Płyty DVD+R DL - jaką firmę wybrać ? - czyli temat o płytach.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
1. Płyty które się najlepiej sprawują:


Verbatim x2.4



Plusy:
  • Długa żywotność płyty.
  • Niska podatność na rysy.
  • Napęd pracuje na nich najciszej.
  • Bardzo dobra jakość.
  • Kompatybilne ze starszymi napędami.
  • Możliwość nagrywania z szybkością x4 bez straty jakości.

Minusy:
  • Cena

Verbatim x8



Plusy:
  • Długa żywotność płyty.
  • Niska podatność na rysy.
  • Napęd pracuje na nich najciszej.
  • Bardzo dobra jakość.
  • Możliwość nagrywania z szybkością x4 i wyżej.

Minusy:
  • Cena
  • Słabsza kompatybilność se starszymi napędami.

Taiyo Yuden




Plusy:
  • Długa żywotność płyty.
  • Niska podatność na rysy.
  • Napęd pracuje na nich najciszej.
  • Bardzo dobra jakość.
Minusy:
  • Dostępność


2. Płyty niepolecane:
RITEK, CMC, RICOH(Esperanza, Platinum, TDK...) .... czyli reszta. Na pewno część się ze mną nie zgodzi w tym tomacie, ale patrząc ile osób ma problemy z tymi płytami dochodzę do wniosku, że po prostu nie warto ich kupować.

Chcesz mieć pewność poprawnie nagranej płyty wybierz Verbatim reszta to loteria.
 

gumis

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam osobiście nie polecam płyt HAWK i Platinum na x360, pare gier nagrywałem na te płyty kilka razy i żadna nie działała (ale nie zawsze był niewypał, ale wiekszość było niewypałów) a przy nagrywaniu nie było błędów (ale nie zawsze). Mam nagrywarke PANASONIC L111 i nagrywam na płytch VERBATIM 8,5 GB DL (teraz tylko te płyty i żadne inne) i ani razu nie zepsułem płyty. Lepiej dać więcej za lepszą płytę niż nagrywać tą samą grę na gorszych płytach kilka razy...
 

W!ndows

Użytkownik
Użytkownik
U mnie Verbatimy po 12zeta :(
 

manhunt13

Użytkownik
Użytkownik
U mnie 5.5zł za sztuke ;)
 

PRZYLEPIACZEK

Użytkownik
Użytkownik
U mnie Verbatimy po 12zeta :(
a ja na allegro kupiłem za 46,50-10 szt
 

Stan

Użytkownik
Użytkownik
Ja nagrywam tylko i wyłączne na HP :) o polowe tańsze od verbatimów a jakość porównywalna - mam dwie gry nagrane na verbatimy i nie widzę żadnej różnicy, przynajmniej na moim lite-on dobrze chodzą , nie wiem jak jest z innymi napędami.

zacytuje teraz " jak nie widać różnicy to po co przepłacać " :D
 

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
od zawsze nagrywam gry na verbatach, czy to na X'a czy na Ps2 bo są to na prawde bardzo dobre płyty. Polecam je mimo ceny.

Pozdrawiam
 

damianwroc

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja nagrywam tylko i wyłączne na HP :) o polowe tańsze od verbatimów a jakość porównywalna - mam dwie gry nagrane na verbatimy i nie widzę żadnej różnicy, przynajmniej na moim lite-on dobrze chodzą , nie wiem jak jest z innymi napędami.

zacytuje teraz " jak nie widać różnicy to po co przepłacać " :D
Teraz to nie widzisz różnicy... za jakiś czas będziesz się żalił o komunikatach wyczyść płytkę szmatką...

Tylko Verbatim :D
 

Fasto

Banned
Użytkownik
a wiecie może gdzie mogę dostać ter płyty Taiyo Yuden?
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jeśli nie umiesz się zachować to siedź cicho //spike200



Zabawne
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Ja ******** Verbatima juz ******** 5,5 w zakupie .
ViP i łaciną rzuca bez opamiętania, z takim słownictwem do niczego te forum nie dojdzie.

5,50 to nie jest źle kupując 10szt płaci się 55zł gdzie na allegro kosztują ok 4,70 i do tego przesyłka i wychodzi na to samo.
 

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
A powiedzcie mi, 8x jest gorsza od 2.4x? Tylko do takich mam dostęp, a tu pisze, że są problemy ze starszymi napędami..

Pozdrawiam
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
ViP i łaciną rzuca bez opamiętania, z takim słownictwem do niczego te forum nie dojdzie.

5,50 to nie jest źle kupując 10szt płaci się 55zł gdzie na allegro kosztują ok 4,70 i do tego przesyłka i wychodzi na to samo.

Po 5,5 w ZAKUPIE od verbatima (powiedzmy importera) teraz juz wiesz czemu ich ********.Co do płyt na allegro wiekszosc sprzedajacych sprzedaje nośnik po kosztach robiac wałka na przesyłce i zamiast 6,5 za priorytet po wpłacie na konto liczą sobie 12 a i nawet 15.
 

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
a i btw, nagrywarka pioneer 111D poradzi sobie z verbatimami x8? bo taka nagrywareczka wlasnie do mnie leci ;)
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Powinna
 

emstar3000

Użytkownik
Użytkownik
Verbatim od zawsze był drogi i od zawsze był jednym z najlepszych więc ceną nie ma się co sugerować. Zresztą na najwspanialszym verbatimie może pokazać się "wyczyść...." bo każde nagrywanie można zababrać. Ja odkryłem że niedaleko mnie w mini sklepiku komputerowym mam 1 płytkę w kopercie za 6zł czyli 10 za 60 bez czekania na łaskawą pocztę itp. Zresztą tych płyt nie kupuje się po 100 sztuk a zanim się przejdzie te kilka gier to na kilka nowych verba się bankowo uzbiera...
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
To fakt ale birac pod uwage ze 2 miesiace temu kupowałem je po 3,4 to podwyzka jest okrótna.
 

grzybek214

Użytkownik
Użytkownik
Ja polecam Hawki jeszcze żadnego nie zepsułem i są tanie , Verbatimy też dobre ale przy prędkości 2x zepsułem 2 płyty ale na 2,4 już ładnie leci :)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Czemu się dziwić jak dolar i euro szargają złotówką.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Hawki ci koleg ale chyba bez obrazy rozum uszkodziły niema gorszych płyt.Co do kursów walut to cena leci zawsze od aktualnego kursu dolca ale to ze kontener miesiac płynie i był kupiony znacznie taniej to juz nikogo niebchodzi spekulanci i tyle.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom