Pierwsze ciekawostki PC-towej wersji Grand Theft Auto V - gra na 7 płytach

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Wielka premiera Grand Theft Auto V (GTA V) na komputerach osobistych odbędzie się już w przyszłym tygodniu i w Sieci lądują pierwsze ciekawostki na temat projektu. Gra zmieściła się na 7 płytach DVD.

Jeśli czekacie na najnowszą wersję, to warto przygotować się na żonglowanie płytami. Produkcja znajduje się podobno w sklepach i sprzedawcy donoszą o siedmiopłytowym wydaniu. W zasadzie ta sytuacja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ pozycja zajmuje ponad 65GB.

Rockstar w specjalnym komunikacie wspomniał dzisiaj o nowościach, które trafią do gry:

  • Edytor dodatków.
  • Nowy soundtrack.
  • Możliwość przenoszenia postaci z konsol.
  • Gra zadziała w 1080p i w 60 klatkach na sekundę. Ponadto twórcy umożliwią rozgrywkę w rozdzielczości 4K, a zainteresowani mogą skorzystać ze wsparcia NVIDIA 3D Vision.
Autorzy zapewniają, że edytor nie zepsuje rozgrywki i nie wprowadzi na serwery niezdrowej rywalizacji. Zainteresowani otrzymają dostęp do wielu opcji (m.in. czułość filmów, głębia ostrości, różne pozycjonowanie kamer, filtry), ale te elementy nie ułatwią zabawy zawodnikom. Każdy w GTA Online będzie miał równe szanse na zwycięstwo – identycznie jak to jest w przypadku produkcji na konsolach.

Warto też wspomnieć o wymaganiach produkcji:

Minimalne
  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2 (NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
  • Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
  • Memory: 4GB
  • Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB
  • DVD Drive
Rekomendowane
  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Memory: 8GB
  • Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB
  • DVD Drive


 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Patrząc na minimalne wymagania, to w teorii by mi nie poszło, ale jak zwykle zawyżone pewnie, więc na najniższych by hulało :p
Nie wyobrażałbym sobie instalowania tego z siedmiu płyt.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
O ja pierdu ;) Tyle płyt? To chyba rekord jest? Bo nie przypominam sobie gry na tylu płytach DVD :D
 

Pls

Użytkownik
Użytkownik
Płyt jest faktycznie dużo, ale wymagania nawet rekomendowane są dosyć niskie, spodziewałem się znacznie większych jak na taką grę.
 

santos ramirez

Świeżak
Świeżak
Szybciej by się z sieci pobrało niż z płyt zainstalowało :)
 

DrumsSlayer

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nowy soundtrack i edytor dodatków? Jestem w stanie zrozumieć, że PC daje więcej możliwości, ale trochę to nie w porządku w stosunku to konsolowców. Cwaniaczki będą mieć jeszcze wbudowany VR i możliwość kręcenia własnych filmów jak w GTA IV... Wstydziliby się i dali by jakiś exclusive tylko dla konsol (bo ten dla powracających graczy również będzie tam dostępne). Ręce opadają...
Heheszki za 7 płyt ;P

P.S. Kto by pomyślał, że mój komp spełni tu najniższe wymagania - GeForce 9800GT 1GB to właśnie taka karta graficzna jaką posiadam i 4GB Ramu .
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mój to pewnie ogarnie max detale w fhd. Ciekawa ta opcja z importem z konsol. Raczej skorzystam :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gta V już na pc w takim razie za niedługo na konsole pojawi się gta VI albo nowe opowieści z dzikiego zachodu
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gta V już na pc w takim razie za niedługo na konsole pojawi się gta VI albo nowe opowieści z dzikiego zachodu
A świstak siedzi i zawija...
Gta 4 wyszło w 2008.
Gta 5 w 2013
Jak utrzymają tempo to kolejna odsłona wyjdzie na koniec generacji lub na kolejnej. Rdr pewnie wyjdzie za dwa lata :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A świstak siedzi i zawija...
Gta 4 wyszło w 2008.
Gta 5 w 2013
Jak utrzymają tempo to kolejna odsłona wyjdzie na koniec generacji lub na kolejnej. Rdr pewnie wyjdzie za dwa lata :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
No zobaczymy wydaje mi sie że jeszcze w tym roku usłyszymy zapowiedź nowej części RD
 

Do góry Bottom