Orginalny Jasper czy po naprawie ?

karoxan

Banned
Witam.
Chciałym kupić Xboxa 360 tylko jest trochę dziwny.
Na naklejce nad złączem zasilania widnieje 16.5 A a wtyczka zasilania jest od płyty głównej Jasper.
Na drugiej naklejce nad złączem hdmi av widnieje napis 12,5 A i za to zamiast mfr date jest service date przy którym widnieje napis 2009-11-09 a ostatnie 5 cyfer numeru seryjnego to 91105 czyli wychodzi na to że płyta jednak jest z 2009 r Kiedy to już nie produkowali płyt na 16,5 A.
I teraz moja teoria jest taka:
Był to Xenon/Zephyr który padł i poszedł na gwarancje do autoryzowanego serwisu MS gdzie w 2009 roku nie produkowali już tych płyt i wymienili całą płytę główną na Jaspera po czym przebili numer seryjny na numer płyty głównej oraz dodali mfr code a zarazem przebijając to 16.5 A na 12,5 A. A tej drugiej naklejki nie chciało im się już przebijać :D
Zgadzacie się z ta teorią ??
I co wy o tym myślicie ??
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Twojej teorii to nawet nie będę komentował...
Sprawdź po gnieździe zasilania jaka tam jest płyta główna i będziesz wszystko wiedział.
http://homepage.ntlworld.com/big.ted/images/Xbox360_Model_Guide.jpg
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Xenony są do tej pory wymieniane na płyty bez hdmi. Jesli gniazdo oryg widać ze nie grzebie to jest to jasper. Zmieniają jest zawsze tylko naklejka z kodem kreskowym

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

karoxan

Banned
Po wtyczce zasilania jest to Jasper ale dlaczego na naklejce nad ta wtyczką widnieje 16,5 A a na tej drugiej 12,5 A czyżby chińczycy się pomylili ? :D
 

StereoMan

Użytkownik
Użytkownik
Po wtyczce zasilania jest to Jasper ale dlaczego na naklejce nad ta wtyczką widnieje 16,5 A a na tej drugiej 12,5 A czyżby chińczycy się pomylili ? :D
Możliwe z chińczykami nic nie wiadomo :D
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam.
Chciałym kupić Xboxa 360 tylko jest trochę dziwny.
Na naklejce nad złączem zasilania widnieje 16.5 A a wtyczka zasilania jest od płyty głównej Jasper.
Na drugiej naklejce nad złączem hdmi av widnieje napis 12,5 A i za to zamiast mfr date jest service date przy którym widnieje napis 2009-11-09 a ostatnie 5 cyfer numeru seryjnego to 91105 czyli wychodzi na to że płyta jednak jest z 2009 r Kiedy to już nie produkowali płyt na 16,5 A.
I teraz moja teoria jest taka:
Był to Xenon/Zephyr który padł i poszedł na gwarancje do autoryzowanego serwisu MS gdzie w 2009 roku nie produkowali już tych płyt i wymienili całą płytę główną na Jaspera po czym przebili numer seryjny na numer płyty głównej oraz dodali mfr code a zarazem przebijając to 16.5 A na 12,5 A. A tej drugiej naklejki nie chciało im się już przebijać :D
Zgadzacie się z ta teorią ??
I co wy o tym myślicie ??
 

karoxan

Banned
Jak myślicie kupować ? za 320 wszystko kable pad słuchawki pełen zestaw
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wydaje mi sie ,ze to nie pomylka, tylko jakis przekret, ja bym nie bral.

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.
 

Imperial BoRo

Użytkownik
Użytkownik
może obudowa była zmieniana
 

karoxan

Banned
Właśnie się zastanawiam sprzedawca wydaje się uczciwy przeróbkę ma wszystko jest pełen zestaw wtyczka zasilania potwierdza że to jasper a cena też nie zbyt wysoka i niby kupiony w rtv euro agd i rachunku też szuka :/ no nie wiem może ktoś inny jeszcze doradzi.

@Edit
Zobaczcie jak to wygląda od tyłu :D
http://imgur.com/a/0teKN


 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Kombinuje coś masz service date co świadczy o byciu konsoli na gwarancji, mało tego nie widać dokładnie na tym zdjęciu wtyczki, ale jeśli na gwarancji zamienili płytę na wersję Jasper to sprzedaje koleś niezawodną konsolę w niskiej cenie.....

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 4
 

karoxan

Banned
Mam jeszcze zdjęcie wtyczki i jest to wtyczka jasera tylko jej już nie wysylalem
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Mi to trochę śmierdzi...skoro to jasper za taką cenę, chyba, że sam sprzedający jest nieświadomy co sprzedaje :D

PS.mam slimke 4 gb jak coś to PW.


Pisane na SGS+ w tapatalk 4.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
przekret takich ludzi nie brakuje na allegro ja bym odpuscil ;/ i dolozyl 200 zl do slima bedzie bezpieczniej
 

szpadel95

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jeżeli daje gwarancje i możliwość zwrotu to czemu nie.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zwykły jasper po serwisie. Zmienili płytę z zephyra na jaspera

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Do góry Bottom