/cpu co jakiś czas, prawidłowe wentylowanie , faktem jest że luty na cynie free pb są słabsze z czasem puszczają bardziej , mody wentylatorów są dość efektywne zbicie temperatur powodują też wiecej hałasu przy pracy , termopady z pasywnym radiatorem na pamięciach też nieco zbijają stopnie , technik jest wiele począwszy od uszczelnienia tunelu w konsolach FAT po montowanie wydajnych coolerów , może tak pochwali się ktos swoimi wynikami obniżenia temperatury w x360
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
moj xbox chodzi 4 lata bez wymian pasty i innych czarow i cudowania... a jak bedzie sie mial zepsuc to nawet wasze obnizanie temperatury nic nie da, ale jak ktos lubi druciarstwo to moze sobie kombinowac ale bardzo latwo jest cos zepsuc niz poprawic
 

Do góry Bottom