XSX Pierwsze wrażenia Xbox Series X

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To weź mi kolego wytłumacz co tam się paliło i jakim wielkim ogniem, żeby taki dym wyprodukować w takiej ilości :eek:

Miałem taki przypadek z kineskopowym TV lata temu. Nie było to tak spektakularne ale gęsty dym wydobywał się przez obudowę i śmierdziało spalonymi orzechami. Przy oględzinach wyszło że są spalone 2 kondensatory.

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
A jak to jest z tymi aktualizacjami? Kupujecie Watch Dogs Legion lub AC: Valhalla na płycie, same gry mają koło 45GB i trzeba zaaktualizować jeszcze dodatkowe 45-46GB do wersji Series X? . Idąc tym tokiem rozumowania to kupno wersji pudełkowej nie ma sensu.
Gra się zainstaluje z płyty a resztę dociągnie z sieci. Jak jest dobra cena kupuj pudełko :) to bez różnicy.

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

Miałem taki przypadek z kineskopowym TV lata temu. Nie było to tak spektakularne ale gęsty dym wydobywał się przez obudowę i śmierdziało spalonymi orzechami. Przy oględzinach wyszło że są spalone 2 kondensatory.
Ale Xbox to nie jest telewizor kineskopowy i nie ma w nim takich kondensatorów...

baton

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Xbox One
Użytkownik
PSforum.pl
Może jest głośny, bo stoi w pionie ? Spróbuj postawić w poziomie i wtedy włóż płytę. U mnie w X360 tak jest, że w poziomie stała od zawsze i było cicho, stoi w pionie i drze jape jak nie wiem :D

Co do padów, to jeśli ktoś może, to sprawdźcie na XSX czy działają elite v1 (one nie miały BT) ;)
elit 1 działa bez problemu

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
Czy jest sens przesiadać się z One X na Series X?

Flamboyant96

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy jest sens przesiadać się z One X na Series X?
Na ten moment raczej nie

pabloshark919

Świeżak
Świeżak
czy ma ktos porblem z uruchomieniem gier od bethesda na xbox series x ? np. doom eternal, dishonored 2. gry sciagnałem z game pass. gry sie wczytuja do momentu zeby nacisnac przycisk na padzie i po nacisnieciu wyłaczaja konsole. reszta gier od innych firm działa normalnie. co to moze byc ?

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Gra się zainstaluje z płyty a resztę dociągnie z sieci. Jak jest dobra cena kupuj pudełko :) to bez różnicy.
Co znaczy "resztę"? AC: Valhalla waży koło 45-6GB, więc około tyle danych gry jest na płycie. Zakładając, że dayonepatch waży koło 10GB, co waży kolejne 40GB do aktualizacji? :D Pytam, bo widziałem na Youtube, jak chłopaki wsadzili płytkę do instalacji i wyskoczyła informacja, że trzeba jeszcze pobrać 40gb aktualizacji, co jest równoznaczne (przynajmniej wielkościowo) z pobraniem drugi raz tyle samo danych, co jest na płycie .. Na razie nie kupuję, bo nie mam czasu, ale jak kupię z Series X, to właśnie ciekawi mnie, czy jest sens w pudełku, skoro i tak tak dużo gb trzeba pobrać.

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tekstury wysokiej rozdzielczości.

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nadal nie rozumiem. Rozumiem, że i ile tekstury 4K ważą, ale przecież ta zawartość jest na płycie. Aktualizacja do XOX w grze, która wyszła przed XOX, na przykład Wiedźminie 3, wcale nie ważyła 40gb tekstur. RDR2 waży z kolei dużo, ale na płytach po 50GB x2 miało te tekstury, nie trzeba było doinstalowywać z internetu. Odyseja też ważyła koło 60GB. Czyli tutaj instalując grę 45GB i instalujac kolejne tyle "niby tekstur 4k" gra "niby" waży 90gb? . Na pewno nie, to nie ta liga.

konjo11

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nadal nie rozumiem. Rozumiem, że i ile tekstury 4K ważą, ale przecież ta zawartość jest na płycie. Aktualizacja do XOX w grze, która wyszła przed XOX, na przykład Wiedźminie 3, wcale nie ważyła 40gb tekstur. RDR2 waży z kolei dużo, ale na płytach po 50GB x2 miało te tekstury, nie trzeba było doinstalowywać z internetu. Odyseja też ważyła koło 60GB. Czyli tutaj instalując grę 45GB i instalujac kolejne tyle "niby tekstur 4k" gra "niby" waży 90gb? . Na pewno nie, to nie ta liga.
Podejrzewam że na plycie jest wersja na xbox one a musisz pobrać wersje na x series x , mi wersja gearsów z x one nie chciała ruszyć na series x i to samo było w drugą strone z ac valhalla musiałem pobierać od nowa

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No czyli ta płytka jest bezużyteczna, jeśli chcesz z niej instalować grę. W takim razie trzeba czekać na gry, na których będzie już wersja pod Series X lub kupować cyfrówki, skutecznie zmuszają, do tego, by zaprzestać używania wersji płytowych, a szkoda...

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
już wersja pod Series X lub kupować cyfrówki, skutecznie zmuszają, do tego, by zaprzestać używania wersji płytowych, a szkoda...
Może być tak że nie będzie to działało w ten sposób, część gry będzie na BR a część i tak będziesz musiał zassać. Obym się mylił, chociaż ja i tak z płyt nie korzystam.

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Może być tak że nie będzie to działało w ten sposób, część gry będzie na BR a część i tak będziesz musiał zassać. Obym się mylił, chociaż ja i tak z płyt nie korzystam.
Moim zdaniem, przynajmniej na razie, wynika to z tego, że generacja jeszcze dobrze nie wleciała, a jak będzie gra tylko pod nextgen, to nie będzie takiej konieczności. No ale skoro też nie ma szans na te dwie gry (WD i AC Valhalla, pewnie też Cyberpunk) na płytce z jakimś tam dayonepatchem i aktualizacjami (to normalne, ale nie ważą one 40GB), to nie ma sensu kupować pudełkowych. No chyba, że pod wymianę tego później na coś innego lub sprzedaż.

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przy takim myśleniu to nic nie ma sensu, cyfrowy Dirt 5 na XO maił coś koło 45gb a po przerzuceniu go na Serie X musiało pobrać drugie tyle. I co też mam powiedzieć, że to bez sensu?

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak, no właśnie to jest bezsensu. Pobrałbyś grę raz a dobrze lub zainstalował z płyty i szlus. Czekam na gry "only nextgen" (multiplatformowe), chociaż myślę, że aktualizacja Cyberpunka do "Series S/X" nie będzie ważyła 40GB, obym się nie mylił ..

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to czekaj, powodzenia życzę. To już nie są czasy X360. Pozdrawiam

• Like
Reactions: bld

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Teraz trzeba liczyć, że gra będzie zajmować 100 GB

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
@brattanek Czytam artukułu o awaryjności XSX , czy Twoja konsola ma jakieś problemy ?? Głośny napęd , nagła utrata sygnału z TV ?? Pytam bo ukazuje się dużo artykułów nt. awarii nowego X`a , a w grudniu chcę kupić X kloca

Krk360

Użytkownik
Użytkownik
Ile najlepiej poczekać i kupić Nowego Xa?Nie chodzi o $ a o sprawność.W sumie to już rok temu chciałem zakupić XoX pod mój Sony XF90 ale poszło info o Series więc czekam;]

Do góry Bottom