Pal 50 a Pal 60

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam

Dostałem w koncy mojego upragnionego XBOXA :)
Wszytko gra poza wyswietlaniem. Wiekszosc gier (przynajmnije te ktore mam -3 sztuki) chodzi w trybie PAL 60.

Na moim monitorze/telewizorze LCD LG M228 22 cali, podłączoneym przez standartowe wejscie (cinche - to w zestawie) przy przełączeniu na tryb PAL 60 obraz staje sie mniej czytelny (jakby zblurowany i troche jakby z przeplotem) na PAL 50 jest wszytsko ok. Szukałem w monitorze takiej opcj ale brak (jest jakas zmiana KRAJU ale to nic nie daje).

Da sie cos z tym zrobic? Małe w litery w grze czy na dashbordzie staja sie poprostu nieczytelne.
Czy kupienie kabla HDMI -VGA rozwiaze sprawe??? (konsola ma wyjscie HDMI)

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Pal 50 a Pal 60

Widocznie nie radzi sobie tak dobrze, jak z 50Hz (w trybie telewizyjnym, zakladam, ze ten LG ma wbudowany tuner). Tak,kabel HDMI zalatwi sprawe,bo jak piszesz, jest to monitor, takze wszystko powinienes miec na tym kablu ostre i wyrazne, to samo dotyczy kabla VGA.

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

http://www.allegro.pl/item394044672_kabel_hdmi_dvi_1m_gold_v1_3b_2560x1600p_filtry.html

Cos takiego wystarczy???

Dzwiek trzeba by wyprowadzic ze stadartowego złącza (rozbierajac złączke i podpnając pod wejscie w telewizorze) ciekawy czy bedzie chodzic ??? :)

Fokuz

Użytkownik
Użytkownik

Wystarczyć wystarczy, ale nie spodziewaj się dobrej jakości na kablu za 8 zł.

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

takiego przeciez nie kupie http://www.allegro.pl/item396310111_kabel_hdmi_dvi_firmy_tech_link_seria_wires_2m.html
A inne sa droze tylko przez to ze sa dłuższe. U mnie wystraczy 1 metr.
Super jakosci sie nie spodziewam chce tylko zeby po przełączeniu na tryb PAL-60 obraz był taki sam jak w PAL-50.
Chociaz jak podłącze ten HDMI to chyba uaktywni sie to pole HD w ustwienieach a PAL-50 i PAL 60 zniknie.

Jak to jest ma ktos tak podłączone???

Monitor nie ma full HD wiec i tak nie ma co liczyc na zylete obraz:(

cux

Użytkownik
Użytkownik

Kup zwykly kabel VGA do xbox'a 360, on ma od razu tez dzwiek (dwa kabelki), do tego przejsciowke na DVI i juz.

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

roznicy miedzy kablami hdmi - vga a component - vga na monitorze bez Full Hd nie zauwaze???
a kombinowac trzeba z tym dzwiekiem....

Ok przemysle sprawe. :)
Dzieki za rade

grzech1991

Banned
Użytkownik

cux z tego co wiem to nie ma przejsciowki d-sub--->dvi tylko jest dvi--->d-sub

cux

Użytkownik
Użytkownik

http://www.allegro.pl/item392047149.html a to?

grzech1991

Banned
Użytkownik

kurde a gdzies w gazecie (coz fakt pare lat temu) pisali ze nie istnieje cos takiego :>

cux

Użytkownik
Użytkownik

@krisr77, masz problem z glowy.

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

akurat czy to bedzie dvi czy vga to wszystko jedno (monitor ma i to wejscie i to, komp tez).

bardziej mi chodzi wybor miedzy hdmi -dvi a component -vga :) (ale zamowilem juz hdmi -dvi zobaczymy co z tego wyjdzie :)

koperek7

Świeżak
Świeżak
Witam
Jestem nowy i mam nowego od wczoraj xboxa elite:) ale mam pytanie przełączyłem na PAL 60 ale np:gra PURE (jazda na quadach) w niektórych miejscach ma takie maluśienkie kropeczki a chciałbym żeby obraz był olśniewający ... więc moje pytanie czy jak bym kupił kabel HDMI za ( 30 - 40 zł) to obarz był by idealny ...
z góry dzięki pzdr..

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
nie ma znaczenia czy kabel hdmi kupisz za 5zł czy za 100zł

nordeq

Użytkownik
Użytkownik
ponadto nie mają też znaczenia ustawienia pal przy kablu hdmi ;)

Reji

Użytkownik
Użytkownik
LoL nie no najlepiej kupić wiązkę kabli i zrobić z nich przewód HDMI ?! . wtedy będziesz miał za 2,5zł przewód.
Co do pytania najlepiej kupić oryginalny przewód microsoftu lub firmy big ben wtedy nie będziesz miał "plamek" na ekranie. Na przewodach niema co oszczędzać...

nordeq

Użytkownik
Użytkownik
teoretycznie przy transmisji cyfrowej przewód nie jest aż tak bardzo istotny - jednak na tych najtańszych z tesco rzeczywiście można uzyskać dodatkowy efekt kropeczek ;)

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
teoretycznie przy transmisji cyfrowej przewód nie jest aż tak bardzo istotny - jednak na tych najtańszych z tesco rzeczywiście można uzyskać dodatkowy efekt kropeczek ;)
Przewód z Tesco za 14zł obraz żyleta

koperek7

Świeżak
Świeżak
KABEL NOWY BIG BEN HQL HDMI 1.3 - 2,5M HOLAND HA21 (857489860) - Aukcje internetowe Allegro
Czyli już nei będzie plamek jak zakupie np ten kabelek powyżej....;p

Do góry Bottom