Płatna wersja YouTube zadebiutuje prawdopodobnie pod koniec października tego roku

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Płatna wersja YouTube najprawdopodobniej wystartuje już w październiku tego roku. Wskazywać ma na to wiadomość email wysyłana do właścicieli praw do materiałów udostępnionych w największym serwisie wideo. Przedstawiciele firmy proszą w nim o akceptację nowych warunków korzystania z usługi właśnie w związku z wprowadzeniem opcji abonamentowej, bez reklam.

O płatnej wersji YouTube mówi się od dawna, a Google dość długo przygotowuje się do jej wprowadzenia. Z emaila udostępnionego przez Re/code wynika, że serwis jest już gotowy na udostępnienie nowego modelu subskrypcji i prosi o akceptację nowych warunków umowy twórców treści.
W wiadomości czytamy, że w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony widzów, YouTube zamierza niedługo wprowadzić opcję bez reklam, dostępną za miesięczną opłatą. Ma to też zwiększyć przychody twórców treści otrzymujących pieniądze z dodatkowego źródła. By tak się jednak stało, ci ostatni muszą zgodzić się na nowe warunki. Zaktualizowana umowa ma zostać udostępniona 22 października tego roku i jeśli nie będzie podpisana, filmy wideo konkretnego twórcy nie będą dostępne publicznie oraz nie będzie można na nich zarabiać w Stanach Zjednoczonych.

Nie jest w tej chwili znana cena miesięcznego abonamentu, choć mówi się o kwocie około 10 dolarów. Co ciekawe, według Re/code za taką kwotę mielibyśmy otrzymać nie tylko opcję oglądania wideo bez reklam, ale też dostęp do usługi audio YouTube Music Key. Ta ostatnia miałaby zostać przemianowana na YouTube Red, choć równie dobrze nazwa ta może dotyczyć całej płatnej edycji serwisu.

 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Oni już totalnie oszaleli. Za chwilę na przeglądarkę google też wymyślą jakąś subskrypcję..
 

LoKo6264

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wersja bez reklam? Mam taką, nazywa się AdBlock i jest darmowa.
 

Maik

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie AdBlock i dziękuję :)
Juz od dawna jest YouTube bez reklam ;D.
Ale mi nowość
 

Enz0

Użytkownik
Użytkownik
Wiecznie tylko pieniadz ;) ..
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
Mam AdBlocka już od 3 lat, a co za tym idzie YT bez reklam też :)
 

Do góry Bottom