Pachter już wie, jak sprzeda się GTA V

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Michael Pachter – to jest fachowiec! GTA V jeszcze nie wyszło, ba, nie zostało nawet zapowiedziane, a Pachter już wie, w jakiej liczbie się sprzeda. Ktoś z Was tak potrafi?

No dobra, już widzę tę lawinę komentarzy, udowadniających, że takim Pachterem to może być każdy. Tak czy siak, analityk po raz kolejny zajrzał w swoją szklaną kulę, postawił pasjansa i dał cygance 5 zł. A wszystko po to, by sprawdzić, jak wielu graczy sięgnie po GTA V. I wiecie co mu wyszło? Uwaga, uwaga - GTA V sprzeda się bardzo dobrze!

Ale żebyśmy nie narzekali, że to za mało, Pachter rzucił konkretnymi liczbami. Według analityka w najnowszą produkcję Rockstar zagra co najmniej co piąty właściciel PlayStation 3 i Xboksa 360, a to oznacza, że panowie z R mogą liczyć na 18 milionów opchniętych sztuk. Wprawdzie to o dwa miliony mniej niż czwórka, ale i tak wydawca powinien być zadowolony - dzięki takiej sprzedaży, akcje Take2 mogłyby wzrosnąć i kosztowałby 2.65$.

18 milionów to minimum, Pachter wróży zakłada, że GTA V w sumie trafi do 24 milionów graczy.

Jeśli Ty też chcesz być polskim Pachterem, wpisz swoją propozycję w komentarzu. Oczywiście potem Cię rozliczymy, ale przynajmniej przez chwilę poczujesz się jak fachowy analityk. Zapraszamy!

Źródło: •• Pachter juĹź wie, jak sprzeda się GTA V
 

Ogór

Użytkownik
Użytkownik
Żadnej potwierdzonej informacji nie ma kiedy będzie GTA V a tutaj już przepowiadają jak się będzie sprzedawała.Ale coraz głośniej o nowym Grand Theft Auto,napewno dowiemy się czegoś na Gamescom.
 

jacusiekk

Użytkownik
Użytkownik
Gra się sprzeda w nakładzie z 26-30 milionów egzemplarzy
 

Keres

Użytkownik
Użytkownik
Hehe i dwa albo trzy razy tyle zostanie wypalone na plyty :D
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jeden warunek. Niech na premierę wyjdzie równocześnie na PC, Xbox 360 i PS3. Wtedy ja i wielu znajomych dołoży cegiełki za wersję na kompa. A jak nie wyjdzie to zwyczajnie zagram na pożyczonym Xbox'ie i kij zarobią :D
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
'I hate that guy'. Co za pajac. Do tej pory chyba żadna z jego 'przepowieści' się nie sprawdziła, jak on może się nazywać analitykiem!?
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Niech przewidzi kiedy go zapowiedzą i wydadzą, mi się to bardziej przyda, bo 1 sztukę i tak mają ode mnie, pytanie tylko kiedy ją kupię.
 

Keryy

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się, ze o 1/4, albo nawet o polowe wiecej niz gta iv.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Ja jestem ciekaw czy w ogóle następca GTA będzie nosił numerek V. Czy po prostu będzie to Grand Theft Auto (podtytuł). Jak na razie 0 informacji wypowiedzi, a znów jakaś osoba X mówi, że prawdopodobieństwo Y jest duże.

A tak w ogóle primo to wiadomo, że jak R* pójdzie dalej w sandbox, free play, free fun (tak jak było w GTA:SA) to sprzedaż będzie wysoka.
 

RaF20B

Użytkownik
Użytkownik
Gdy by kogoś ciekawiło : GTA IV kosztowało 100mln dolarów a zarobiło 710
GTA IV zarobiło więcej niż niektóre filmy takie jak : Wall-E,Iron Man,Madagaskar 2,Mamma Mia!,Hancock,Kung Fu Panda.Lepsze od GTA IV było tylko:Indiana Jones który zarobił 790 mln dolarów i Mroczny Rycerz który zarobił 1000mln dolarów.

Ciekawostka o Modern Warfare 2:Modern Warfare 2 pierwszego dnia sprzedało się w 5 mln egzemplarzy tylko w USA i Wielkiej Brytani,Jeden dzień wystarczył żeby IW wzbogaciło się o 310 mln dolarów,to ponad 1,5 mln więcej niż wydawca zainwestował w grę:40-50 mln dolarów które przeznaczono na produkcje i ok.150mln które przeznaczono na reklamę.
Źródło:CD-Action nr.175 str.83
 

RaF20B

Użytkownik
Użytkownik
Ja jestem ciekaw czy w ogóle następca GTA będzie nosił numerek V. Czy po prostu będzie to Grand Theft Auto (podtytuł). Jak na razie 0 informacji wypowiedzi, a znów jakaś osoba X mówi, że prawdopodobieństwo Y jest duże.

A tak w ogóle primo to wiadomo, że jak R* pójdzie dalej w sandbox, free play, free fun (tak jak było w GTA:SA) to sprzedaż będzie wysoka.
Myślę że R* może w końcu zdradzi informacje na tegorocznych targach Gamescom.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Brednie, byle mieć swoje '5 minut' i tyle
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Spokojnie dobije w pierwszym miesiącu do 10mln , w rok ponad 20mln pudełek się sprzeda i ja to mówię. 3 razy tyle zostanie pewnie nagrana...
GTA to pewniak biznesowy.
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
GTA to marka sama w sobie. jeśli nie sprzedadzą jej dobrze to sam kupię te kilkanaście milionów sztuk, byleby zrobili następne GTA :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom