Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Witam jak w temacie, podpinam nastepujący dysk zew. "HDD CAVIAR 500GB WDH1B5000E 7200 16MB ZEW" i konsola nie widzi go jako urządzenie przenośne :'(, gdy podpinam pendriva to wszyskto jest OK. Chciałbym pooglądać filmy za pośrednictwem w/w dysku ale jest to nie możliwe.


Pomóżcie.
Pozdro.
 

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

Dysk jest sformatowany na FAT32? Powinien być na FAT32. I gdzieś czytałem że partycja nie może przekraczać 32gb.
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

jest na ntfs i są trzy partycje po 100 gb, 200gb i nie całe 200gb. Nie ma innego sposobu żeby ominąc system FAT32????
 

WReki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

lukiuki napisał:
jest na ntfs i są trzy partycje po 100 gb, 200gb i nie całe 200gb. Nie ma innego sposobu żeby ominąc system FAT32????
niestety nie ;/ podłącz dysk do kompa zgraj z niego ważne dane sformatuj w FAT32 stwórz nowe partycje, i spowrotem wrzuć na niego dane... innego sposobu raczej niema ;/
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

A więc tak ,w partition magic 8.0 wyodrębniłem nie całe 32 gb z partycji 200gb i przekonwertowałem na FAT32,ale konsola nadal nie widzi tego dysku, tej partycji, zaznczam że reszta dysku jest na ntfs, bo jakby nie było to dysk w sumie ma 500GB.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

Konsola na 100% widzi partycje HFS oraz HFS+ z prostego powodu że kernel ma zaimplementowany otwartą identyfikacje partycji MACowskich.
Z partycjami windowsoskimi bywa różnie raz widzi raz nie.

Utworzyć partycje w systemie HFS+ możesz za pomocą programu MacDrive
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

Jak na razie to mi padł cały dysk przez ten macdriver, mszed najpierw odzyskać utracone partycje, a potem będziemy się dalej bawić.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

Jak na razie to mi padł cały dysk przez ten macdriver, mszed najpierw odzyskać utracone partycje, a potem będziemy się dalej bawić.
Najwidoczniej nie bardzo umiesz z niego korzystać.

Zostaw np 30GB obszaru nieprzydzielonego i utwórz z niego partycje HFS+. Biedą również widziane w windowsie.
 

lukiuki

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpięcie dysku zewnętrznego, problem z podłączeniem

Odzyskałem dane i zrobiłem tak jak napisałeś, czyli pierwsza partycja 30gb jest nie przydzielona,reszte dysku podzieliłem na na partycje ntfs. Program macdrive widzi nie przypisaną partycje 30gb ale nie chce jej zrobić na hfs+, prosze o jakąś pomoc.



Może mi ktoś pomóc w tej kwesti??? Bardzo prosze.
 

Do góry Bottom