Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam szukałem odpowiedzi na moje pytanie dość długo i nic nie znalazłem wiec jak coś proszę mnie nie gnoić że gdzieś jest bo naprawdę nic nie znalazłem heh :)

Mam pytanie odnośnie nowych wiatraków odprowadzających ciepło z konsoli. Chodzi o coś takiego http://www.allegro.pl/item427392109_kolorowe_60_wydajniejsze_wiatraki_robson.html . Czy jeśli zamontuje takie wiatraki w swoim pudle stracę gwarancje? A i jeszcze czy faktycznie coś poprawiają? Bo tak jak czytałem o COOLERACH to większość twierdzi że nic nie dają a nawet szkodzą bo przegrzewają styki :)
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Zerwanie plomby = koniec gwarancji, a co do jakości tych wiatraków to się nie wypowiem bo nie mam pojęcia.
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Te wiatraki pomagaja , a coolery montowane np tak jak te ponizej to jest konkretny shit
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Ale po co chcesz montować jakieś coolerki jak i tak wszystko zagłuszy napęd DVD :D
 

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Nie bo tak przegadałem forum i znalazłem ciekawe rozwiązania dotyczące poprawy chłodzenia np zamontowanie wiatraka na obudowie ., a jak sie zamontuje jeszcze nowe wiatraki z tyłu to pierścień śmierci nie powinien występować :)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Jak ma wyskoczyć RRoD to i tak wyskoczy i takie wiatraczki nic na to nie pomogą, tu nie chodzi o przegrzewanie konsoli tylko o zimne luty. MS dało na początku ciała i dlatego takie kwiatki są.
 

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

hmmm ja o do konsoli mam taka taktykę ze gram 2h i potem konsola odpoczywa 1h. Myślę że takie postępowanie powinno ją hmm nie przegrzać i będzie z nią wszystko ok :)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

A ja mam taką taktykę, że chodzi cały dzień i jak padnie to padnie. Łaski nie robi, pójdzie do żyda i tyle 8).
 

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

ja tam go oszczędzam bo nie chce dostać od starego pocisku że wydałem tyle siana i gówno .
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

offtopic napisał:
Ale po co chcesz montować jakieś coolerki jak i tak wszystko zagłuszy napęd DVD :D
Trochę dziwne... Napęd DVD z tego co mi wiadomo raczej nie jest montowany żeby chłodzić konsolę :p
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Majcher_NR napisał:
offtopic napisał:
Ale po co chcesz montować jakieś coolerki jak i tak wszystko zagłuszy napęd DVD :D
Trochę dziwne... Napęd DVD z tego co mi wiadomo raczej nie jest montowany żeby chłodzić konsolę :p
Powiedz mi jaki komponent w konsoli jest najgłośniejszy ?? Napęd, wentylatorki, cewki... i od czego pada konsola ??

Nie nauczyli cię czytać ze zrozumieniem w szkole ??
 

Bug

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Nie do końca chyba zrozumiałeś. Koledze chodziło o to, że nawet kosztem decybeli warto przedłużyć życie naszej konsoli choćby o miesiąc. Czy nie mam racji ? Napęd może i chodzi głośno ale mi to w sumie nie przeszkadza podłączam słuchawki bezprzewodowe do telewizora więc i tak nic nie słyszę....
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Bug napisał:
Nie do końca chyba zrozumiałeś. Koledze chodziło o to, że nawet kosztem decybeli warto przedłużyć życie naszej konsoli choćby o miesiąc. Czy nie mam racji ? Napęd może i chodzi głośno ale mi to w sumie nie przeszkadza podłączam słuchawki bezprzewodowe do telewizora więc i tak nic nie słyszę....
wg mnie nie warto, ale jak kto uważa :D

zilian napisał:
ja tam go oszczędzam bo nie chce dostać od starego pocisku że wydałem tyle siana i gówno .
A gwarancji nie masz ?? I napisz proszę jaką wersje konsoli masz: Xenon, Zephyr, Falcon, Opus ;)

pozdro
 

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Hmmm powiem tak moja konsola w sumie jest dziwna hehe . No gwarancje mam tylko ona niestety była zarejestrowana umówiłem sie z kobita . że jak padnie wyślę ją do niej i od niej ją serwisant odbierze no ale to są dodatkowe koszty a przerejestrować z tego co wiem niemożna:( Hmmm niewidem jaka mam wersje hehe wiem tylko tyle że był to stary model ale został wysłany do serwisu i zamontowano mu te poprawione rzeczy z Falcona. Tak więc jest to stary model z nowym chłodzeniem czy jakoś tak hehe . Na razie jeszcze sie mało znam bo w xboxach siedzę od tygodnia hehe .



A mam jeszcze takie pytanie bo mój xbox stał u mnie na biurku i tak po 2 godzinach gry spód był gorący a wiatraki bardzo ciepłe powietrze wyrzucały dzisiaj przestawiłem go do większego pokoju w którym przepływ powietrza jest trochę lepszy i xbox prawie wogule sie nie nagrzewał. Dodam że ten 2 pokój jest ok 2,5 raza taki jak mój. Więc wybór miejsca ma takie duże znaczenie?
 

FanXbox2

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

maa i to duże pamiętaj żeby xbox miał duzo miejsca wokół siebie bo jak niea to będzie RoD :'(
 

Bug

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Co do chłodzenia polecam wątek stworzony przez przeo_91 o podstawkach pod xboxa, strony z allegro straciły wazność ale warto poszukać w szukajce
 

zilian

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

Mam takie pytanie bo często sie mówi o tym ze xbox sie przegrzewa że odlutowuje się GPU. Ale co to jest wogule to GPU bo kompletnie sie na tym nie znam hehe:p To są te chipy nad którymi są radiatory czy może znajduje sie to po 2 stronie płyty głównej patrząc z góry?
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Nowe wiatraki a gwarancja xboxa

zilian napisał:
Mam takie pytanie bo często sie mówi o tym ze xbox sie przegrzewa że odlutowuje się GPU. Ale co to jest wogule to GPU bo kompletnie sie na tym nie znam hehe:p To są te chipy nad którymi są radiatory czy może znajduje sie to po 2 stronie płyty głównej patrząc z góry?
To co ten pan trzyma to jest wlasnie GPU

 

Do góry Bottom