Nowa modyfikacja chłodzenia - który sposób wybrać?

FunnyPeKI

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Nadszedł czas żeby pobawić się trochę starym Xenonem, więc pomyślałem żeby zmodyfikować chłodzenie. Mam 2 pomysły, ale chciałbym zapytać się was, który z nich będzie lepszy.

1: Nowe wydajniejsze wentylatory na tył (zamiast tych oryginalnych) oraz jeden wentylator w górnej części obudowy (wtaczający chłodne powietrze). Przy radiatorach zrobię małe uszczelnienie po bokach żeby powietrze trafiało prosto do tunelu.

2: Wymiana radiatora na GPU na ten z procesorów AMD. Tak samo mam zamiar zrobić z tym od CPU. Wentylatory wtedy wyglądałyby tak samo jak w podpunkcie 1.

W Xboxie mam radiator na GPU z heatpipe i tak samo na CPU. Punkt 2 według mnie wydaje się najlepszy, ale przypadkiem nie będzie problemu z wyginaniem się płyty? Dodam że ta która aktualnie znajduje się u mnie, jest w idealnym stanie.

Co powiecie również o xclamp fix? Chodzi mi po prostu o lepsze przyleganie radiatorów do CPU i GPU.
 

piccolo

Banned
1: Nowe wydajniejsze wentylatory na tył (zamiast tych oryginalnych) oraz jeden wentylator w górnej części obudowy (wtaczający chłodne powietrze). Przy radiatorach zrobię małe uszczelnienie po bokach żeby powietrze trafiało prosto do tunelu.
Możesz ale to nie chroni przed rrodem.

2: Wymiana radiatora na GPU na ten z procesorów AMD. Tak samo mam zamiar zrobić z tym od CPU. Wentylatory wtedy wyglądałyby tak samo jak w podpunkcie 1.
Na twoim miejscu bym tego nie ruszał bo ci się zrobi rrod ten sprzęt to zabytek.

W Xboxie mam radiator na GPU z heatpipe i tak samo na CPU. Punkt 2 według mnie wydaje się najlepszy, ale przypadkiem nie będzie problemu z wyginaniem się płyty? Dodam że ta która aktualnie znajduje się u mnie, jest w idealnym stanie.
Pewnie ,że będzie to starożytny model ciesz się ,że to żyje. Możesz wymienić pastę, radiory i wentylatory, wyciąc kratke. Ale to na 99 procent śmierć tej konsoli.

Co powiecie również o xclamp fix? Chodzi mi po prostu o lepsze przyleganie radiatorów do CPU i GPU.
Zacznij się bawić tak to ci i tak nic nie da. Ruszysz tam co kolwiek zaraz będzie rrod. Lepiej graj jak jest, jak powietrze ciepłe leci dół nie jest gorący nie ruszaj tego lepiej.
 

Dawidovy

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, trochę to zły pomysł z wentylatorem wtłaczającym chłodne powietrze z góry. Zgodnie z prawami fizyki to ciepłe powietrze unosi się ku górze, więc zaburzysz cały układ. Daj tam wyciągający powietrze. A na GPU/CPU założyłbym radiatory intelowskie wraz z wiatraczkami (wtedy wentylatory z tyłu nie były by potrzebne).
 

FunnyPeKI

Użytkownik
Użytkownik
Davidovy a przypadkiem intelowskie coolery nie mają innej rozpietosci mocowan chlodzenia? Z tego co mi wiadomo roznica jest niewielka ale jest.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam. Nadszedł czas żeby pobawić się trochę starym Xenonem

Działa to działa jak zaczniesz z nią majdrować to możesz doprowadzić do uszkodzenia bo płyta zacznie się wyginać i powstaną zimne luty, działający xenon jest warty ze 100zł.
Według mnie można by wymienić wentylatory i podkręcić predkosć obr. ale to da spadek o parę oC mniej a będziesz miał odkurzacz.
Xboxy tanieją w oczach, jak ci padnie twój to kupisz kolejnego. Grać i się cieszyć że działa jak padnie kupić nowego i się nie przejmować :)
 

FunnyPeKI

Użytkownik
Użytkownik
W sumie tak ale nie zaszkodzi sie nim pobawic. Pieniadze na 360 mam wiec nie szkoda mi jej modyfikowac. Wracajac do tematu: moze na radiatorze od CPU wstawic maly wetylator od karty graficznej i reszta jak w punkcie 1.
 

Do góry Bottom