Pad x360 - kilka pytań na temat baterii

toaster93

Świeżak
Świeżak
Chcę kupić pada od x360 z adapterem do PC, i mam kilka pytań dotyczących baterii.
Po pierwsze to jakie baterie/akumulatorki polecacie? Ile takie baterie/aku trzymają, a ile się ładują?
Po drugie to jaką ładowarkę najlepiej kupić? Może być jakakolwiek, czy musi być jakaś specjalna?

Będę grał na padzie od czasu do czasu od 2 do 5 godzin. Nigdy wcześniej nie używałem padów bezprzewodowych.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję :)

Matadrox

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja używam standardowo montowany aku i odkąd nabyłem xboxa to jeszcze go nie ładowałem, a trochę grania było. Teraz to młody mój tylko z doskoku czasami gra ale pad nadal bez ładowania, od Wielkiej Nocy.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Polecam akumulatorki eneloop, używam od dawna i są dobre. To ile trzymają i ile się ładują zależy od tego jak je często używasz i jakim prądem je ładujesz. Grając od czasu do czasu od 2 do 5 godzin, to pewnie miesiąc jak nie dłużej (zależy ile to jest od czasu do czasu [emoji14]).

Ładowarka może być jakakolwiek. Możesz kupić normalną, albo bardziej peofesjonalną z większą ilością funkcji. Ja używam Powerex MH-C9000 i taką mogę polecić. Bardzo dobra jest też Technoline BC-700 [emoji846]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rafu_007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
+1 dla bateryjek eneloop. Tylko weź te białe, za czarne szkoda dopłacać.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja również polecam białe eneleoopy + jakaś ładowarka procesorowa BC to Ci dłużej wytrzymają ;)

toaster93

Świeżak
Świeżak
Mam starą ładowarkę "VARTA easy energy mini charger type 57066". Na nalepce z tyłu jest napisane że obsługuję baterie Ni-MH, a w komplecie były baterie 2100mAh, więc niby powinny dobrze współgrać z tymi białymi eneloopami.

Edit: W sumie to może uda mi się jakoś wykrzesać te kilka zł na ładowarkę.
Co najlepiej wziąć do 150zł?

rafu_007

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kup sobie eneloop z ładowarka jak masz za dużo kasy, żeby kupować drugą.

toaster93

Świeżak
Świeżak
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie czas ładowania takich akumulatorków. Ile ładują się na ładowarce procesorowej? Na ładowarce eneloop jest napisane że 2x AA ładują się 1,5h.

Matadrox

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Akumulatorki dziś dostępne to li-on, tak więc ładowarka może zbyt wcześnie odcinać prąd. Bo o opóźnienie nie ma co się martwić, gdyż li-on mają wewnętrzne zabezpieczenie.

toaster93

Świeżak
Świeżak
W opisie eneloop jest że to baterie Ni-MH

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ładują się tak długo jaki im prąd dasz w ładowarce. W ładowarkach procesorowych dobierasz sam prąd ładowania. Możesz dać wysoki prąd i masz szybciej, albo mniejszy i dłużej. Słyszałem, że powinno się dobierać do pojemności. Takie info znalazłem:

Czas ładowania wylicza się według równania:
Czas ładowania (h) = 1.5 x pojemność akumulatora (mAh)/ prąd ładowania (mA).

Matadrox

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Toaster93 chyba że tak. U mnie jest li-on. Pewnie różnica wynika z typu konsoli. Ale jeśli będą pasować to celuj właśnie w nowsze ogniwa.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja mam Eneloopy 1800 mAh, ładuje je prądem 300 mA. Ładują się ok 7h [emoji846]

Do góry Bottom