Wiedza Płyty główne - Data produkcji

Status
Zamknięty.

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
#1
Pozwoliłem sobie napisać ten temat, ze wzgledu na ciągłe zadawanie pytań typu "Czy to jasper ?" tutaj macie wszystko czarno na białym.

Xbox 360 Xenon

Xbox 360 w oryginalnej konfiguracji zastosowanej w początkowym modelach Premium i Core wydanych pod koniec listopada 2005 roku. Nabardziej awaryjny model konsol, wedlug statystyk dochodzacy do ponad 50%(!). Poczatkowo na GPU stosowano pojedynczy aluminiowy radiator, pozniej montowany radiator z heatpipe.
* 90 nm CPU IBM
* 80 nm GPU ATI i on-chip DRAM
* Mały cooler GPU
* Standardowy cooler CPU

Xbox 360 Zephyr

Zephyr to pierwsze wydanie ze złączem HDMI oraz raditorem GPU na heatpipe. Został on wprowadzony razem z konsolami w wersji Elite w maju 2007, potem montowany w wersjach Premium oraz pierwszych Arcade.
* Zmieniony układ płyty głównej
* Złącze HDMI
* Nowe 120 GB dysk twardy opcjonalnie
* Rozszerzony cooler GPU

Xbox 360 Falcon

W plytach głównych od września 2007 wprowadzono nowy 65 nm CPU i 90 nm GPU wraz z nowym chłodzeniem na CPU - radiator miedziany zastapiony radiatorema aluminiowym.
* 65 nm CPU IBM
* 90 nm GPU ATI
* Zmieniony radiator CPU
* Mniejsze regulatory napięcia, kondensatorów i cewek indukcyjnych

Xbox 360 Jasper

Jasper, wydany pod koniec października 2008 roku posiada 65nm CPU oraz GPU. Posiada również wbudowaną pamięć flash o rozmiarze 256 lub 512mb (wersja Arcade), oraz zasilacz 150w.

Najprostszy i w 100% pewny sposob okreslenia modelu plyty glownej to porównanie zlącza zasilacza z ponizszym schematem:Xbox 360 Slim (Valhalla)


Produkcja slimów rozpoczęto od 2010 roku, wszystkie slimy wyposażone są w płytę główną Valhalla.


Temat robiłem na szybkości, za błedy przepraszam.
 
Status
Zamknięty.

Do góry Bottom