Notebook a x360

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem tego notebooka któy posiada wejście hdmi. Pomyślałem sobie że skoro mój tv muszę podłączać przez 'czincze' i trace na jakości to dlaczego niby mam tak robić skoro mam laptopa w hd-ready. Czy mogę i ew. jak mam podłączyć xboxa pod monitor laptopa. Rozumiem że kupuje kabel hdmi z 2 męskimi końcówkami i potem muszę coś ustawić na ixie bądź notebooku?

Pozdrawiam
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem tego notebooka któy posiada wejście hdmi. Pomyślałem sobie że skoro mój tv muszę podłączać przez 'czincze' i trace na jakości to dlaczego niby mam tak robić skoro mam laptopa w hd-ready. Czy mogę i ew. jak mam podłączyć xboxa pod monitor laptopa. Rozumiem że kupuje kabel hdmi z 2 męskimi końcówkami i potem muszę coś ustawić na ixie bądź notebooku?

Pozdrawiam
niestety ,wątpię żebyś miał laptopa z WEJŚCIEM hdmi


PS: zobacz sobie co piszą w komputroniku w "cechy produktu"

PS.2:
wyjścia karty graficznej

* wyjście HDMI
* wyjście D-Sub

Edit: w Przypadku laptopa zostaje tylko tuner TV pod USB ale zapewniam cie , nie uzyskasz lepszej jakości niż przez czincze na zwykłym kineskopowym TV
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Po pierwsze: w laptopach jest WYJŚĆIE a nie WEJŚCIE HDMI
Po drugie: jeżeli chcesz podłączyć xboxa do laptopa to musisz zaopatrzyć się w tuner tv do laptopa - jednak jakość nie będzie najlepsza i nie będzie HD
 

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
szlag :/ czyli zostaje mi tylko i wyłącznie granie na kineskowopym ? :( nie ma jakiejś możliwości żeby wyciągnąć więcej z ixa ? Nie mam telewizora hd i w najbliższym czasie prawdopodobnie mieć nie będę. jakieś inne pomysły (tanie najlepiej :p )

może przez VGA się da ? jaka będzie jakość bo staram się żeby była lepsza od scart i czinczy.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Póki co zostań przy tym TV i zbieraj sobie powoli na jakiś TV... za 1200zł już kupisz 32" HD Ready
 

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
czyli jakość przez VGA - VGA będzie kiepska ? A może jakieś tańsze rozwiązania . ? Bo na studia nie wiezmę tv za 1,2k .
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
można tez kupić na allegro monitor CRT , ale lepiej wcześniej poczytać komentarze użytkowników.

Jeżeli posiadasz więcej pieniędzy to lepiej kupić monitor LCD 23 cale
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
To w takim razie pozbieraj na jakiś monitorek tak jak kolega napisał wyżej
 

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
a jeszcze tańsze rozwiązanie jest? i jak wygląda gra na crt czy lcd? lepiej od czinczy ?
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
No nie ma... Monitor kupisz nawet i za 600zł jako taki.. Chciałbyś rozwiązanie za 100zł? no bez przesady...

jak to czy lepiej na crt czy lcd że lepiej od czinczy? kompletnie nie rozumiem co chciałeś przekazać
 

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
czy lepsze jest grafika i czy jest duża różnica
 

12slonio12

Użytkownik
Użytkownik
Polecam przeczytanie tego wątku
http://xboxforum.pl/sprzet-f11/xbox-360-i-laptop-28214.html

a w szczególności ostatniego mojego postu.
 

qwe4321

Użytkownik
Użytkownik
ok, pomógł , dziękuję. postaram się wyczaić dobry monitor jednak czy mogę potem ixa podłączyć do monitora takim kablem i jak będzie jakość ?

Pytam bo chyba tańszy będzie z vga niż z hdmi

EDIT: jeśli kabel podany wyżej będze ok to czy gdy kupie taki monitorek będzie lepsza grafika niż na 20'' przez RGB?

a może któryś z tych:
monitor 1
monitor 2
http://allegro.pl/item809073759_eizo_l671_usb_1xd_sub_dvi_gw_fv.html
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
Polecam przeczytanie tego wątku
http://xboxforum.pl/sprzet-f11/xbox-360-i-laptop-28214.html

a w szczególności ostatniego mojego postu.
Co za głupota , ta przejściówka przez ExpressCard i karta z wejściem HDMI to koszt około 1500$ (dolarów !!)



ok, pomógł , dziękuję. postaram się wyczaić dobry monitor jednak czy mogę potem ixa podłączyć do monitora takim kablem i jak będzie jakość ?

Pytam bo chyba tańszy będzie z vga niż z hdmi

EDIT: jeśli kabel podany wyżej będze ok to czy gdy kupie taki monitorek będzie lepsza grafika niż na 20'' przez RGB?

Jakość bedzie duzo lepsza niz na czinczach, ale monitor CRT , to nie jest najlepszy pomysł jezeli planujesz sie przeprowadzać. Do tego dochodzi problem z pasami. Lepiej pozbierać i kupić jakiś LCD z DVI/HDMI za 500-600zł

Daruj sobie stare LCD-ki , mają beznadziejny czas reakcji i do tego nie są w formacie 16:9/16:10(problem z pasami)
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
zdecydowanie lepiej. po vga i hdmi uzyskasz najlepszy obraz
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
krisr77 po Hdmi to się zgodze ale po VGA nie to już lepszy po componencie będzie
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Z tego co czytałem na zagranicznych forach to akurat do Xboxa lepiej nadaje się VGA ;) Kolory są lepiej nasycone + obraz się lepiej skaluje.

Aha i nadal rozmawiamy o monitorach - kolega chciał najtaniej - to tam jednak najlepiej VGA ;)
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
gdzieś bylo na sieci porównanie. trochę inna kolorystyka i nasycenie barw. ale ogolnie duzej różnicy nie ma.
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
Pablooo88 oni piszą też że jak ktoś ma monitor np 22" to 99% osób nie zauważy różnicy, ale idąc w góre np na 40" już tak, dodatkowo drugą rzeczą jest ustawienie oraz sam telewizor który jeden drugiemu jest nierówny
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
najtańszym rozwiązaniem w twoim przypadku jest zakup monitora LCD :)
 

Do góry Bottom