Podzielenie netii na dwa domy

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

BROLY

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam.Nie jestem zadowolony z obecnego usługodawcy radiówki i kolega zaproponował mi abym z nim wszedł spółkę I tu moje pytanie jaki sprzęt jest potrzebny do tego (zaznaczam że on ma internet z Netii) aby wysyłał mi sygnał bezprzewodowo myślałem nad tp-linkiem td-w8901g i panelem z netusa 13 dbi. Ja już posiadam yagi 16 dbi Netus i ap tp-linka 500.Odległość to około 80 m. Widoczność jest nie najgorsza.Czy coś takiego da rade? Z góry dzięki za pomoc:
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Antena nadawcza odbiorcza do routera, router za 100 zł wymięknie jest potrzebne coś porządnego albo router z wbudowanymi dobrymi antenami ale to koszt kilku stówek, już lepiej ciągnij ten kabel.

Edit pamiętaj o tym że musisz zrobić coś co będzie miało zasięg ja wiem tak z 150m bo jak zrobisz na 100 a ty na 80 chcesz odbierać to pojedzie ci po jakości łącza może zrywać itp bo będziesz na 1 kresce. Router jest do sieci domowej domek rodziny itp tak do 50m wszelakie obozy itp płacą krocie za routery a mają zasięg 100m z tym stabilnie działa na około 70.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jeżeli jest tak jak mówisz 80m , to ja bym jednak dla świętego spokoju i jakości sygnału zainwestował w kabel, tylko znowu - jak go pociągnąć :confused:
 

BROLY

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
kabel niestety nie wchodzi w grę nie będę go przecież ciągnął przez ulice i jakieś podwórka:)
Czyli myślicie że ten panelik sobie nie poradzi żeby wysyłać mi sygnał?
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Raczej nie da rady zwłaszcza że one muszą się dokładnie widzieć na zasadzie takiej jak radiówka co do kabla to w przeciągnięciu nie ma problemu nawet nie spodziewasz się jakie to jest banalne ale trzeba mieć pozwolenie a o nie to już ciężko jak o broń palną.

Z odpowiednią kasą oczywiście da się coś zrobić najlepiej jakiegoś informatyka wynająć do tego ale to znów kasa, ja bym ci pomógł ale na odległość to nie da rady mogę tylko doradzić.
 

BROLY

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
jestem w technikum informatycznym:) teraz co mam radiówkę to anteny w ogóle się nie widza jest kilka drzew i nawet 2 domy w linii i net paca wiec chyba zaryzykuje i kupie to co napisałem na innym forum które specjalizuje się w tego typu sprawach napisali mi że będzie śmigać:) jak nie wypali sprzęt pójdzie na handel:(
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ze szkołą to tak samo jak i ja :) Zaryzykować można, najwyżej stracisz jakieś 20 zł za przesyłkę bo możesz zwrócić do 10 dni jeśli przez internet kupujesz jak już sprawdzisz to daj znać na pw bo robię projekt sieci w szkole połączonej z innym budynkiem i myślałem żeby w planach dać światłowód z racji około 150m odległości a tak może takie zastosowanie dam.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom