Podsumowanie 'GROWEGO' roku 2010

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Cześć!
Pobawmy się w redakcje, np. GOL'u. Niech każdy z nas stworzy swoje TOP 10 najlepszych gier, TOP 10 faili, czyli gier na których się zawiedliśmy i ogólne podsumowanie, jaki był ten nasz 2010 rok.

Wszystkie posty komentujące gust innych userów, bądź nie wnoszące nic do tematu - będą zgłaszane do moderacji.

TOP 10 NAJLEPSZYCH GIER 2010:

1. Singularity - genialne nowe IP, gra ma świetny potencjał, niestety ma niewiele fanów przez pokpienie sobie sprawy ze strony Activision, nie mniej - to jest moja najlepsza gra 2010 roku.

2. Fallout New Vegas - jak przystało na Fallouta, gra jest świetna, kolejne 100 godzin gry, których nie żałuję, co tu dużo mówić, w tą grę TRZEBA zagrać!

3. Mass Effect 2 - miałem sceptycznie podejście to tej gry, miałem w nią w ogóle nie grać, ale... zagrałem i nie żałuję, podobnie jak w przypadku Fallouta dostajemy wiele godzin wspaniałej, fascynującej rozrywki, która na długo zapada w pamięć - czekam na trzecią część!

4. Need For Speed Hot Pursuit - gra, która sprawiła, że na nowo zakochałem się w serii Need For Speed, powrót do arcade'owego stylu jak najbardziej udany, świetny sountrack, wspaniała grafika, dużo zabawy, autolog, czego chcieć więcej?

5. Battlefield Bad Company 2 - według mnie NAJLEPSZY FPS, w jaki miałem szansę zagrać. Wspaniały model zniszczeń, genialny dubing, zaje*isty multiplayer - to główne powody, dla którego warto kupić/pobrać tą grę, na prawdę - warto!

6. Mafia II - pomimo strasznie krótkiej fabuły, ograniczonej wolności i wielu błędów gra ma w sobie to coś, co miała pierwsza część, to coś, co sprawiło, że zdobyłem w niej 1000/1000. Co tu dużo mówić, czekam na wydanie wszystkich dodatków na płycie :)

7. Halo Reach - nigdy nie lubiłem Halo, dla mnie ta gra jest po prostu dziwna, jednak coś sprawiło, że zagrałem w tą grę i... ta gra jest wspaniała! Świetna zabawa, ładna grafika, brak monotonii. Dzięki tej grze postanowiłem zagrać w trzecią część, ale... trójka to crap. Jednakże Reach polecam!

8. Alan Wake - kolejne wspaniałe nowe IP w tym roku, gra nie przykuła mnie tak bardzo, żeby nabijać calaka, a szkoda. Jednak zabawa, jaką miałem w trakcie gry jest niezapomniana, nie wierzyłem, że można zrobić tak wspaniałą grę w... tak prosty sposób, brawa dla twórców.

9. Just Cause 2 - w życiu nie widziałem gry z ładniejszą grafiką, z piękniejszymi krajobrazami, z wspanialszymi wybuchami, jak w JC2, ta gra to istny majstersztyk. Nigdy nie widziałem tylu wybuchów na raz, tylu... WYBUCHÓW! Gra pomimo ciągłej akcji, wielu wspaniałych pomysłów, wybuchów, PIĘKNEJ grafiki nie spada poniżej 30FPS'ów, ja się pytam - JAK ? Czekam na więcej takich gier :)

10. Split/Second - gra, która moim zdaniem rozje*ała Blura na łopatki. Ciągłe wybuchy, dynamiczna jazda, stałe 30FPSów, wspaniałe trasy i piękna grafika to powody dla których warto w tą grę zagrać zarówno w Singlu, jak i w Multi.

TOP 10 FAILI 2010:

1. F1 2010 - ja się pytam - co to, kur*a, jest? Pierwsza godzina z grą jest niesamowita, jednak im dalej, tym gorzej, może to przez to, że nie jestem zbytnim fanem F1, ale... ta gra po prostu mnie zawiodła. Liczyłem na coś więcej, a otrzymałem... GRID'a z samymi formułami.

2. Blur - gra, która miała mi służyć głównie do gry w Multi, ale zarówno Multi, jak i Singiel leżą i kwiczą. Wieje nudą, multiplayer szybko się nudzi przez debilnych graczy. Jedyne, co tą grę ratuje to Split Screen.

3. Lost Planet 2 - tą grę... zostawię bez komentarza -.-

4. H.A.W.X. 2 - niby wszystko ulepszone, dopieszczone, mamy startowanie, lądowanie, tankowanie, itd., ale gra to kompletny crap, grafika się sypie, multiplayer nie trzyma się kupy, polski dubbing też daje wiele do życzenia, niestety, zawiodłem się.

5. Medal of Honor - miało być tak pięknie, seria MoH miała powrócić w wielkim stylu i co ? I nic... gra ma bardzo ładną grafikę (nie wiem, o co Wam chodzi...), jednak nie daje ona rady przy grafice z BC2. Multiplayer jest... kuleje, połączenie BC2 z MW2 nie wyszło na dobre. Jedyny plus tej gry to dynamiczna, niemonotonna gra w Singlu, Singiel to jedyna mocna strona tej gry.

6. Call of Duty Black Ops - śmiech na sali, podobnie, jak w przypadku MoHa. IA przeciwników to jakiś żart, grafika to kompletna żenada, skrypt goni skrypt, co w tym przypadku akurat nie jest dobre, Multiplayer wymięka przy tym z BC2, praktycznie nic się nie zmieniło względem MW2. Panowie z Treyarch nie postarali się - gra, która ma na celu wyłudzenie od nas pieniędzy. Jedyny plus tej gry to bardzo przyjemny klimat i historia, jednak... grafika i przeciwnicy psują całą zabawę.

7. Nail'd - miał być pogromca Pure'a a wyszła co najwyżej konkurencja. Gra jest bardzo dobra, lecz... za mało dobra, jak na oczekiwania, jakie stawiałem przed tą gra.

8. Star Wars: The Force Unleashed II - podobnie, jak w przypadku Lost Planet zostawię tą grę bez komentarza.

9. Quantum Theory - pogromca GoW'a? Hah! Ta gra nie zasługuje na miano gry, jest tak słaba, że powinni jej używać jako narzędzie tortury w obozach koncentracyjnych.

10. Alpha Protocol: The Espionage RPG - RPG? Nie wiem, co w tej grze jest takiego... RPG'owego. Gra jest słaba i tyle, nie polecam.

PODSUMOWANIE:
Ogólnie rok 2010 nie był zły, ani dobry. Dostaliśmy kilka naprawdę dobrych gier, ale większość z nich to kontynuacje, za mało nowych IP. Nie mniej, rok 2011 zapowiada się syto, gry takie jak Bulletstorm, Crysis 2, TDU2, Shift 2, Gears Of War 3, Dead Space 2 i wiele, wiele innych zapewnią nam wiele godzin wspaniałej rozrywki, ale... znowu mało nowych IP, ponownie będą przeważać kontynuacje, co jest... smutne.



A jakie jest wasze zdanie ?
 

MuNNek

Użytkownik
Użytkownik
W wiekszosci zgadam sie z twoją Top'ka :D
jednak musze zaznaczyc ze brakuje mi topce 10 Najlepszych Assassin's Creeda Brotherhooda , jest to dodatek ale uwazam ze zasługuje na miejsce w 10 najlepszych :D.
 

czeslaw14

Użytkownik
Użytkownik
Tam powinno być Gears of War 3
 

cru5h

Użytkownik
Użytkownik
Tam powinno być Gears of War 3
Jakby wyszło w 2010 roku to by było zapewne :p
 

Do góry Bottom