Nowy xbox...rewolujaca?

zygzak65

Świeżak
Świeżak
"Pogłosek o nowej konsoli Microsoftu ciąg dalszy. Źródła, na które powołuje się serwis Edge, donoszą, że następca Xboksa 360 wymagać będzie stałego połączenia z Internetem, co zlikwiduje rynek obrotu używanymi grami na tej platformie sprzętowej.
Niespełna dwa tygodnie temu pojawiły się doniesienia o rzekomej specyfikacji technicznej nowego Xboksa. Według anonimowego informatora serwisu Edge są one zgodne z prawdą, ale to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o nowej platformie sprzętowej od Microsoftu. Gigant z Redmond chce bowiem zastosować radykalne rozwiązanie, które raczej na pewno nie przysporzy mu sympatyków. Mowa o konieczności stałego połączenia z Internetem.
Z niepotwierdzonych informacji wynika, że nowa wersja usługi Xbox Live ma być integralnym elementem następcy Xboksa 360, bez którego konsola po prostu nie będzie działać. W ten sposób Microsoft zamierza całkowicie wyeliminować handel używanymi grami. Te ostatnie będą jednak sprzedawane nie tylko w dystrybucji cyfrowej, ale także na fizycznych nośnikach – płytach Blu-ray o pojemności 50GB. Bardzo prawdopodobne, że w pudełku nabywcy znajdą kod do jednorazowej aktywacji.
Potwierdzają się też doniesienia o zmodernizowanej wersji kontrolera Kinect. Źródło serwisu Edge twierdzi jednak, że urządzenie sprzedawane będzie także osobno, co pozwala wierzyć, że nie wszyscy nabywcy nowego Xboksa będą skazani na zakup zestawu z kontrolerem ruchowym.
Przypominamy, że koncern Microsoft nie ujawnił dotąd żadnych szczegółów związanych z nową konsolą. Tym samym wszystkie doniesienia na temat nowego Xboksa należy traktować z dużą rezerwą."

źródło:Nowy Xbox

Co wy myślicie o takiej zmianie i o jednorazowych aktywacjach gier używając klucza aktywacyjnego... i cała zmiana odbiegająca od tego co jest teraz...:concern:
 

freeman94

Użytkownik
Użytkownik
Hymm. Zobaczymy ile będzie kosztował.
Nie wydaje mi się żeby zrobili przymusowy obowiązek podłączenia konsoli do internetu aby z niej korzystać.
Co prawda większość ludzi juz ma w domu internet ale i tak będą same problemy.
U mnie była by lipa, bo ja mam konsole w pokoju gościnnym gdzie nawet nie mam pomysłu jak puścić tam internet, bo router mam w swoim pokoju na 2 pietrze.
Kabel przez cały dom?
Nie wydaje mi się aby Microsoft tak zrobił.
Natomiast jeśli chodzi o "bebechy" oraz odtwarzacz BluRay to jest OK. Można było się spodziewać bo przecież w 2013 roku nie będą montować DVD. :)
 

zygzak65

Świeżak
Świeżak
no a co powiesz na to, że chcą tak zrobić żeby nie było już możliwości wymiany sprzedaży gry kolejny raz ...że będzie już na amen przypisana do Twojego konta, przez wprowadzenie kodów aktywacyjnych i na dodatek jednorazowych...
 

Do góry Bottom