Oryginalne radio w samochodzie - Transmitter FM ?

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Witam.

Mam problem ponieważ w samochodzie (nowym :)) mam oryginalne radio samochodowe na płyty (audio czyta, mp3 wyrzuca error), system udźwiękowienia Harman Kardon. Tuba - wzmacniacz itp itd niepotrzebny bo głośniczki dają naprawdę konkretny dźwięk.
Radia oryginalnego nie mogę wyrzucić bo automatycznie straciłbym funkcje multimedialne z kierownicy - a to nie wchodzi w grę.

Mam taki stary w 2009r kupiony za 15 zł pseudo chyba "chiński" Transmiter FM i działa on tragicznie.. Szum nieziemski.. Czy to w tym aucie czy w drugim, gdzie mam wzmacniacz i tubę..


Wiem, że ostatecznością było by nagrywanie płyt audio, lecz nie chcę katować odtwarzacza w radiu..

Może korzystaliście z Transmiterów i możecie mi jakiś polecić?


Jedyny jaki ja znalazłem, co rzekomo jest bardzo dobry to Transmitter FM Technaxx FMT300BT tylko, że to defakto 200 zł.. Więc lekka przesada, a 101% pewności nie mam czy na pewno nie będzie żadnego szumu itp..
 

WRUB5ON

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Napisz jakie auto i radio do fabrycznego radia w VW Golf 4 miałem podpiety zmieniarką cyfrowa wpinasz w radio pod to pendrive i lecisz z mp3 z tym ze cena wysoka w granicach 300zl

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Zmieniarka itp itd. Raczej odpada tyle się naczytałem na ich temat, że wolę omijać je szerokim łukiem.

BMW E46 320D Sedan 2001r. - oryginalne radio bez usb, bez aux.. jedynie na płyty.


W moim drugim BMW E36 nie miałem kierownicy multimedialnej więc tam bez zastanowienia wpakowałem radio Sony z USB i SD :) - no i cud, miód i maliny :)

Ale w tym nie chce tracić tych funkcji no i automatycznie w środku już nie wyglądało by to tak "estetycznie".


tak to wygląda:




Zdjęcie z innej BMK'i ale radio tak jak u mnie.
 
R

rowerser

Guest
Na bank nie masz opcji podłączenia radia nieoryginalnego pod kierę ? Radio z obsługa kiery multimedialnej i pewnie jakieś adaptery i śmiga. :)

Po szybkim szukaniu na google jest możliwe wg. google. i forum BMW.

Sterowanie radiem z w kierownicy BMW 3 E46 5 E39 (4563781493) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Da się podłączyć na pewno pod kierownicę.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
A najprostszą drogą transmitery ? Nie bawiąc się ze zmianą radia, adapterami itp itd ?
 
R

rowerser

Guest
Jak wydasz 200zl na transmiter i będą znów szumy ? :) Ja transmiter sobie darowałem i słuchałem tylko radia. Zmień radio na takie z wyjściem na kiere i już.
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Ja polecam system parot jest on co prawda drogi +/- 200 zł Ale działa on jako zestaw głośnomówiący da się do niego podłączyć pendrive aux karte sd ale co najważniejsze telefon poprzez Bluetooth co jest jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem. W mojej wersji były dwa mikrofony jeden daje się nad kierownicę obok zegarów a drugi obok lusterka na suficie ^^ są małe i ich nie widać . Dodatkowo w zestawie jest ekran LCD który wyświetla kto dzwoni jaką obecnie leci piosenka itd . Pieniądze jaak na to urządzenie nie są duże z podłączeniem nie miałem problemu.

EDIT
CHYBA IM POPYT JEB### W GÓRĘ BO TERAZ NOWE KOSZTUJE 500 ...
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@UP
Też mi polecasz rzeczy za tyle hajsu :) hehe :)

Hm widzę, że radio czasami ma swoje widzimisie.. i na nagranych płytach audio wyskakuje mi CD Error. Chyba będę musiał kupić jakąś płytkę czyszczącą laser/soczewkę.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Laser nie jest brudny, jest zajechany
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
@Tomsi wybacz nie wiedziałem że to jest teraz takie drogie / chyba miałem niezłą okazję
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Laser nie jest brudny, jest zajechany
Jesteś pewny? Bo oryginalne płyty odtwarza bez kłopotu.. Może za dużą prędkością nagrywam.. Jutro kupię jakieś płyty i nagram x8 czy jakoś tak i się okaże.

Chociaż czytając o tym na forum z BMW to pisali, że soczewka może być brudna itp itd. I warto było by kupić płytę przeczyszczającą.. (owe płyty chyba nie są mega drogie?), a przy okazji użył bym je też na nagrywarkach w komputerach stacjonarnych i laptopach :)


EDIT:

Hm najlepszy bajer..

Radio odtwarza perfekcyjnie oryginalne płyty bez najmniejszego problemu.. Natomiast pirackie AUDIO to ma kłopot.. Ludzie polecają nagrywać na czarne płyty.. Jakie jest wasze zdanie?


Dla przykładu nagrałem na Verbatim CD-R z najmniejszą prędkością jaką obsługuje moja nagrywarka x16 (oczywiście Audio i dane DAO, sesja zamknięta). I ledwo, co wsunę płytę do radia to od razu CD ERROR :D

A stara płyta nagrana chyba w 2002r. porysowana dość tak.. idzie.. tylko przy przełączaniu piosenek jest kłopot.

Ale jak mówię oryginalne CD AUDIO bez kłopotu. Mogę skakać od 1 do 12 piosenki i w ogóle nie słychać żeby płyta chodziła..


Tutaj ten problem, że nie będę przecież kupował oryginalnych płyt Audio.. Już to widzę kupować trance, hardstyle, house itp .. LOL
 

Do góry Bottom