Pierwsza konsola, nurtujące pytania

Kociol.

Użytkownik
Użytkownik
Witam, cześć i czołem! Zawitałem tutaj na forum, ze względu na to, że dużymi krokami szykuje się do zakupu konsoli jaką jest; XBOX 360 SLIM. :fat: Jestem tutaj w pełni świeżakiem, kieruje się jedynie słowami brata - który ma tą samą konsolę lecz z przeróbką RGH. Ja mam zamiar początkowo osadzić swoją grę w trybie online - by móc sobie pogierczyć wraz ze znajomymi w ciekawe tytuły. Tu się nasuwają pierwsze pytania, które będą odbiegają do teraźniejszości i przyszłości..
Po pierwsze; Czy uzyskam sprawną jak i zarówno nową (niezbyt stary rocznik) konsolę między 400-450 złotych?
Drugie; MICROSOFT XBOX 360 SLIM ! OKAZJA ! ZOBACZ ! 24H (4176603586) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - Czy ta konsola w późniejszym czasie, będzie mogła być przerobiona na RGH?
Trzecie; Po dłuższej grze w trybie online i zaktualizowaniu dasha, będę mógł ją przerobić?
Po czwarte; To już zapytanie. :beguiled: Lepiej kupować czyściutką konsolę (bez przeróbek) czy lepiej zainwestować z przeróbką LT 3.0?
I to na razie na tyle. Tak, wiem - było wiele tematów z tymi samymi lub podobnymi zapytaniami, lecz chciałbym uzyskać odpowiedź tu, od doświadczonych forumowiczów. Nie byłbym zły, gdybyście zaproponowali lepsze aukcje, oferty.​
 

stowa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
bez przerabiania konsoli po każdej aktualizacji możesz grać na live o ilemasz wykupione konto gold.w slimach jest tak że o ile starsza tym tańsza,ja miałem tego pech i kupiłem bez zastanowienia nowszą i za przerobienie jej LTU chcieli 320 zł wiązało się to z zamianą płytki pcb stąd taka cena.Kiedyś aktualizacja likwidowała przeróbkę lt nie wiem jak jest teraz nie będę się zagłębiał.z mojej strony mogę ci polecić przeróbkę rgh nie wydasz ani grosza na grę bo wszystkie zaistalujesz pendrajwem na dysk konsoli bez konieczność wkładania czy posiadania płyt ale to pewnie wiesz od brata.zapomniałem dodać ze do przeróbki ltu jaki i lt3.0 potrzebna jest nagrywarka ihas rev.b a już jest ich jak na lekarstwo
 

stowa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
bez przerabiania konsoli po każdej aktualizacji możesz grać na live o ilemasz wykupione konto gold.w slimach jest tak że o ile starsza tym tańsza,ja miałem tego pech i kupiłem bez zastanowienia nowszą i za przerobienie jej LTU chcieli 320 zł wiązało się to z zamianą płytki pcb stąd taka cena.Kiedyś aktualizacja likwidowała przeróbkę lt nie wiem jak jest teraz nie będę się zagłębiał.z mojej strony mogę ci polecić przeróbkę rgh nie wydasz ani grosza na grę bo wszystkie zaistalujesz pendrajwem na dysk konsoli bez konieczność wkładania czy posiadania płyt ale to pewnie wiesz od brata.zapomniałem dodać ze do przeróbki ltu jaki i lt3.0 potrzebna jest nagrywarka ihas rev.b a już jest ich jak na lekarstwo
ps.ta konsola z tą datą pozwala na zainstalowanie na niej lt 3.0 i z tą przeróbką będziesz mógł grać przez live ale musisz dokupić nagrywarkę ihas LiteON iHAS124B iHas B XBOX 360 124B XGD3 iXtreme (4167807616) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Cześć, Witamy Na Forum.

ad. 1 Kupisz, jeśli chcesz kupić fata to tylko i wyłącznie na płycie Jasper, jeśli Slim to bez większej różnicy.

ad. 2 TAK

ad. 3 TAK, bez problemu

ad. 4 to już zależy od Ciebie czy chcesz grać na kopiach czy kupować oryginalne gierki. Jeśli chodzi o XBL to na LT+3.0 nikt jeszcze bana nie dostał za normalne granie, więc można powiedzieć że jest względnie bezpiecznie, poza tym nawet jeśli by zbanowali to możesz grać dalej offline lub zrobić RGH. Jeśli chcesz być w 100% pewny to tylko oryginały :)

Pozdrawiam

Btw.
@Up
stowa, pisz jakoś po ludzku, używaj interpunkcji, bo niewiele da się z tego zrozumieć, robi się chaos gdy jest więcej tekstu. A i nie piszemy posta pod postem, tylko używamy opcji EDYTUJ.

Wysłane z mojego Live With Walkman przy użyciu Tapatalk 4
 

Kociol.

Użytkownik
Użytkownik
Hop, hop - tu znowu ja. Już mniej więcej wiem jaką chcę zakupić konsolę, a dokładnie to z przeróbką LT 3.0. Jako, że jest krucho z pieniędzmi, jest możliwość nagrywania jakichś starszych gier bez nagrywarki liteon ihas 124b? I kolejne pytanie które się odwołuje do tej nagrywarki, ponieważ stoi ona między 200 a 250 zł, to jest możliwość zakupu takiej; NAGRYWARKA DVD-RW LITEON iHAS124 SATA x24 CZARNY (4155485444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Będzie ona działać na tej zasadzie, czy też w ogóle?​
 

Rider112

Użytkownik
Użytkownik
Hop, hop - tu znowu ja. Już mniej więcej wiem jaką chcę zakupić konsolę, a dokładnie to z przeróbką LT 3.0. Jako, że jest krucho z pieniędzmi, jest możliwość nagrywania jakichś starszych gier bez nagrywarki liteon ihas 124b? I kolejne pytanie które się odwołuje do tej nagrywarki, ponieważ stoi ona między 200 a 250 zł, to jest możliwość zakupu takiej; NAGRYWARKA DVD-RW LITEON iHAS124 SATA x24 CZARNY (4155485444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Będzie ona działać na tej zasadzie, czy też w ogóle?​
Starsze gry można bez problemu nagrywać. Najnowsze również da radę bez iHAS'a (niektóre inne nagrywarki obsługujące BurnerMAX Payload Tool bądź najzwyklej metodą truncate - odsyłam do poradnika na forum). Nagrywarka, którą podałeś to prawdopodobnie iHAS z rev. W i nie współpracuje z Payload Tool ani nie da się jej sflashować jak tej z rev. B.
 

Kociol.

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwości. Wracając do samej przeróbki LT 3.0 - to mogę złapać po dłuższej grze w xbl (na kopiach gry) bana? To moja pierwsza konsola i nie chcę wylecieć od razu z banem po podłączeniu konsoli do internetu.​
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwości. Wracając do samej przeróbki LT 3.0 - to mogę złapać po dłuższej grze w xbl (na kopiach gry) bana? To moja pierwsza konsola i nie chcę wylecieć od razu z banem po podłączeniu konsoli do internetu.​
Nikt Ci nie powie kiedy i za co dostaniesz bana ...
Od 2009r. fali banów nie było..więc szansa mała na bana.
 

Rider112

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za odpowiedź, rozwiałeś moje wątpliwości. Wracając do samej przeróbki LT 3.0 - to mogę złapać po dłuższej grze w xbl (na kopiach gry) bana? To moja pierwsza konsola i nie chcę wylecieć od razu z banem po podłączeniu konsoli do internetu.​
Ten temat i wiele innych.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Starsze gry (XGD2) możesz nagrywać "zwykłą" nagrywarką, czyli wszystkie przed wrzesień 2011, po tej dacie chyba wyszło tylko z ok. 5 gierek w formacie XGD2.
Gry XGD3, lepiej nagrywać nagrywarką z Burner MAX w 100% (mniejsze ryzyko bana na XBL), jeśli chciałbyś grać offline to możesz nagrać zwykłą nagrywarką i też będzie działać, ale na XBL lepiej jej nie włączać.
Tylko w te gry:http://xboxforum.pl/iso-10/lista-gier-z-zabezpieczeniem-civ-174186/ nie zagrasz W OGÓLE bez nagrywarki obsługującej Burner MAX

Tutaj masz listę nagrywarek, do których można wgrać Burner MAX Payload Tool:

http://xboxforum.pl/oprogramowanie-13/burnermax-payload-tool-lista-nagrywarek-kompatybilnych-154552/

Chociaż nie ma co się oszukiwać, nieraz ten program działa, nieraz nie... Możesz spróbować także na swojej obecnej nagrywarce czy będzie działało, najlepiej jest kupić Ihasa.

Program Burner MAX Payload Tool:
http://xboxforum.pl/oprogramowanie-13/c4e-s-burnermax-payload-tool-v0-15-a-154542/
 

Kociol.

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki wielkie, za odpowiedzenie na wszystkie zadane pytania. Teraz pozostało tylko poszukiwanie odpowiedniej konsoli z przeróbką LT 3.0. Na razie proszę nie zamykać tematu, może, że coś jeszcze wpadnie do łepetyny. Pozdrawiam. :)

#edit z zapytaniem. Łącząc się przez XBL, dodaje mnie do oryginalnych serwerów, postawionych przez twórców - czy też do ****kowanych?​
 

ROBI772

RGH
Użytkownik


#edit z zapytaniem. Łącząc się przez XBL, dodaje mnie do oryginalnych serwerów, postawionych przez twórców - czy też do ****kowanych?​
Grasz na "normalnym" serwerze XBL, tak samo jakbyś grał na oryginale, jeśli dobrze zrozumiałem pytanie ;)
 

Master50

Banned
Krótko i na temat lt 3.0 to tylko soft rozruchowy do pirackich płyt. A xbox live i konsola uznaje to za orginalne gry i wszystko też tak działa.
 

Do góry Bottom