Płyty główne - Data produkcji

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Pozwoliłem sobie napisać ten temat, ze wzgledu na ciągłe zadawanie pytań typu "Czy to jasper ?" tutaj macie wszystko czarno na białym.

Xbox 360 Xenon

Xbox 360 w oryginalnej konfiguracji zastosowanej w początkowym modelach Premium i Core wydanych pod koniec listopada 2005 roku. Nabardziej awaryjny model konsol, wedlug statystyk dochodzacy do ponad 50%(!). Poczatkowo na GPU stosowano pojedynczy aluminiowy radiator, pozniej montowany radiator z heatpipe.
* 90 nm CPU IBM
* 80 nm GPU ATI i on-chip DRAM
* Mały cooler GPU
* Standardowy cooler CPU

Xbox 360 Zephyr

Zephyr to pierwsze wydanie ze złączem HDMI oraz raditorem GPU na heatpipe. Został on wprowadzony razem z konsolami w wersji Elite w maju 2007, potem montowany w wersjach Premium oraz pierwszych Arcade.
* Zmieniony układ płyty głównej
* Złącze HDMI
* Nowe 120 GB dysk twardy opcjonalnie
* Rozszerzony cooler GPU

Xbox 360 Falcon

W plytach głównych od września 2007 wprowadzono nowy 65 nm CPU i 90 nm GPU wraz z nowym chłodzeniem na CPU - radiator miedziany zastapiony radiatorema aluminiowym.
* 65 nm CPU IBM
* 90 nm GPU ATI
* Zmieniony radiator CPU
* Mniejsze regulatory napięcia, kondensatorów i cewek indukcyjnych

Xbox 360 Jasper

Jasper, wydany pod koniec października 2008 roku posiada 65nm CPU oraz GPU. Posiada również wbudowaną pamięć flash o rozmiarze 256 lub 512mb (wersja Arcade), oraz zasilacz 150w.

Najprostszy i w 100% pewny sposob okreslenia modelu plyty glownej to porównanie zlącza zasilacza z ponizszym schematem:



Xbox 360 Slim (Valhalla)


Produkcja slimów rozpoczęto od 2010 roku, wszystkie slimy wyposażone są w płytę główną Valhalla.


Temat robiłem na szybkości, za błedy przepraszam.
 
a gdzie płyta corony i slima e?
 

xgrzesiox

Użytkownik
Użytkownik
a gdzie płyta corony i slima e?
Patrz na datę posta. Wtedy Coron nie było. Brakuje także Opus

Wysłane Galaktyczną mocą Asa II/Sent by Galatic power of Ace II
 

perkeles1990

Świeżak
Świeżak
Witam mam problem z rozpoznaniem konsoli bo z tylu niema nigdzie MFR DATA tylko jest data z servis .... Dodam ze konsola ma niklowany dvd konsola nie posiada hdmi tylko samo av . zasilacz 175 w 12v-14.2a . 5vsb-1a a na konsoli pisze zasilanie 12v-16.5a . 5v-1a i pad bezprzewodowy dysk hdd 20 gb

A kolo wtyczki zasilania nad nia jest console B i potem MSK-XBOX360RF01 . CO TO JEST ZA PLYTA GLOWNA ?
 
Ostatnia edycja:

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Konsola xenon zasilacz opus ;D Ale ręki sobie odciąć nie dam

Wysłane z mojego HTC One max
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
100% pewności da gniazdo zasilacza.
 

perkeles1990

Świeżak
Świeżak
Dobra to zrobie zdjecie ale wtyczki czy wejscia w konsoli mam zrobic najlepiej ?
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Wejścia

Wysłane z mojego HTC One max
 

perkeles1990

Świeżak
Świeżak
tak jak napisal nollo jest to xenon po wejsciu widacna zdjeciu co podeslalem . a teraz jest druga sprawa skokor byla w ms i jest data servis 2009-9-21 to czemu nie wstawili lepszej plyty ... pewnie jakas drobna usterka byla czy co ? a teraz mam nastepne pytanie konsola jest przerobiona jak moge sie dowiedziec jaka to wersja /?? dodam ze mialem gta sa zainstalowane na niej jak ja kupilem i dziallalo bez plyty . nastepne gralem juz w nia pare dni po 4-5h no i nie daje cieplego powietrza z tylu ;) ale mam zamiar wymienic paste chlodnicza i przy okazji dodac witraczki dwa na teradiatory ;) czy to jakos zabespieczy mnie troche z rodem i nie rozumiem jednej teori jedni pisza ze rod to nie tylko przegrzanie .... tylko zimne luty skoro zimne luty to na nowej cynie powinno byc czeste bledy niz na starych bo stara cyna jest z olowiem ... to czemu ludzie gadaja o zimnych lutach przeciez starsza wersia powinna byc lepsa pod tym wzgledem jedynie dodac chlodzenia bo chyba w tym byla wada starszych konsol ?
 

Attachments

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Tu jest cyna bezołowiowa, dodatkowo wadliwe układy.
 

perkeles1990

Świeżak
Świeżak
T Jakos mnie to dziwi z ta cyna dzis zaniose xboxa do kolegi elekromontera on zobaczy ta cyne i wentylatory zalozy mozecos to uchroni ja . chociarz przed przegrzaniem gpu
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
T Jakos mnie to dziwi z ta cyna dzis zaniose xboxa do kolegi elekromontera on zobaczy ta cyne i wentylatory zalozy mozecos to uchroni ja . chociarz przed przegrzaniem gpu
Według mnie szkoda zachodu przecież to nawet HDMI nie posiada .

Wysłane z mojego HTC One max
 

perkeles1990

Świeżak
Świeżak
To nic elektornika mam za free . A jakie uklady tam padaja czy moze kondensatory ? A jak noe to tylko pogram w gta v i na pogonke pojdzie konsola ;)
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
GPU, CPU, RAM, Southbridge
 

Bugal

Banned
Według mnie szkoda zachodu przecież to nawet HDMI nie posiada .

Wysłane z mojego HTC One max
Component 720p lub 1080i. Allegro 35zl
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Component 720p lub 1080i. Allegro 35zl
Nooooo w xenona to najlepiej wladowac jeszcze

Wysłane z mojego HTC One max
 

Bugal

Banned
Dokladnie masz racje xenon najlepsza plyta glowna 0 awarii, wygrywa ze slimem poniewaz jest wzbogacona w modul podczerwieni
 

jochny62

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam i przepraszam ze zaczynam nowy temat ale mam mały problem nie dawno kupiłem xbox360 i wiec mam mały problem nie wiem czy to jest Jaspers czy falcon rok produkcji mojej konsoli to 2008 09 30 oznaczenia na konsoli to 12v 142a 5v 1a i wiec czy to jest jasper czy falcon a jak przykładowo by był to falcon czy jest to awaryjny sprzęt chodzi mi o rrod
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
witam i przepraszam ze zaczynam nowy temat ale mam mały problem nie dawno kupiłem xbox360 i wiec mam mały problem nie wiem czy to jest Jaspers czy falcon rok produkcji mojej konsoli to 2008 09 30 oznaczenia na konsoli to 12v 142a 5v 1a i wiec czy to jest jasper czy falcon a jak przykładowo by był to falcon czy jest to awaryjny sprzęt chodzi mi o rrod

14.2A to Falcon http://www.gamefaqs.com/xbox360/927749-xbox-360/answers/31250-falcon-or-jasper Ale zerknij na wtyczkę zasilacza to potwierdzi, poglądowy schemat masz w pierwszym poście.
 

jochny62

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jednak Falcon i moje pytanie czy on jest awaryjny z tego roku 2008 09 30
 

Do góry Bottom