Philips (Ritek-s04-66) - Jakość dysku

debowski

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Dzisiaj kupiłem kilka płyt DVD+R DL marki Philips (Platinum akurat nie było). Okazało się, że są to płytki Ritek-s04-66. Wgrałem firmware pod ten mediaID i wypaliłem Resident Evil 6. Jest to gra XGD3 więc miałem pewne obawy. Lecz wszystko poszło OK. Gra nagrała się bez problemów, przeszła weryfikację oraz zainstalowała się na dysku. Z ciekawości w NeroDiscSpeed zrobiłem test jakości dysku. Oto co wykazało:

Na początku tj. do końca 1 warstwy jakość była 93% jak tylko przeszło na 2 warstwę od razu spadło do 50%. Czy to normalne? Dobre będą te płyty? Czy za miesiąc już nie wgram tego na dysk konsoli. Ale to i tak dobrze. Bo nagrałem ostatnio na TDK to jakość była 10% a na 2 warstwie spadło do 0. Co myślicie?


PS. Czy mogę grać w RE6 nagraną na tym Philipsie na live?
 

Tomekzc

Użytkownik
Użytkownik
Jeśli masz Lt 3.0 to na live możesz grać smiało. Na 2.0 juz raczej można mieć obawy.
Nagrywanie płyt jest swego rodzaju loterią. Trzeba by się pobawić z ustawieniami troche, aby odnaleźć te najbardziej optymalne dla danej płytki. Dlatego ciężko powiedzieć czy w twoim wypadku to normalne. Myślę, że dało by się wiecej wycisnąć z tej płyty jakościowo. A czy odpalisz za miesiac? Myslę, ze tak. Bezproblemowo
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
skoro jakosc masz 50 to te plyty to katorga dla napedu, i zazwyczaj jest tak ze jakosc sie pogarsza przy zmianie warstwy i wtedy wychodzi ktore plyty sa dobre a ktore to szmelc i moga sluzyc jako ozdoba samochodu, watpie aby z tej plyty dalo sie zrobic lepiej, Verbatim i Platinum to sprawdzone marki przezemnie, wiec ja radze nagrywac na tym bo jeszcze problemu nie mialem
 

Do góry Bottom