PGA 2009 – dzień dla odwiedzających już trwa

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Z roku na rok Poznań Game Arena odwiedza coraz to więcej osób, jednak to co dzieje się tutaj – na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – właśnie dziś jest dosłownie szaleństwem.



Mimo tego, że dzisiaj na teren targów przybyliśmy w ponad godzinę po oficjalnym otwarciu, to koło głównego wejścia cały czas kłębił się znaczny tłum. Jednak już w następnej chwili naszym oczom ukazał się prawdziwy dowód na rosnącą popularność PGA wśród polskich graczy. Problem ze swobodnym przejściem chociażby kilku kroków istnieje nie tylko na arenie dla graczy, ale także na arenach poświęconych fantastyce, paintballowi oraz terenom przyległym do nich. Istne szaleństwo, które jednak ukazuje jeden fakt – organizatorzy nie byli przygotowani na tak wielka popularność tegorocznej edycji.



Największy tłum odwiedzających skupia się pod sceną główną, na której można podziwiać kolejne prezentacje. W większości są to te same pokazy, które mieliśmy przyjemność obejrzeć wczoraj – z czego skrzętnie zdaliśmy Wam relację. Graczy przyciągają w to miejsce nie tylko wyczekiwane tytuły, ale także konkursy z nagrodami. Jeszcze dziś na tej scenie odbędzie się m.in. prezentacja Forzy Motorsport 3, Assassin’s Creed II czy Pro Evolution Soccer 2010. Oprócz tego zaplanowano także kolejne konkursy Allegro oraz CD Action. Wieczorem natomiast odbędzie się koncert Jamala.



Na arenie z grami dominuje przede wszystkim tłum odwiedzających, którzy oblegają dosłownie każdą atrakcję. Stoisko ze starymi konsolami firmy Atari cieszy się jedynie troszeczkę mniejszą popularnością od tych, na których można pograć w nową Forzę. Każdy chce skorzystać z jak największej ilości atrakcji, co w końcu nie jest niczym dziwnym. Jednak najwięcej graczy oblega stoiska turniejowe oraz miejsca, w których znajdują się hostessy. Co do tych pierwszych to rozgrywki prowadzone są między innymi w Fifę 10, Race Driver: GRID, rFactor czy Trackmania Nations. Do wygrania jest wiele cennych nagród z symulatorami wyścigowymi na czele.

Rozpoczęła się także, oraz cały czas trwa, próba pobicia rekordu Guinnessa w najdłuższej rozgrywce w grę FPS. Podjął się tego Piotr Wysocki pod patronatem CD Action. Jeszcze nie dawno ustawiony obok niego licznik wskazywał prawie 20 godzin, tak więc do rekordu nie pozostało już wiele. Trzymamy kciuki za śmiałka oraz powodzenie jego wyzwania.



Dużo widzów przyciągają także mecze – zarówno te paintballowe jak i w gry planszowe rozgrywane w zupełnie innym zakątku targów. Nie można jednak pozbyć się wrażenia, że organizatorzy nie byli przygotowani na tak dużą liczbę zwiedzających. Widać to przede wszystkim na arenie z grami, której przejście całej zajmuje ponad 15 minut i to tylko ze względu na otaczający nas tłum ludzi. Cóż, jako impreza przede wszystkim „growa” Poznań Game Arena powinna przygotować co najmniej dwie areny skupione tylko i wyłącznie na grach.

Póki co jednak nie narzekamy, a lecimy dalej na teren targów obserwować, fotografować oraz bawić się równie dobrze co wszyscy zgromadzeni tutaj ludzie.

http://www.gram.pl/news_8gPeG,y0_PGA_2009_8211_dzien_dla_odwiedzajacych_juz_trwa.html
 

maras92

Banned
Użytkownik
Byłem nie poleca wrocilem przed chwila stalem az nogi bola i nawet nie zapisalem sie na mistrzostwa polski fify ;/
 

kuhar

Użytkownik
Użytkownik
no ja już też skończyłem pga na dziś...
ogólnie nudy, problemy techniczne, same dresy z wildy i dzieci... ale i tak wrażeń z gry w forze 3 na 3 monitorach nic nie przebije ("mojej myszki nie przebijesz" - ci co byli wiedzą o co chodzi...) (choć ledwo w fotel się wcisnąłem)
jutro nie idę - za długo czekania na wszystko i za mało atrakcji
 

Zienciu PL

Użytkownik
Użytkownik
szkoda ze takie imprezy nie odbywaja sie gdzis na slasku
 

Galba

Użytkownik
Użytkownik
Powiem tak: myślałem, że będzie lepiej:p Faktycznie trochę tych takich "cwaniaczków" było... :p ogólnie bolą mnie nogi^^:)
 

himus11

Użytkownik
Użytkownik
Czyli nie warto iść jutro? Jest lepiej niż rok temu?
 

Galba

Użytkownik
Użytkownik
Czyli nie warto iść jutro? Jest lepiej niż rok temu?

ja w tym roku byłem 1 raz bo nigdy mi nie pasowało żeby jechać,ale z tego co mówił kumpel to w tamtym roku było lepiej:p on i tak jutro idzie bo musi dokończyć turniej w Trackmani:)
 

PiotreKk

Użytkownik
Użytkownik
Nie było najgorzej jak na 1 raz mojego pobytu tam :) troche tłok i za dużo ludzi;)
 

koozyn

Użytkownik
Użytkownik
Generalnie w porównaniu do poprzednich edycji tych targów, tegoroczne PGA wypadaa blado. Mało atrakcji, mało nowości...
W mojej ocenie opłacało się iść na turniej FIFY (kto nie zdążył zapisać się w sobotę miał jeszcze szanse w niedziele)...
W turnieju FIFY się zagrało, autograf Szpakowski na okładce FIFY10 się zgarnęło i poszło się do domu :)
 

maciej123

Świeżak
Świeżak
PGA 2009 to impreza dla wiejskich głupków i napalonych 11-latków. Oczywiście z terenu całych Targów Poznańskich wydzielono tylko jeden budynek, pewnie po to żeby wszyscy sobie po głowach chodzili. Nie idzie się dopchać dosłownie nigdzie (chociaż byłem już rano) Pierd..lona głośna muza na każdym stanowisku, taka że nie idzie sie nawet o nic spytac. Ogólnie nie polecam - ciemno, głosno , mało nowości. Jedyne co było tam miłe to fajne du..py rozdające reklamówki.
Dla takich kolesi jak my na tym forum, mającech zazwyczaj kompa i konsole i wszystkie nowości to powrót w sredniowiecze, nuda i strata czasu.
 

zywiec99

Użytkownik
Użytkownik
Nie było, aż tak źle. Chociaż rzeczywiście w sobotę było przerąbane, zagranie w cokolwiek było połączone z długim czekaniem w kolejkach. Pojawiłem się tam krótko po 10 licząc na mniejsze tłumy, ale niestety sie przeliczyłem. Czekałem w kolejce tylko za MASS EFFECT 2 :D Potem już mi się odechciało. Zdecydowanie za mała hala, wszystko upchane na maksa, pojedyńcze wejście na główną scenę też było pomyłką, nagłośnienie tragiczne (wystawcy zagłuszali siebie nawzajem), za dużo problemów technicznych i napalonych spoconych małolatów, którze zabijali się o byle jakie gówno do wygrania itp. W niedziełę było o niebo lepiej i właśnie wtedy zdecydowałem się na zwiedzanie czegokolwiek, dlatego w sumie jestem zadowolony, chociaż za rok oczekuję zdecydowanie więcej przestrzeni.

P.S. Hostessy faktycznie były naprawdę bardzo ładne, a do tego wyjątkowo cierpliwe i uprzejme :p
 

krzychu098

Banned
Użytkownik
Muszę się zgodzić z kolegą wyżej hostessy były naprawdę dobre :) A poza tym wszystko zapchane (mam na myśli sobotę) niedziela była świetna wyszedłem z całą masą rzeczy co prawda organizatorzy nie byli przygotowani na tylu ludzi ilu było ale i tak mi się podobało . Tekst z myszką bym rzeczywiście świetny . Pozdrawiam wszystkich
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom