Podwójny NAT-jakieś porady

bigfranc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam koledzy,mam taki mały problem z podwójnym natem w xbox one s.

Już pisze jak to wygląda;

-internet mam światłowodem od lokalnego dostawcy prędkość 300/200 mb/s podłączony do ich routera Huawei HG8247H

-od niego mam pociągnięty kabel sieciowy do routera Asus RT-N66U

-do Asusa mam podpięte PS4Pro na 1 LAN i Xbox One S pod drugi LAN kablem

W PS4 wszystko śmiga git,nat 2 i ogólnie problemu nie ma ale w Xbox mam cały czas komunikat - Rodzaj NAT:Umiarkowany i Wykryto podwójny NAT.

Dodam że nie mam nic poustawiane czyli DMZ,przekierowanie portów itd itp

Podpowiedzcie co i jak poustawiać żeby i ps4 i xos śmigały jak najlepiej.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak masz publiczne IP i dostęp do ustawień routera Huawei na próbę pomiń Asusa i ustaw np. dmz dla xboxa, żeby sprawdzić czy dalsza konfiguracja ma sens.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
To załatw u dostawcy sobie publiczne IP, w większości przypadków to jest rozwiązaniem problemów.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No własnie mam dostep tylko jako użytkownik - nie moge np;wyłączyć firewalla
Podłącz bezpośrednio xboxa pod router dostawcy zrób restart xboxa i routera i sprawdź czy nat się zmienił. Czasami dostawcy internetu od razu dają publiczne IP i ustawiają Upnp na routerze. W ten sposób będziesz wiedział czy dalsza konfiguracja routerów ma sens czy trzeba się skontaktować z dostawcą internetu.

Bo takie rzeczy jak upnp,otwieranie portów,dmz itp to mogę robić z miejsca użytkownika.
pierwszy sposób:
1. Zarezerwuj na routerze huawei IP dla asusa
2. Ustaw DMZ na zarezerwowane IP
3. Na asusie ustaw np. upnp
4. uruchom ponownie routery i xboxa.

drugi sposób:
1. wyłącz dhcp Lan na asusie
2. połącz kablem huawei z asusem tylko zamiast Lan - Wan, połącz Lan - Lan w ten sposób pominiesz NAT asusa
3. całą konfiguracje portów robisz tylko na huawei
4. uruchom ponownie routery i xboxa

Ostatnia edycja:

bigfranc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuje po pracy sprawdzę czy działa.

Ps.Niestety dupka blada ani jeden sposób nie działa-nadal Nat umiarkowany i wykryto podwójny Nat
Ps1.Podłączyłem bezpośrednio kablem xboxa bez routera Asusa i nadal to samo,nie wiem co dalej

Ps2.No i w końcu udało się mam NAT otwarty ale musiałem zrobić wojnę u lokalnego dostawcy internetu i obdzwonić wszystkich od techników do kierownika.Jednak się okazało że wina leży po ich stronie bo blokowali porty itd.Wczoraj przyjechał technik i z łaską udostępnił mi publiczne ip-koszt 50 zł jednorazowo.

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom