Oryginalny dysk Seagate - problem z wydajnością

maciej14

Świeżak
Świeżak
Witam. Zakupiłem konsole fat z dyskiem 20 GB Seagate. Dysk jest zaśmiecony "demówkami" gier itp. Gdy próbowałem coś zrobić konsola nie wyrabia, czy to odpalenie gry z dysku/płyty czy choćby założenie nowego profilu. Po prostu się nie da. Konsola drastycznie spowalnia, zwiesza się itd. Po odpięciu działa wszystko idealnie. Dysk podpiąłem również do innej konsoli i tam jest ten sam problem. Postanowiłem go wyjąć z obudowy i podpiąć do PC ( tak wiem, że grozi to bezpowrotnym "naprawieniem" pod kątem windowsa ). Windows xp mini nie wykrył go w eksploratorze. Odpaliłem HD Tune a ten nie znalazł ani jednego błędu. Podpiąłem ponownie dysk do konsoli i nadal jest on widoczny dla niej.
Podczas formatowania z poziomu konsoli wyskakuje błąd, poszczególnych elementów też się nie da usunąć. ( komunikat: "podczas wykonywania czynnosci wystapil problem" )
Jest jeszcze coś co mogę sprawdzić/zrobić? Dobra kondycja w HD Tune jest co najmniej dziwna.

Zdjęcie z HD Tune:

 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Pokaż zakladke health
 

maciej14

Świeżak
Świeżak
Niestety juz schowałem dysk i nie mam screena, ale w health było również wszystko ok
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czy on robił quick skana 14 minut? Jeśli tak to dysk umiera. Quick skan mojego dysku 2tb trwa z 40 sekund.
 

maciej14

Świeżak
Świeżak
Moze to przez fakt, ze sam windows xp mini muli mi starsznie, odpalany jest z hirensa
 

Dawidovy

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie, dysk do wywalenia. Mi quick skan dysku 500gb w laptopie trwa niecałe 40 sekund, a co dopiero mówiąc o 20GB.
 

prourug

Użytkownik
Użytkownik
Dysk na 99% jest uszkodzony, ostatnio miałem taki sam przypadek. Ostatecznie konsola już w pewnym momencie przestała się z nim uruchamiać. Jak chcesz mam 60GB w bardzo dobrym stanie, za nie wielkie pieniądze.
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Też miałem podobny przypadek ale w moim pokazało jeden czerwony kwadracik. Może tutaj przyczyna leży gdzie indziej ale z pewnością dysk już pada.
 

maciej14

Świeżak
Świeżak
Po powrocie do domu zrobię jeszcze raz pełny skan.
@prourug ten dysk to za ile? bo mam do kupienia WD Scorpio 80 GB za 39 zł
 

prourug

Użytkownik
Użytkownik
No to u mnie trochę więcej bo 50 zł ale to oryginał który wkładasz i działa. Tego wd jeszcze musisz przerobić.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie musisz robić pełnego skanu, zrób screen smart czyli Health i wrzuć ale jak już wspomnieli ci wyżej 15min samo mówi za siebie, szukaj nowego dysku ten jest zużyty eksploatacyjne.
 

maciej14

Świeżak
Świeżak
Zdjęcie z zakładki health.


Oczywiście zamierzam kupić nowy dysk, ale wyniki są dla mnie dosyć dziwne, choć po tym jak chodzi to też uważam, że nadaje się do kosza.
 

Do góry Bottom