Xbox 360 Początkujący użytkownik XBOX 360 - pytania o dysk/pamięć masową.

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Cześć.

Dostałem za półdarmu "w spadku" używanego xboxa 360. Jest to mój pierwszy kontakt z konsolami i mam kilka pytań. Konsola włącza się i ładuje gry ale nie moge zapisywać ich stanu a po wejściu do opcji "urządzenia pamięci masowej" otrzymuje komunikat o braku takowych urządzeń. Domyślam się, że to oznacza że z konsoli wyjęto i zapewne osobno sprzedano dysk twardy? W związku z tym mam pare pytań:

Jaki dysk można dokupić do wersji konsoli z datą produkcji 2009-09-28? (z szybkiego reaserchu wydaje mi się ze jest to Xbox360 Elite wersja Jaspers) Z tego co mi sie wydaje to powinien być dysk w takiej obudowie montowanej na zewnątrz konsoli (u mnie tego elementu nie ma) - - znalazlem takie obudowy dość tanio na allegro ale pytanie czy do nich można zamontować normalny dysk hdd?).
1559823006590.png

Drugie pytanie - czy tymczasowo, jeśli na razie nie planowałbym kupować gier przez sieć i instalować na dysku wystarczy kupić kartę pamieci? I czy to prawda, że zamiast karty pamięci można zastosować zwykły pendrive i wykprzystywać go do zapisywania save'ów?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Podłącz pendrive i w ustawienia > pamięć go sformatuj. Tak samo możesz podłączyć dysk HDD/SSD. Kupować karty pamięci się nie opłaca.
Dyski w tej obudowie tylko dedykowane lub zmodyfikowane.
 

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Podłącz pendrive i w ustawienia > pamięć go sformatuj. Tak samo możesz podłączyć dysk HDD/SSD. Kupować karty pamięci się nie opłaca.
Dyski w tej obudowie tylko dedykowane lub zmodyfikowane.

Dzieki za odpowiedź. Pytanie dodatkowe - czy tak sformatowany pendrive/zewnętrzny HDD dziala na zasadzie karty pamieci ze starych konsol (czyli tylko save'y) czy mozna go uzywac dokladnie tak samo jak brakujacego mi dedykowanego dysku (kupować na niego gry i instalować na nim). Na allegro jest sporo uzywanych dysków (zakładam, że każdy z Xboxa 360 typu fat bedzie pasował) ale jeśli pendrive by dzialal dokladnie jak dysk to chyba taki zakup nie ma sesnu.

Poszperałem na allegro i znalazłem sporo ofert używanych dysków, które wychodzą nawet taniej niż pendrive z analogiczną pojemnością. Da się jakoś sprawdzić czy taki produkt jak ten: https://allegro.pl/oferta/xbox-360-dysk-twardy-120gb-hdd-konsola-fat-8027884067 jest faktycznie oryginalny? Zastanawiam się nad takim zakupem bo wtedy chyba predkość zapisu/odczytu jest lepsza niż przez USB?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak używany to raczej oryginał, pendrive działa jak dysk z małym wyjątkiem kilka gier EA nie działa a przynajmniej nie da się zainstalować tekstur bez dysku.
Na profil i save to ci nawet kilkaset megabajtów wystarczy, co innego jak zechcesz pobierać jakieś gry i dodatki. Gry jedopłytowe działaja z płyt ale można je zainstalować co skróci czas wczytywania.
 

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Ok . To na razie popróbuje z jakimś tanim pendrivem a potem się bede w razie potrzeby rozglądał za dyskiem dedykowanym. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zobacz jak będzie z pendrive'm. Jak Ci będzie potrzebne więcej miejsca, to kupisz sobie dysk zewnętrzny na USB 500 GB i Ci wystarczy :p Zawsze potem możesz go wykorzystać do czegoś innego, jakbyś chciał zmienić konsolę albo tą sprzedać. Jeśli będziesz chciał się przesiąść na Xbox One i używać tam dysku USB, który kupisz do X360, to dysk mus być z USB 3.0 ;)
 

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Pendrive (do x360 też warto zainwestować w usb3,0) wypróbować i jak będzie ok to wtedy dysk twardy. Na pena gry będą instalować się wolniej niż na hdd, ale w samej grze spadków płynności nie będzie. Możesz podpiąć jakiegoś małego starego penka byle miejsce na profil i save było, ale szkoda katować napęd.
 

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Kupiłem 16 GB pena z usb 3.0. został wykryty i dało się utworzyć profil. Jednakże mam problem z pobraniem aktualizacji Xbox live. Wyskakuje mi błąd jak na zdjęciu poniżej. Najbliższe co znalazłem w supporcie to to: https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/errors/error-code-8007-000f ale jak widać w moim wypadku urzadzenie pamięci masowej jest i działa. Ktoś wie o co może chodzić?

20190607_110310.jpg
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Sprawdź czy Xbox łączy się z siecią, tak jak Ci tam podali, bo być może konsola ma problem połączyć się z siecią. Może być też tak, że aktualizacje niestety wymagają pamięci wewnętrznej konsoli czytaj dysku i pamięci masowe Ci w tym nie pomogą.
 

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Z tego co pamiętam przy testowaniu dochodzi do ostatniego etapu, czyli sprawdzenia polaczenia z Xbox Live i w tym momencie znowu wyskakuje monit o aktualizacji i tak w kółko. Sprawdze jeszcze raz po powrocie z pracy. Jesli faktycznie konieczny jest oryginalny dysk do Xboxa to kupie jakiś tylko wolalbym najpierw byc pewny ze to przez to i że z pendrivem sie nie zaktualizuje.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tam masz 2 opcję format i dostosowanie, wybierz to drugie wtedy na pendrive utworzą się pliki archiwa które zajmą całą jego przestrzeń i pobierasz aktualizacje systemu bez problemu.
 

Kuba1138

Świeżak
Świeżak
Hmm, nie pamietam czy były 2 opcje ale spróboje. Wprawdzie juz troche pograłem i save sie straci ale trudno. Jak bede wieczorem w domu zobacze. Rozumiem, że po tym "dostosowaniu" niby cały pendrive jest zajety ale jesto t jakby miejsce zarezerwowane na gry i savy tak?

EDIT:Czy jesli na pendrivie jest teraz zainstalowana gra to zrobic "dostosowanie" czy najpierw jeszcze raz format a dopiero pozniej "dostosowanie"?

Ok, ogarnalem sprawe :) trzeba byla ustawic ten pendrive jako dysk systemowy i wtedy sformatował sie odpowiednio :) Aktualizacje sie sciagnely i live dziala. Dzieki wszystkim za pomoc. Takie pytanie na koniec - gdybym w przyszlosci zmieniał na wiekszy pendrive/dysk (na tym miesci sie ejdna gra :D) to po prostu cała procedure ustawienia jako dysk systemowy, formatowania i pobrania aktualizacji Xbox live powtarzam od początku, tak?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tak ale możesz podłączyć kilka i mięć na jednym save i profil a na drugim gry. Ogólnie jak masz subskrypcję gold to trzymaj save w chmurze, gdy pendrive padnie to ich nie stracisz.
 

Felix2010

Świeżak
Świeżak
Mam pytanie
Od dawna mam Xbox 360 ale nie dawno kupiłem forze motosport 4 i nie wiem czy można grać w 3 graczy na 2 padach i 1 kierownicy ?
 

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie
Od dawna mam Xbox 360 ale nie dawno kupiłem forze motosport 4 i nie wiem czy można grać w 3 graczy na 2 padach i 1 kierownicy ?
Jest podzielony ekran tylko na dwóch.
 

Do góry Bottom