Pare pytanek od świerzaka

bleub

Banned
Witam.
Mam pare pytań odnośnie konsoli. Po 1., jeśli kupiłbym konsolę zbanowaną, to rozumiem, że nie mogę odpalać na niej gier z dysku, lecz gry zapisane na płytkach jak i zapisywanie sejwów na kartę pamięci - wszystko to będzie działać, tak? (a tak btw, to można zapisywać normalną nagrywarką DVD dane na płytę o podwójnej pojemności - 8,5GB?) Jeśli się mylę, to proszę o wyjaśnienie...
Po 2. Myślę nad zakupem monitorka Gateway panoramki 22cale full HD za ok 450zł - wystarczy do komfortowego grania?
Po 3. Szukam konsoli taniej, możliwie do 600zł (przerobiona) - czy za tą cenę nie będzie mocno styrana lub z szemranego źródła ;f?
Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości i pozdrawiam :]!
 

atmpitbull

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1. Tak
2. Wystarczy wtedy potrzebny będzie kabel VGA
3. Za 600zł kupisz zbanowanego Falcona lub Jaspera Elite
 

Sebaaaaa310

Użytkownik
Użytkownik
1- Idzie odbanować dysk zobacz na allegro.
2- Ja kupiłem t\kabel VGA z przejściówką na słuchawki za 13zł i ładny obraz więc jest ok
3- Jaspera dostać będzie trudno ale falcona dostaniesz za 600zł
 

bleub

Banned
Mówicie, że potrzebny będzie kabel VGA, a czy nie mogę po prostu podłączyć konsoli do monitora za pomocą kabla HDMI (oczywiście, jeśli monitor będzie takowe wyjście posiadał)?
Powiedzcie mi jeszcze dosłownie w jednym zdaniu, czym się różnią Falcon od Jaspera?
 

busek

Użytkownik
Użytkownik
Jeżlei monitor ma wejscie hdmi i konsola też będzie miała to oczywiście - możesz podłączyć. Możesz również podłązyć zamiast kablem VGa, kablem - DVI-HDMI


Falcon się rózni od Jaspera tym, że Jasper ma poprawione chłodzenie i minimalną szansę na ROD
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
Jak monitor będzie mieć hdmi to oczywiście, że podłączysz. Za 650 zł spokojnie kupisz nowego iksa jaspera.(np. http://allegro.pl/item985876238_nowy_xbox360_arcade_jasper_gry_gwarancja_wyprzedaz.html)
 

zooooounk31

Banned
jasper i falcon roznia sie tym ze maja inna plyte glowna (ja tam dokladnie nie wiem czm to konkretniej sie rozni) i ze nosze konsole tpu jasper maja poprawione chlodzenie a co za tym idzie mniejsze ryzyko przegrzania sie konsoli czyli zmniejsza ryzyko RRODa (Red Ring's od Death)
a jesli monitor bedzie mial wyjscieHDMI i konsola z tylu tez bedzie miala takowe to oczwiscie ze bedziesz mogl podlaczyc :) pozdrawiam
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
JASPER NIE MA POPRAWIONEGO CHŁODZENIA TYLKO JEST WYKONANY W MNIEJSZYM PROCESIE TECHNOLOGICZNYM (65nm)!
 

lozo55

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
JASPER NIE MA POPRAWIONEGO CHŁODZENIA TYLKO JEST WYKONANY W MNIEJSZYM PROCESIE TECHNOLOGICZNYM (65nm)!
proponuje się nie udzielać, jeśli (edit) nie chcesz wprowadzić ludzi w błąd.
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
a gdzie się pomyliłem? A no tak. Jasper jeszcze pobiera mniej prądu.
 

amerigo

Użytkownik
Użytkownik
Jasper to jest inna technologia wykonania płyty głównej geniusze.. Nie ma nic wspólnego z poprawionym chłodzeniem. Chłodzenie możesz poprawić w serwisie jak masz jakiegoś zephyra lub xenona.
 

bembenos

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
amerigo dobrze że są tacy ludzie jak Ty.
 

bleub

Banned
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście :]
Mam jeszcze jedno pytanie - Czy mogę przerobić sobie Xboxa samodzielnie we własnym domku?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jak sam napisałeś jesteś Świeżak odpowiedź brzmi nie.
PS Ja nie wiem co ludzie mają z tym poprawionym chłodzeniem hehe. Dzieciom na allegro wcisnąć można wszystko:)
 

bleub

Banned
Ok. Jestem jeszcze nieobeznany co do tej konsoli - na codzień tracę wolny czas i psuję oczy przy PSP, w której to modding traktowany jest na nieco innych zasadach.
Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.
 

bleub

Banned
A jednak mam jeszcze 1 pytanie - z pozoru głupie, ale jednak dla mnie ważne.
Czy jak zakupię sobie wersję Arcade, to mogę do niej podłączyć normalny dysk od komputera?
 

Bansuj

Użytkownik
Użytkownik
Nie. Możesz dokupić specjalny dysk z Allegro.
 

MatGar

Banned
Monitor w zupełności wystarczy :) Ja mama właśnie taki monitor podpięty do konsoli. Geteway 2201 czy jakoś tak 22" z wejściem HD i jak dla mnie to gra sie bardzo fajnie.
 

amerigo

Użytkownik
Użytkownik
Nie. Możesz dokupić specjalny dysk z Allegro.
CO?
Oczywiście, że można, ale nie będzie on spełniał funkcji dysku konsoli, tj. nie będziesz mógł instalować gier, ale np. odtworzysz muzykę, obejrzysz filmy, pooglądasz zdjęcia itp.
 

Do góry Bottom