Odświeżanie w monitorze gigabyte M27Q

misiek_7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Mam monitor gigabyte m27q i mam takie pytanie. Czy będę miał na tym monitorze w rodzielczości 2560x1440p odświeżanie 120Hz?

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ten monitor ma hdmi 2.0, do poprawnego wyświetlania wyższych niż 1080p rodzielczości + 120Hz wymagane jest HDMI 2.1. Z tego co słyszałem monitory radzą sobie lepiej, ale przy 4K + 120Hz bywają problemy z obrazem. Skoro masz monitor, to czemu nie przetestujesz?

misiek_7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ten monitor ma hdmi 2.0, do poprawnego wyświetlania wyższych niż 1080p rodzielczości + 120Hz wymagane jest HDMI 2.1. Z tego co słyszałem monitory radzą sobie lepiej, ale przy 4K + 120Hz bywają problemy z obrazem. Skoro masz monitor, to czemu nie przetestujesz?
Muszę kupić xbox series x bo na razie patrze i czekam na licytacje i narazie mam tylko ps4 pro a ta konsola to tylko wyciąga 60hz

danito_wpr

Świeżak
Świeżak
Witam. Posiadam ten monitor i konsole Xbox series X.
i w rozdzielczości 2k w moim przypadku nie mogę ustawić 120hz.
Poszukałem na forach i innym użytkownikom udało się ten problem rozwiązać.
Wejście hdmi 2.0 obsługuje 120hz w 2k.
120 hz chodzi mi wyłącznie w 1080p

misiek_7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Posiadam ten monitor i konsole Xbox series X.
i w rozdzielczości 2k w moim przypadku nie mogę ustawić 120hz.
Poszukałem na forach i innym użytkownikom udało się ten problem rozwiązać.
Wejście hdmi 2.0 obsługuje 120hz w 2k.
120 hz chodzi mi wyłącznie w 1080p
podobno pomaga zaktualizowanie oprogramowanie układowego czyli firmware, jest na stronie producenta monitora i masz w zestawie kabel usb 3.0 podłączasz do kompa i aktualizujesz firmware tu masz filmik ale na własną odpowiedzialność robisz firmware.

Ostatnia edycja:

danito_wpr

Świeżak
Świeżak
podobno pomaga zaktualizowanie oprogramowanie układowego czyli firmware, jest na stronie producenta monitora i masz w zestawie kabel usb 3.0 podłączasz do kompa i aktualizujesz firmware tu masz filmik ale na własną odpowiedzialność robisz firmware.

Tak pierwsze co znalazłem na forach to ta aktualizacja. Zrobiłem ją i nadal jest problem.
Kontaktowałem się z gigabyte i Microsoftem.
Jedni jak i drudzy spychają awarie na drugą stronę

misiek_7

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak pierwsze co znalazłem na forach to ta aktualizacja. Zrobiłem ją i nadal jest problem.
Kontaktowałem się z gigabyte i Microsoftem.
Jedni jak i drudzy spychają awarie na drugą stronę
A próbowałeś robić tak jak na tym filmiku I wejdż tez w video fidelity & overscan - overrides i ustaw na hdmi i i potem ustaw rozdzielczość ręcznie 1440p i 120 hz . Daj znać czy działa. Dużo osób pisało, ze po zrobieniu akutalizacji im działa 120h w rozdzielczości 1440p

danito_wpr

Świeżak
Świeżak
A próbowałeś robić tak jak na tym filmiku I wejdż tez w video fidelity & overscan - overrides i ustaw na hdmi i i potem ustaw rozdzielczość ręcznie 1440p i 120 hz . Daj znać czy działa. Dużo osób pisało, ze po zrobieniu akutalizacji im działa 120h w rozdzielczości 1440p
Tak chyba wszystkie filmiki jakie są w sieci obejrzałem i nic. Jak ustawię na HDMI to mam możliwość wyboru 1440 p ale tylko załącza się 60hz przy 120hz wywala że nie obsługiwane odświeżanie. Też zauważyłem że inaczej zachowują się ustawienia w opcjach na konsoli jak zmienia porty HDMI w monitorze. np na 1 nie mam możliwości wybrania odświeżania jest tylko rozdzielczość 720p lub 1080p. Jak zmienię port to mam rozdzielczość do wyboru 720p i 1080p oraz odświeżanie 60 i 120hz.
Czekam już ponad dwa tygodnie na odpowiedź z supportu Gigabyte. przez dwa miesiące odpowiedzieli mi aż 2 razy. Strasznie długi czas oczekiwania na odpowiedź.

Do góry Bottom