Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

cosby

Użytkownik
Użytkownik
Pierwszy post więc witam wszystkich :)

Mam do was prośbę. Powiedzcie co kupić - chodzi o wersję XBOXa by tanio i dobrze pograć. Czy wersje z HD są niezbędne do takiej rozrywki? Ponoć po przeróbce i zbanowaniu i tak nie ma sensu twardziel (tak słyszałem w empiku) więc w co warto zainwestować? Oczywiście chciałbym też z miejsca dać konsolę pod młotek fachmanowi żeby nie rysować swoich oryginałów ;) Mam zarówno monitor jak i LCDTV z HDMI.

Naprawdę nie wiem gdzie o tym poczytać a że co chwila modele się zmieniają to zgłupiałem. Ponoć najnowszych nie można przerobić?
Dzięki serdeczne za wyrozumiałość i pomoc !
 

Brzuzka

Banned
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

hehe tanio to mozesz kupic sobie PSX jeśli czesz grać na kopiach..a jak w ogóle taki pirat z ciebie to kup sobie statek.

1. Tanio kupisz konsole z dyskiem 60 GD oraz wyjściem HDMi, ale jej nie przerobisz.
2. Jeśli chcesz przerobić wyżej wymienioną konsole to troszke wybulisz.
3. Wersje które łatwo i tanio można przerobic chodzą teraz po 1300 zł
 

sebolek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

cóż wiesz arcade +/- 200 zł za przeróbke i jazda :p
 

cosby

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Więc ARCADE da się przerobić czy się nie da bo mam tu dwie sprzeczne opinie. Pan o dowcipnym nastawieniu radzi PSXa. Tego to miałem gdy ten jegomość jeszcze w pieluchy walił kloca.

Może ktoś bez sarkazmu powiedzieć jak jest? Zarzuty piractwa są dla mnie nie na miejscu zwłaszcza na tym forum... Nie będę takim hipokrytą jak Brzuzka by zaprzeczać...
 

Brzuzka

Banned
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

ARCADE jest najtańszą wersją, z liteonem kosztuje ok 700zł w jakiejś promocji nawet mniej. Z napedem przerabialnym kosztuje ok 1000 zł(nieraz mniej/więcej).

Tak wiec to jest perspektywa na najtańsze nielegalne granie.

Gdy ja dowiadywałem się wszystkiego o X360 ty waliłeś kloca w łóżko w domu starości?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Wymiana lite-ona na inny przerabiany napęd to koszt 150-200zl, więc można uruchomić kopie na każdym xboxie.
 

Brzuzka

Banned
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

u mnie w sklepie z konsolami chcą 100 zł za przerobienie + koszt nowego napędu
 

andrzej_krk

Świeżak
Świeżak
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Poszukaj uzywki na allegro, mnie X-box premium kosztowal niecale 600zl + 70zl przerobienie. Trafila mi sie wersja z hdmi :)
 

cosby

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

O takie konkrety mi chodziło ;) Dzięki serdeczne wszystkim - bez wyjątków ;)

Jeszcze tylko sprawa dysku - potrzebny on w praktyce? Da się odpalać kopie z niego? Jeśli nie to w jakim celu go zapodali? Do oglądania filmów, divx itp mam sprzęt zupełnie inny więc mnie konsola interesuje tylko by od czasu do czau na szybko się rozerwać bez czekania na załadowanie systemu itd. PCta mam monstrualnego ale ostatnio ciągnie mnie do gier których na PC szukać z latarką... Do tego lubię popykać już w pościeli a teraz polubię jeszcze bardziej - zapodałem 46 cali w Full HD...
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Dysk był potrzebny do save'ów, filmów, dem itd. Teraz będzie można zrzucać gry na dysk, wstrzymaj się z zakupem do października (25 września wychodzi nowy dashboard z możliwością zrzucania gier na dysk a więc wszystko się okaże).
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

kup premiuma z dyskiem 60 gb. mozna go kupic za 850 zł (gdzies na jakies promocji w realu widzialem za 800).
przerob wymieniajac dvd na inny przerabialny (np samsung lub benq). koszt takiej przerobki jakies 220-250zł. calosc wyjedzie ci jakies 1000-1100 czyli prawie tyle co za przerabialnego arcada (z benqu) ale ma to ta zalete ze masz oryginalny dysk 60 gb (ktory juz nie niedlugo sie przyda i ktorego MS nie zabanuje) no i masz oryginalny naped ktory mozesz zawsze wlozyc spowrotem jak ci sie konsola zepsuje :)
 

cosby

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Czaję już, dzięki ;)
 

cosby

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

A jednak znów nie czaję...

Jak kupię konsolę teraz to będę miał w końcu możliwość zgrywania gier czy to da mi tylko konsola kupiona w październiku? A czy czasem nie będzie tak że na twardego da się zgrać tylko oryginały? Jeśli twardziel ma mi służyć tylko jako zapisywacz stanów to jak się je zapisuje na konsolach bez twardego? Rozumiem że mają karty pamięci ale gdzie tu porównywać wielkość... Naprawdę chcę ograniczyć koszty a że leżę właśnie na zwolnieniu a empik mam pod nosem to korci mnie podejść po konsolę i jakąś bijatykę na start i ogień... Czy po nr. można sprawdzić jaki ma napęd i czy da się ją kiedyś przerobić?

Odpowiedzcie szczerze - czy dysk wart jest tej dopłaty kilkuset złotych? Za 1200 zeta mogę mieć PS3 a Gran Turismo 5 mnie strasznie kręci...
 

aroaro20022

Banned
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

25 września jest aktualizacja dashboardu (interfejsu) czyli jak teraz kupisz Xboxa to 25 września wgrasz sobie aktualizację i będziesz mógł zgrywać gry na dysk. Dysk służy również do zgrywania dem z XboxLive!

Narazie dysk nie jest warty, bo mnie demka nie kręcą, ale warto go dokupić, bo po aktualizacji będzie można kopiować gry na dysk. Nie wiadomo czy tylko oryginały. Kto wie czy MS czegoś nie wymyśli i nie zbanuje wszystkich sflaszowanych konsol. A PS3? Pograsz tylko w oryginały, a od GT5 lepszy jest PGR i Forza moim zdaniem
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Skąd masz takie info, że nowy dash będzie 25 września ?? Ja słyszałem o listopadzie 8)
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

offtopic, do działu aktualności zajrzyj :p
 

FallOuT

Świeżak
Świeżak
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

Witam, ja też mam zamiar zakupić konsole, tzn napewno ja kupie ale tak mniejwiecej 28Listopada,
chce kupić Premiuma z Falconem 175w, 65nm, i mam zamiar jechać na oryginałach, bo najlepiej żeby przerobić i niebać sie o RODA to mieć Elite(przynajmniej tak słyszałem) a jak będe miał Exa z falconem to na oryginałach moge jechać spokojnie, co o tym sądzicie...?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Podpowiedzcie lamerowi - co kupić by było tanio i dobrze?

bo najlepiej żeby przerobić i niebać sie o RODA to mieć Elite(przynajmniej tak słyszałem)
Kto ci takich głupot naopowiadał?

a jak będe miał Exa z falconem to na oryginałach moge jechać spokojnie, co o tym sądzicie...?
Różnie to bywa ale raczej nie powinieneś się bać roda jeśli o to ci chodzi.
 

Do góry Bottom