Poradnik Obejście blokady MS na zagranicznych zdrapkach

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
gridultimatr.jpg



Turcja działała i działa aktualnie (zdrapki jak i karta wydana w turcji) czekam żeby pobrało kasę z revoluta, z Argentyną nie radzę kombinować bo zamrozicie sobie pieniądze kto wie czy nawet nie bezpowrotnie.
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja kupiłem F1 2019 za zdrapki w Turcji - oczywiście z VPN i działa
 

Edu91

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Co do moich ostatnich problemów z Argentyną. Wczoraj udało mi się dokończyć zakup.

Wygląda na to, że musiało minąć 7 dni od tego, jak ostatni raz zmieniłem ustawienia na koncie (przestawienie regionu i ustawień z TR na ARG). Co jest bardzo dziwne, bo nawet przy rozmowie z obsługą Microsoftu, konsultanci sami w tym temacie odzywali się, że muszę teraz poczekać 24 godziny, jak zmieniliśmy ustawienia na koncie, bo takie są zabezpieczenia anty-kradzieżowe. Błąd, który występował przy próbie sfinalizowania transakcji, to: PUR-RiskRejected-CrossRegion.

MS Support - Aabir napisał:
I have now deleted all the addresses, and the region is argentina, billing address is argentina, and the money you are trying to use is argentina currency

but the purchase can not be completed now, as we need to wait 24hours with no purchases on the account
.
.
.
sure, but it will surely work after that, we just need to get rid of the message ( as the system thought that the account is being hacked and soomeone from a different region is trying to use to make payments and it blocked it )

xb.png
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czy Argentyna i Turcja mają jakąś blokadę, że trzeba używać VPN do giftcardów, ale taka Brazylia wchodzi bez problemu z Polskiego IP.

PREORDER BRAZYLIA.JPG


bon upominkowy.JPG


Giftcard wprowadzany ze wskazaniem regionu, może to jest klucz całej tej blokady.
 

MirBarPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ale to się gdzieś płynie zmienia czy chodzi o migracje konta?
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale to się gdzieś płynie zmienia czy chodzi o migracje konta?
W aplikacji xbox na smartfonie i win10 zmieniamy region i wszystkie aplikacje mają zmieniony region, a język zostaje PL. Na win10 dodatkowo można kupować bony upominkowe.
 

vaGRAnt.

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to ja się podłączę pod temat.
Jak to w końcu jest z tym VPN na zakupy w innych regionach? Kiedyś, dawno dawno temu, gdy dinozaury po Ziemi biegały a i zakup zwykłą kartą walutową przechodził było OK. Kilka tyg. temu kupowałem karty-zdrapki na MTCGAME w $, z racji że kiedyś tam zostało mi kilka dolców na koncie więc dobrałem odpowiednią ilość do brakującej gry. I tu najlepsze. Karty-zdrapki normalnie dodałem do konta BEZ vpn'u. Zakup z amerykańskiego sklepu też bez vpn'u, tyle co region w przeglądarce w laptopie zmieniłem.
Może to z racji, że już kiedyś kupowałem na tym regionie? :rolleyes:

Dobra, właściwe pytania. Jak wygląda sprawa kupna kart-zdrapek fizycznie? W sensie - jesteś na wycieczce w Turcji, idziesz do sklepu, kupujesz odpowiednią ilość kart-zdrapek, bez problemu da się je wklepać na swoje konto? Czy tutaj już vpn musi być?
Druga rzecz. A co z giftami? grami kupionymi przez lokalnego mieszkańca w danej walucie ale jako prezent i wysłanie jej konkretnej osobie?
Z Turcji to przechodzi czy też poblokowali?
Może ma ktoś rodzinę/ziomala w tym kraju i chętny byłby kupić tak grę? :smuggrin:
 

Edu91

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to ja się podłączę pod temat.
Jak to w końcu jest z tym VPN na zakupy w innych regionach? Kiedyś, dawno dawno temu, gdy dinozaury po Ziemi biegały a i zakup zwykłą kartą walutową przechodził było OK. Kilka tyg. temu kupowałem karty-zdrapki na MTCGAME w $, z racji że kiedyś tam zostało mi kilka dolców na koncie więc dobrałem odpowiednią ilość do brakującej gry. I tu najlepsze. Karty-zdrapki normalnie dodałem do konta BEZ vpn'u. Zakup z amerykańskiego sklepu też bez vpn'u, tyle co region w przeglądarce w laptopie zmieniłem.
Może to z racji, że już kiedyś kupowałem na tym regionie? :rolleyes:
Jeśli region nie jest tak bardzo atrakcyjny cenowo, jak Argentyna, czy Turcja, to można robić normalnie zakupy. Np, tak jak niedawno była oferta na Trine przez błąd cenowy (na Węgrzech), to normalnie nawet Polską kartą mogłeś dokonać zakupu.
Dodam, że nie zdarza mi się korzystać z innych krajów, bo zazwyczaj wychodzi taniej wersja pudełkowa na allegro, niż cyfra. A gdy już jest jakaś promocja, że w Polsce gra Xbox Store kosztuje grosze, to nawet nie chce mi się motać w zabawę z regionami i innymi duperelami o 5-10 zł.


Dobra, właściwe pytania. Jak wygląda sprawa kupna kart-zdrapek fizycznie? W sensie - jesteś na wycieczce w Turcji, idziesz do sklepu, kupujesz odpowiednią ilość kart-zdrapek, bez problemu da się je wklepać na swoje konto? Czy tutaj już vpn musi być?
Druga rzecz. A co z giftami? grami kupionymi przez lokalnego mieszkańca w danej walucie ale jako prezent i wysłanie jej konkretnej osobie?
Z Turcji to przechodzi czy też poblokowali?
Może ma ktoś rodzinę/ziomala w tym kraju i chętny byłby kupić tak grę? :smuggrin:
Fizycznych kart jeszcze sam nie kupowałem, ale na 99% procent jak masz taką z Turcji to musisz użyć VPN, aby dodało na Twoje konto z innego kraju. Na resztę pytań też chętnie poznam odpowiedzi od innych użytkowników, bo nie mam pojęcia. Ale pewnie co niektórzy mają nawet konta bankowe pozakładane w Turcji :D
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kupowałem gry jako podarunki z Argentyny i trzeba było przez VPN aktywować kod.
 

Ptys2018

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ktos próbował coś kupić z Korei? Da radę wogole tam kupić grę?
 

goofyps

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dawno nie kupowałem nic na obczyźnie. Gdzie teraz najbezpieczniej kupować zdrapki, aby zmniejszyć ryzyko bana? Mtc?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Mtc
 

Ptys2018

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Tak kup to zdrapkami zobaczymy ile Cię one wyniosą. Zdrapek 1:1 nie dostaniesz nigdzie...
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Te MTC to jakaś masakra. Po potwierdzeniu płatności klucz otrzymałem prawie po dwóch godzinach:mad:
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Piszesz do gościa na chat i klucz masz w 3 min... Bynajmniej tak było jak brałem ostatnio 50 USD na coda.
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Własnie pisałem na chat to nikt się nie odzywał, dopiero jak klucz przyszedł to odpisali czy jeszcze mam problem z tym zamówieniem.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kupiłeś giftcardy czy grę? Bo gift to błyskawicznie zawsze przychodził.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
No jak grę w kodzie to zapewne dopiero zakupują ja gdy ktoś kupi...
 

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Grę gifta vpn i pewnie dlatego, ale żeby prawie dwie godziny.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom