Poradnik Obejście blokady MS na zagranicznych zdrapkach

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mały poradnik dla tych, którzy kupowali już gry z użyciem zdrapek, mają dodany zagraniczne adresy rozliczeniowe i pewnego dnia MS ich zaskoczy, że zdrapka jest do użycia tylko na danym regionie, z którego mamy zdrapkę. Sklep MS przenosi od dziś do innej strony na wbicie kodu niż to zawsze było i pokazuje takie piękne komunikaty o blokadach na zdrapki z innych regionów niż region konta XBL. Z racji, że nie chciałam stracić zakupionych przeze mnie rubli udało mi się dojść do obejścia tego :D #kulekcwaniak #kulekcebula.

ZDRAPKI ROSYJSKIE
Na początek podstawowe informacje o jakich trzeba wiedzieć:

Gdzie kupujemy rosyjskie zdrapki?

• Zdrapki z rublami kupujemy na plati.com wpisując frazy w formie: 250 xbox (dostępne nominały: 250, 500, 750, 1000). Można też szukać od razu 1250, 1500 itp. :)
  • Seagm: https://www.seagm.com/xbox-live-gift-cards-russia
  • W ostateczności można skorzystać z g2a.com lub cdkeys.com, aczkolwiek mogą się trafić bany na konta za kradzione zdrapki.
Aby powiódł się zakup na plati trzeba spełnić określone warunki:
- Na karcie płatniczej musi być włączona opcja płatności internetowe.
- Na karcie musi zostać zmieniony limit płatności internetowych z 0zł na określoną kwotę, która nam jest potrzeba do zakupu zdrapek, zawsze lepiej ustawić z 10zł więcej.
- Włączona na karcie opcja 3D-Secure, inaczej płatność nie przejdzie.

Jak kupić na plati:
Szukamy określonej zdrapki jaka nas interesuje (sprawdzamy u kogo wychodzi dana zdrapka najtaniej), jeśli się zdecydowaliśmy to wybieramy po prawej Debit or Credit Card -> RUB, na dole Buy Now (bez zakładania konta na plati). Podajemy adres e-mail na dole na jaki ma przyjść kod i sprawdzamy u góry czy na pewno jest informacja, że płacimy w rublach RUB (uwaga bo czasami zmienia na EUR lub USD). Klikamy następnie Proceed i dalej wpisujemy dane karty, zatwierdzamy i czekamy, aż przyjdzie kod do zdrapki. Do kilku minut jest w oknie płatności jak i przyjdzie na adres e-mail.

JAK KUPIĆ GRĘ

SPOSÓB I:

1. Kupujemy zdrapki rosyjskie na plati.com bądź na nilt.ru kartą płatniczą.
2. Otwieramy store MS, na dole w stopce strony zmieniamy kraj z Polski na Rosję.
3. Wyszukujemy gry, która nas interesuje do kupna.
4. Klikamy Kup, w opcjach zapłaty wybieramy, że chcemy zapłacić kartą zdrapką, dodajemy kod ze zdrapki, którą kupiliśmy. Dodajemy również adres rozliczeniowy na Rosję.

UWAGA: SKLEP MS UTRUDNIŁ KUPOWANIE ZDRAPKAMI. JAK TO ROZWIĄZAĆ PATRZ PKT. 3 W SPOSOBIE II.
  • Jak znaleźć dane na Rosję?
Wchodzimy na Google Maps, wpisujemy Rosja, wybieramy jakąś miejscowość (w moim przypadku była to Moskwa), przybliżamy mapę i szukamy jakiegoś zaznaczonego budynku na mapie, klikamy na niego i ukazują nam się gotowe dane do wpisania jako swoje na regionie rosyjskim.
5. Finalizujemy transakcję i cieszymy się grą kupioną u wujka Władimira.

SPOSÓB II:

1. Kupujemy zdrapki rosyjskie na plati.com bądź na nilt.ru kartą płatniczą.

2. Odpalamy XO -> Ustawienia -> System -> Lokalizacja -> Rosja. Język może zostać polski. Po czym dajemy resetuj konsolę.

3. Gdy XO nam się uruchomi wchodzimy w Sklep -> Aktywuj kod -> Wklepujemy kod ręcznie i na całe szczęście konsola nam przyjmuje zdrapkę z rublami i dodaje do konta.

EDIT: SKLEP MS UTRUDNIŁ ZAKUPY ZDRAPKAMI. TERAZ ŻEBY ZROBIĆ ZAKUP ZA POMOCĄ SALDA ZE ZDRAPKI TRZEBA OPRÓCZ TEGO DODAĆ DO KONTA KARTĘ PŁATNICZĄ NA TYM REGIONIE NA KTÓRYM CHCEMY KUPIĆ. PO DODANIU KARTY WYŚWIETLA SIĘ OPCJA ZMIEŃ OPCJE ZAPŁATY I WYBIERAMY WTEDY SALDO KONTA MS, CZYLI NASZĄ ZDRAPKĘ.

4. Szukamy w sklepie tego co nas interesuje i robimy zakup. Teraz uwaga jeśli w store na konsoli nie ma tego co chcecie kupić (w moim przypadku to była mapa skarbów do FH3) to wchodzimy na xbox.com -> Logujemy się do swojego konta -> Szukamy w sklepie tego co chcemy -> Na dole strony zmieniamy język na Pоссия (Rosja). Dajemy kup na tym co chcemy -> Zalogowałam się i w moim przypadku później wyszło, że mam wiele adresów rozliczeniowych (mam polski i rosyjski), kliknęłam w niebieski odnośnik i ukazał mi się mój adres rozliczeniowy rosyjski wraz z rublami na koncie, kliknęłam na niego i wtedy ukazała mi się opcja kup. Dałam kup i udało się sfinalizować transakcję :D. Ten kto nie ma danych rozliczeniowych dodanych na Rosję musi sobie je wyszukać w Google maps wg poniższego sposobu:
  • Jak znaleźć dane na Rosję?
Wchodzimy na Google Maps, wpisujemy Rosja, wybieramy jakąś miejscowość (w moim przypadku była to Moskwa), przybliżamy mapę i szukamy jakiegoś zaznaczonego budynku na mapie, klikamy na niego i ukazują nam się gotowe dane do wpisania jako swoje na regionie rosyjskim.

4. Po sfinalizowaniu zakupów klikamy Anuluj przy pobierającej się grze (żeby nam się nie pobrała gra w języku angielskim jeśli ma język polski). Później wracamy w ustawieniach na swoją poprzednią lokalizację, czyli Polskę i dopiero dajemy przy grze Pobierz.

Wszystko bez użycia VPNu i innych pomocników :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

KUPOWANIE NA STANACH ZJEDNOCZONYCH
SPOSÓB I:

1. Kupujemy zdrapki USA na seagm.com bądź na cdkeys.com, można też znaleźć je na plati.com
2. Otwieramy store MS, na dole w stopce strony zmieniamy kraj z Polski na United States.
3. Wyszukujemy gry, która nas interesuje do kupna.
4. Klikamy Kup, w opcjach zapłaty wybieramy, że chcemy zapłacić kartą zdrapką, dodajemy kod ze zdrapki, którą kupiliśmy. Dodajemy również adres rozliczeniowy na USA. Uwaga tu trzeba dobrze podać dane rozliczeniowe, żeby nie doliczyło nam podatku. Poniżej są ważne informacje:

Stany US bez podatku:
  • Alaska
  • Delaware
  • Montana
  • New Hampshire
  • Oregon
EDIT: SKLEP MS UTRUDNIŁ ZAKUPY ZDRAPKAMI. TERAZ ŻEBY ZROBIĆ ZAKUP ZA POMOCĄ SALDA ZE ZDRAPKI TRZEBA OPRÓCZ TEGO DODAĆ DO KONTA KARTĘ PŁATNICZĄ NA TYM REGIONIE NA KTÓRYM CHCEMY KUPIĆ. PO DODANIU KARTY WYŚWIETLA SIĘ OPCJA ZMIEŃ OPCJE ZAPŁATY I WYBIERAMY WTEDY SALDO KONTA MS, CZYLI NASZĄ ZDRAPKĘ.

Jak znaleźć dane na US?
Wchodzimy na Google Maps, wpisujemy Stany Zjednoczone, wybieramy stan bez podatku, następnie Miejscowość, przybliżamy mapę i szukamy jakiegoś zaznaczonego budynku na mapie, klikamy na niego i ukazują nam się gotowe dane do wpisania jako swoje na regionie US.

Dane bilingowe na US jakie działają:
  • Address line 1: Suite 110
  • Address line 2: -
  • City: Manchester
  • State/Province: New Hampshire
  • Country/Region: United States
  • Zip/Postal code: 03101
Ogólnie uważam, że lepiej tylko wzorować się na tych danych powyżej co jak uzupełnić, a wyszukać sobie samemu jakieś inne dane, bo wierzcie mi, ale z gotowców skorzysta wiele osób i później wszyscy będą "mieszkać" pod tym samym adresem, tak jak spora liczba leni wpisujących dane Ambasady Polskiej w USA.

5. Po podaniu danych rozliczeniowych i wklepaniu zdrapki zatwierdzamy zakup i cieszymi się z kupna gry.

SPOSÓB II:

Na regionie US jest dokładnie ta sama metoda działania jak na regionie rosyjskim. Zdrapki z dolarami można kupić na amazonie lub na plati.com tyle że tym razem zdrapki z walutą USD wpisujemy na plati np. $10 xbox. Tańsze zdrapki obecnie idzie wyrwać na g2a.com lub cdkeys.com.

1. Kupujemy zdrapkę z dolarami na USA.
2. Na konsoli wchodzimy do ustawień. Język i Lokalizacja. Język zostawiamy polski, lokalizację ustawiamy na United States i restart konsoli.
3. Po ponownym rozruchu wchodzimy w sklep, wbijamy zdrapkę na konto, szukamy pozycji w sklepie, która nas interesuje klikamy Buy.
4. Wybieramy, że płacimy naszą zdrapką, uzupełniamy dane bilingowe na US pamiętając, że tylko kilka stanów w USA jest bez podatku. Podane są w sposobie I oraz jak pozyskać adres rozliczeniowy.
5. Po uzupełnieniu danych finalizujemy zakup. Od razu dajemy anuluj na pobieraniu gry.
6. Przełączamy się na Polskę i dopiero na Polsce dajemy Pobierz przy grze, no chyba, że kogoś nie interesuje czy gra będzie po polsku czy po angielsku (zakładając, że cyfra ma język polski w sobie).

INNE REGIONY
Ogólnie rzecz biorąc sprawa wygląda tak, że na jaki kraj jesteśmy w stanie pozyskać zdrapki na takim będziemy w stanie kupić sobie grę wg powyższych sposobów ;-)

Ostatnia edycja:

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie korzystam z matuszki Rassiji ale pełen szacun. Gdy pieniążek spadł to nawet car się po kopiejkę schylił a po rubla ukląkł.

popino

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie nie o rosyjskie konto i doladowanie w rublach a europejskie doładowane w Euro.Mieszkając w polsce jak mogę wykorzystać zdrapke w euro,dodam ze jak zmienie region konsoli na irlandie a język na angieski w rozliczeniach i platnosci nadal widnieje waluta PLN i kwota jaka mam na polskim koncie xbox live

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Musisz mieć na koncie dodane dane rozliczeniowe na Irlandię. Ja mam osobne dane na Polskę, osobne na Rosję, a konto ciągle na regionie polskim. Swoją drogą nie ma czegoś takiego jak konto Europejskie, konto może być na dany kraj.

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gdzie kupujesz zdrapki i jak za nie płacisz?

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@brattanek na plati.ru

Platnosc moze byc karta , pp, yandex

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@brattanek na plati.ru

Platnosc moze byc karta , pp, yandex
a jak roznice przy przewalutowaniu?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
a jak roznice przy przewalutowaniu?
Na swoim banku zobacz sobie z danego dnia kurs, szczerze mówiąc ja oglądam sobie na innej stronie na kursach i w sumie cena wychodzi bardzo podobna do tej, którą mi pokazuje na tej stronie: http://bankier.pl/notowania/waluty-nbp
Póki co nie warto kupować na ruskich, bo rubel skoczył do góry i ceny są bardzo podobne do naszych polskich, albo i ciut drożej, a zawsze to było ok. połowę różnicy w cenie.

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Właśnie zdziwiło mnie 17 października próbowałem doładować zdrapki na 50 GBP funty i komunikat że walutę można podarować komuś z regionu uk a konto miałem PL zmigrowalem na UK mam dodane poprawne adresy na PL i UK i dalej to samo próbowałem jedynie ze strony www xbox.com na polskim IP ze zmianą regionu sklepu z poziomu www i dalej to samo, pisałem do sprzedawcy od zdrapek nie odpowiedział jeszcze, wysłałem mu screeny co i jak że kodów nie mogę aktywować itp a miesiąc wcześniej kupowałem z takich zdrapek na funty i tu było moje zdziwienie i też podejrzewałem że Microsoft zmienił sposób aktywacji zdrapek z innego regionu, pokombinuje z poziomu konsoli i zmiany na region UK i wtedy je wbije lub na www ze zmianą IP na UK dam znać czy działa, dzięki kuleczka za przydatne info

EDIT

M$ od 15-09-2016 zmienił warunki świadczenia usługi https://zapodaj.net/ef7bed1df041b.jpg.html stąd pewnie te całe zamieszanie , kody na Funty (GBP) ze zdrapek wbiłem dopiero z poziomu konsoli po zmianie języka na UK tak jak analogicznie miała kuleczka na ruble , dodam że ze strony www dalej nie szło na polskim ip i zmianie regionu sklepu na xbox.com na UK pewnie VPN załatwiłby sprawę nie bawiłem się jednak

Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Właśnie zdziwiło mnie 17 października próbowałem doładować zdrapki na 50 GBP funty i komunikat że walutę można podarować komuś z regionu uk a konto miałem PL zmigrowalem na UK mam dodane poprawne adresy na PL i UK i dalej to samo próbowałem jedynie ze strony www xbox.com na polskim IP ze zmianą regionu z poziomu www i dalej to samo, pisałem do gościa co sprzedał zdrapki nie odpowiedział jeszcze, wysłałem mu screeny co i jak że kodów nie mogę aktywować itp a miesiąc wcześniej kupowałem z takich zdrapek na funty i tu było moje zdziwienie i też podejrzewałem że Microsoft zmienił sposób aktywacji zdrapek z innego regionu, pokombinuje z poziomu konsoli i zmiany na region UK i wtedy je wbije lub na www ze zmianą IP na UK dam znać czy działa, dzięki kuleczka za przydatne info
Podobno już działa normalnie, więc nie wiem czemu Ci nie wbiło. Ja kombinowałam tak, aż mi się udało. Dobrze, że się udało, a nie że kasa przepadła, bo zdrapki gościu sprzedał działające :) Mi na VPNie też to nie chciało działać także próbuj najpierw z konsolą :)

EDIT (27.10.2016r.)
@jaszczurka23 właśnie przy zakupie próbowałam przez www czy przejdzie zdrapka z rublami i dalej nie przechodzi tak jak było z chwilą pisania tego tematu. Zrobiłam myk z konsolą, przeszło bez problemu, gra zakupiona ;) Dobrze, że chociaż to działa :cigar:
Na kompie pewnie by przeszło z jakimś VPNem, ale szkoda mi było czasu, bo szybciej zmienię na chwilę region w konsoli niż będę się bawiła z aplikacjami ;)

Ostatnia edycja:

damianq90

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zamawiał ktoś w ostatnim czasie przez ruble? przechodzi bez problemu z poziomu konsoli?:cool:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
zamawiał ktoś w ostatnim czasie przez ruble? przechodzi bez problemu z poziomu konsoli?:cool:
Przechodzi, już Ci pisałam na pw dzisiaj.

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
działa

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiecie jak z USA? Zastanawiam się nad kupnem USD gift card z Amazona i użyciem na zakup dlc do FH3.
Konsoli nie mam w grę wchodzi tylko zakup przez stronę/win store.

Edit
Znalazłem w innym temacie sposób na win10.

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiecie jak z USA? Zastanawiam się nad kupnem USD gift card z Amazona i użyciem na zakup dlc do FH3.
Konsoli nie mam w grę wchodzi tylko zakup przez stronę/win store.

Edit
Znalazłem w innym temacie sposób na win10.
np tak
https://commerce.microsoft.com/PaymentHub/Help/Show/toc_link_no_51

TeramitzuOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Trick z rublami nadal działa?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Działa. Kolega Biały pare dni temu zakupił w ten sposób Feista :)

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Trick z rublami nadal działa?

Potwierdzam ze działa

TeramitzuOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Potwierdzam ze działa
A gdzie kupujesz zdrapki? Na plati może?

BialyGTi

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja kupuje na plati.ru

Do góry Bottom