Płyta Nie jest obsługiwana Błąd??

darwar

Użytkownik
Użytkownik
Yahool ale to działały ci jakie kolwiek kopie zapasowe zanim sie zorientowałes ze nie masz lt 3.0 ??
bo ja teraz juz nie wiem... tak jak mowie Crysis 3 jest nagrany pod lt 3.0 i po ktorys tam wyjeciu i włozeniupłyty do napedu działa - wiec jak bym miał starsze lt to by nie działało czyli musze miec lt 3.0 ?? czy jak bo ja juz nic nie wiem
 

wafel23

Użytkownik
Użytkownik
panowie może macie inne LT niż myślicie i dlatego wam płyty lecą do kosza :) najszybciej sprawdzić 2 kopie gier xgd3 zrobione pod LT 2.0 i LT 3.0 , Darwar kiedy robiłeś przeróbke?
 

Remix27

Banned
Problem jest na lt 3 z dobrze nagrana plyta ,ze czasami tak sie robi nieznana plyta.
 

darwar

Użytkownik
Użytkownik
wafel przerobka była juz zrobiona gdy juz kupiłem x boxa :) osoba sprzedajaca mowila ze jest lt 3.0
Ale zrobiłem dokładnie tak jak napisałes i nagralem Crysis 3 i pod lt 2.0 i rowniez pod lt 3.0 - lt 2.0 w abx pokazywało na czerwono ze 12 pierwszych secotorów po wgraniu topology,a w lt 3.0 w abx wszystkie informacje byly na zielono czyli juz topologia była wgrana pod lt 3.0 przez abx
i ta wersja na lt 2.0 wogole nie działa a na lt 3.0 dziala za któryms tam razem :( a te ktore wczesniej nagrywałem pod lt 3.0 wcale nie działaja GOW 3/GOW:Judge/Fifa 13/ naprawde juz nie wiem o co chodzi :( czy po wymianie lasera trzeba go skalibrowac czy nie :( nie mam nawet u kogo sprawdzic tych gier wypalonych przezemnie zeby sprawdzic :( moze wysłal bym komus i ktos by sprawdził ?
 

@siwy

Użytkownik
Użytkownik
Mam dokładnie to samo... Kupiłem konsolę jasper z 2009r z wgranym lt 3.0 i kilkoma kopiami gier. Zakupiłem nagrywarkę ihas 124b wgrałem maxburn pod płyty verbatim i nagrałem Sniper Ghost Worior 2, Assasin Creeda (nowego) i wszystko "cacy" . Gier nie przepuszczałem abgx-sem. Później przyszła kolej na Fifę13 i BF3 i tu zonk. Przy instalacji przeczyść płytę szmatką. Od razu pomyślałem że uszkodzony obraz więc abg360 i nagrywam z 100% powodzeniem oraz zweryfikowane jak trzeba, błąd płyta nie jest obsługiwana... Próbowałem chyba wszystkich możliwych ustawień img burna i dalej to samo a "kupka" płytek rośnie. Na próbę wypaliłem crysis3, ninja garden i j.w. Pewno ktoś napisze że laser pada ale i to wykluczam bo juz go podkręciłem , a płyty z rysami które dostałem do konsoli działają bez problemu. Sprzęt ma najnowszego dasha i niestety uszkodzone gniazdo lan. Gdzie jeszcze szukać ?

Aha Triki z mp3 nie działają. Pamięć podręczna też czyszczona a gry sniper i assasin to xgd3.
 

Remix27

Banned
Probujcie wyczysci cache nie mylic z pamiecia podreczna nie pamietam kombinacji klawiszy. A zobaczyc czy nie bedac zalogowanym bedzie to samo. Jest jeszcze opcja restart xa lub wyciagnij wloz plyte. Pozniej mozna zrobic test nero jakosci nagrania plyty co dziala i co nie dziala . Jest duzo opcji trzeba pokombinowac laser moze byc winny tez.
 

@siwy

Użytkownik
Użytkownik
Jakość w nero na moich nagraniach mam rzędu 80 (fifa). Jeśli pominę logowanie jest bez zmian. Czyszczenie cache to chyba to samo co pamięć podręczna?

Edit: by upewnić się w 100% pobrałem grę pod lt 2.0 nagrałem i oczywiście "płyta nie jest obsługiwana". Kupiłem właśnie nowy laser na all.. zobaczę co dalej... Może ktoś podesłać link jak wyciągnąć klucz do napędu liteon 16d2s-09c który ma już wgrane lt tak na wszelki wypadek bo poprzedni właściciel miał już konsolę bez klucza
 

darwar

Użytkownik
Użytkownik
Ale cache to pamiec podreczna wiec to juz testowalismy i nic a po weryfikacji płyty maja od 86% do 95%
 

Remix27

Banned
jak weryfikcja po nagraniu nie przechodzi to złe nagrane i jak to ma działać?
 

@siwy

Użytkownik
Użytkownik
Podobnie jak u kolegi @Yahool okazało się że mam LT 2.0... :shame: Niestety nie posiadam klucza do napędu, może ktoś podpowiedzieć czy i jak wyciągnąć klucz z napędu liteon 16d2s-09c z wgranym już lt i najnowszym dashem?
 

darwar

Użytkownik
Użytkownik
No dobra tylko ze ja nagrywałem gry i pod lt 2 i pod lt 3 i nic :( moze podał by mi ktos ustawienia abx i smart burna pod lt2 i lt 3?
 

@siwy

Użytkownik
Użytkownik
Pod LT 2.0 abgx sprawdzi tylko poprawność obrazu ale nie dogra topologii robisz to Xbox Backup Creatorem i dodajesz topologię pod lt 2.0
 

mrowa110

Użytkownik
Użytkownik
Panowie zanieście do serwisu bo szkoda waszych nerwów pieniędzy i płyt . Pierwsza możliwość jest taka że nie macie lt3 ,droga to może być winna lasera , trzecia to źle nagrane kopie lub uszkodzone obrazy, złe ustawienia (w przypadku jeśli wam się nie instalują na dysk)ja na waszym miejscu zaczął bym od upewnienia się czy wogóle macie lt3
 

darwar

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam Lite-on 16d2s jaki jest na nie najwyzszy LT ?
chyba naprawde oddam go do serwisu,poniewaz laser został wymieniony i dalej nie czyta xgd 3 :/ no tak tylko ze w abx sa pod lt 2 i pod lt 3 inne ustawienia ... wiem jak robi sie topology ;) a moze mam zły plik z topology 2 co wgrywam ? choc w abx pokazuje mi jak zmieniałem ze first 12 sector ...
 

XboxerFun

Użytkownik
Użytkownik
Najwyższy na twój napęd jest LT+ 3
 

darwar

Użytkownik
Użytkownik
Sprawa Jasna Miałem lt 2 zostało wgrane lt 3.0 i wszystko działa - gosciu z serwisu powiedział ze gry nagrane na lt 2 nie działały poniewaz dashboard sie gryzł z przeróbka czy cos takiego
 

qlimax123416

Świeżak
Świeżak
Witam.

Mam identyczny błąd i nie potrafię sobie z nim poradzić. Niedawno dostałem konsolę z gwarancji, miałem wymieniany napęd (LT3.0). Konsola działała bez zarzutu, aż natrafiłem na grę Forza Motorsport 4. Wyskoczył mi błąd "Płyta nie jest obsługiwana". Byłoby fajnie, gdyby chodziło o wszystkie gry xgd3, lecz nie działa mi tylko ta jedna jedna. Na dodatek dochodzi do tego gra Halo Reach, zaliczana do xgd2. Również przy niej wyskakuje ten sam błąd. Obrazy płyt były przepuszczane przez abgx360, wszystko było ok. Mam nagrywarkę LiteOn IHAS 124b. Obydwie gry nagrane na płyty Verebatim. Dzwoniłem do serwisu, lecz oni stwierdzili, że nie mają zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje i najprawdopodobniej jest to wina płyty. Proszę po pomoc, bo nie wiem już co robić. Z góry dzięki.
 

TigraTeam

Banned
Witam.

Mam identyczny błąd i nie potrafię sobie z nim poradzić. Niedawno dostałem konsolę z gwarancji, miałem wymieniany napęd (LT3.0). Konsola działała bez zarzutu, aż natrafiłem na grę Forza Motorsport 4. Wyskoczył mi błąd "Płyta nie jest obsługiwana". Byłoby fajnie, gdyby chodziło o wszystkie gry xgd3, lecz nie działa mi tylko ta jedna jedna. Na dodatek dochodzi do tego gra Halo Reach, zaliczana do xgd2. Również przy niej wyskakuje ten sam błąd. Obrazy płyt były przepuszczane przez abgx360, wszystko było ok. Mam nagrywarkę LiteOn IHAS 124b. Obydwie gry nagrane na płyty Verebatim. Dzwoniłem do serwisu, lecz oni stwierdzili, że nie mają zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje i najprawdopodobniej jest to wina płyty. Proszę po pomoc, bo nie wiem już co robić. Z góry dzięki.
Usuń pamięć podręczną w opcjach dysku uruchom ponownie konsole i sprawdź :)
 

qlimax123416

Świeżak
Świeżak
Robiłem już tak, bez efektów. Jakieś inne pomysły?
 

Punisher

Użytkownik
Użytkownik
Robiłem już tak, bez efektów. Jakieś inne pomysły?
Jak tak ci sie dzieje także przy Forzy Horizon tak jak mi,to nagraj ClonemCD.Jak to nie pomoże to nagraj płytke za pomocą BurnerMAXa (tamtej niedziałającej nie wyrzucaj,posłuży ona do instalacji,a grać bedziesz na ze tak powiem BurnerMAXowej)
 

Do góry Bottom