Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
Pytanie dla znawcow tematu: czy jest jakas szansa, aby wraz z pojawieniem sie nowego dasha (a w zasadzie mozliwoscia zgrywania gier na hdd), pojawil sie inny sposob odpalania "kopii zapasowych gier"? W sensie bez przerabiania konsoli, cos na styl crack'a z PC.. ;) Jesli sie orientuje to wpierw plytka z gra bedzie musiala przejsc weryfikacje, czy to oryginal, a potem na hdd, wiec moze bedzie inna opcja wgrania na dysk obrazu co umozliwi granie w "kopie zapasowe"?

Oczywiscie tu przychodzi mi do glowy przyklad PS3, ktory zgrywa gry na dysk, a jednak nikt rozwiazania na odpalanie "kopii zapasowych" nie wynalazl :p
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

Dobra wróżka z M$ przyleciała do mnie dziś w nocy i mi powiedziała, że takiej możliwości nie będzie :( Nie mogłem z tego powodu spać do rana...
Ale zła wróżka z Xbox Hacer przyszła do mnie o 7rano i powiedziała, że popracuje nad tym by nie trzeba było posiadać płyty w napędzie:)

Zobaczymy która wróżka wygra :D
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

chyba xboxhacker?:p

"Yeah, I know we still have no means of code execution, but all we have to do is reply with the "correct" answer when the 360 query's the "DVD-drive" for DMI, PFI, SS, Game name String etc. If we can sniff the SATA-port in the DVD-drive, then we could record the answers that authenticates that the disc is legit. After this check is done, I assume the 360 will enable launching the installed game from HDD." - pewnie o to chodzi.. dla tych co nie znaja jezyka, chodzi o to mniej wiecej aby konsola 'myslala' ze ma oryginalna plytke w napedzie ;)

W kazdym badz razie trzymajmy kciuki za 'zla' wrozke..;)
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

No wiem wiem jak się pisze :) Ale tak się śmieję z tych głupich pytań :p

Do końca nikt nie wie jak będzie z tą instalacja na dysku.
Problem z nieprawidłowymi "odpowiedziami" z napędu, występuje po zmianie LiteOna na Samsunga albo LG. Benq prawidłowo "odpowiada"-emuluje LiteOna(czyli jak M$ by chciał to wykryje i zbanuje konsolę)
Dla tego ma się pojawić iXtreme 1.5 i by między innymi można było grać bezpiecznie Online i prawidłowo kopiować gry na dysk, bo jeśli gra nam się źle skopiuje to spora szansa na BANA
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

nie do konca chodzilo mi o to by grac w zainstalowane gry na hdd bez plyty w napedzie. raczej o to czy technicznie mozliwe jest, aby wgrac (np. z pendriva, dvd, pc) na dysk twardy gre, a potem ja normalnie odpalic. oczywiscie chodzi o pirata, aby to dzialalo bez wybebeszania konsoli i grzebania w napedzie ;) cos na styl crack'a jak napisalem..

a pytanie bylo czysto filozoficzne do osob ktore programuja albo wnikaja w techniczne szczegoliki konsoli i potrafia stwierdzic czy cos na wzor PCetowego crack'a mozna stworzyc.. ;)
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

Nie da rady, bo niezflashowany napęd nie czyta piratów. Chyba, żeby zrobić coś takiego jak przy zgrywaniu obrazu na dyska ale to i tak wiązałoby się z rozkręceniem konsoli.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

a pytanie z innej beczki choc podobne:)
jak mysliie czy po updacie bedzie sie dało skopiowac pirata na hdd i z piratem wnapedzie w celu weryfikacji odpalac z dysku??? oczywiscie na przerobionej konsoli
czy dla ms tp rozpozna??? posypia sie bany??
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

Można się tylko domyślać. To, że pirata będziemy mogli zgrac to dla mnie jest oczywiste choć moge się mylić (oby nie ;)). A co do wykrycia pirata na dysku to b. możliwe, bo piraty zajmują chyba mnie niż orginały i M$ mógłby to sprawdzać.
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nowy dash a "kopie zapasowe" gier..

reed napisał:
Nie da rady, bo niezflashowany napęd nie czyta piratów. Chyba, żeby zrobić coś takiego jak przy zgrywaniu obrazu na dyska ale to i tak wiązałoby się z rozkręceniem konsoli.
Ok, ale mi chodzi o dostep do HDD na x360 z poziomu PC i przegrywania calych obrazow gier na tenze dysk! Moglyby byc juz scrackowane dajmy na to ;)
 

Do góry Bottom