Pad xbox one, baterie vs ,,akumulatorki"

Norberto$

Świeżak
Świeżak
Dobry wieczór,
Na jaki czas ( w przybliżeniu ) wystarczą typowe baterie Duracell w naszych padach?
Chcę obliczyć po jakim czasie zwróciłby mi się koszt kupna akumulatorów z ładowarką:)
Pozdrawiam

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszystko zależy od długości sesji oraz mocy i ilości wibracji. Używając akumulatorki przede wszystkim nie zaśmiecasz planety. Zakładając że wyrzucasz średnio 2 baterię tygodniowo to masz ich ponad 100 rocznie, 4 akumulatory to wydatek 30zł + ładowarka 30+ raz na kilka lat.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak

Norberto$

Świeżak
Świeżak
Dzięki za odpowiedzi, biorę akumulatorki

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Polecam białe Eneloop, używam ładnych parę lat i dalej śmigają :)

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Skoro o opłacalności mowa to bierz jak wyżej białe Eneloop (a nie jakieś badziewia jak EverActive czy też Eneloop Pro :), nie mówiąc już o szajsach o zmyślonych osiągach).

Białe mają 70% pojemności po 10 latach, gdy inne markowe umierają po 1-2 latach (szajsy dużo szybciej i gorzej). Ciężko to zbadać dlatego takich testów po 10 latach nie ma, za to masz takie dziwadła jak 5 ładowań (to i tak pozwala wychwycić szajsy mające 5000, a realnie 300 itp). Dawniej korzystałem 8 lat z GP Recyko aż padły (już wcześniej były do wyrzucenia bo musiałem zrezygnować z wibracji). Z białych Eneloopów korzystam 3,5 roku i nie widzę spadku pojemności, pewnie jest ale nie mam czym sprawdzić.

PS. A co do tematu to za dużo zmiennych by podać ile czasu, zwykle ok. 2 miesiące i się zwrócą, ale trzeba by policzyć prąd z gniazdka i nie każdy gra tyle samo. Dla dziecka pewnie baterie wyjdą taniej, po miesiącu się znudzi, a gra mało, gdy już kupiłem aku to dziecko rodziny przestało grać więc się nie zwróciły.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Akurat EverActive jest spoko, sam mam po paczce AA oraz AAA kupione pod koniec 2017r i używam ich zamiennie z Eneloop i Ladda. Opinie w sieci są raczej dobre, tylko garstka osób ma jakiś problem.

bld

XBOX MANIAK
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak akumulatorki to tylko Eneloop , lub IKEOWE LADDA , jesli chodzi o inne formy posiadam jako rezerwę taktyczną przy graniu :)

Do góry Bottom