Połączenie WIFI laptopa WIN 7 z xbox 360 przez router Webr@cer 8012

wowa

Świeżak
Świeżak
Witam!

Zależy mi na uzyskaniu połączenia WIFI między laptopem i konsolą za pośrednictwem routera Webr@cer 8012. Laptop i konsola korzystają z internetu stacjonarnego od Ery przez router WIFI Webr@cer 8012. Mimo wyłączenia w laptopie antywirusa i firewalla Windows Media Center nie może połączyć się z konsolą ( laptop nie odnajduje extendera). W routerze włączyłem multicasting oraz UPNP zgodnie z instrukcją Microsoftu - ale bez efektu. Podejrzewam, iż router wymaga jeszcze innych zmian w konfiguracji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS. Jeśli temat zbyt obszerny to chętnie zapłacę np. za aukcję allegro jak w temacie - proszę o info na [email protected]
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Przekierowanie portow na routerze nic nie da bo to sie robi gdy chcesz wyjsc z intranetu, a ty laczysz sie z komputerem w sieci, a nie po za nia, ustaw w routerze stale ip dla komputerow i xboxa, upewnij sie czy na komputerze ktory ma WMC masz wylaczony systemowy firewal i dodatkowy o ile takowy wgrales (nawiasem mowiac powinien byc tylko jeden firewal aktywny)
 

lukasx86

Użytkownik
Użytkownik
wyłącz sprzężenie sieci Homegroup bez tego ani rusz!
 

bolsikPL

Świeżak
Świeżak
To jest bardzo proste :) bo ja mam taką podłączoną konsole :) tylko przy windowsie 7 mi zadziałało. nie uzywaj do tego widnows media center . bo tam nie wykryje . wystarczy ze wejedzisz w windowsie w panel sterowania - wyświetl stan sieci - zmień ustawienia karty sieciowej - i teraz we wlaściwości sieci przezprzewodowej - zakładka udospęnianie i tam musisz mieć zaznaczone obie opcje które zezwolą innym użytkownikom na korzystanie z sieci . i ... juz :) xbox wykryje neta jak wybieżesz żęby przetestował łącze .. na pewno ci sie uda ( oczywisie musisz połączyć laptopa i xboxa kablem sieciowym ) pzdroooo :)

Zależy mi na uzyskaniu połączenia WIFI między laptopem i konsolą za pośrednictwem routera Webr@cer 8012. Laptop i konsola korzystają z internetu stacjonarnego od Ery przez router WIFI Webr@cer 8012. Mimo wyłączenia w laptopie antywirusa i firewalla Windows Media Center nie może połączyć się z konsolą ( laptop nie odnajduje extendera). W routerze włączyłem multicasting oraz UPNP zgodnie z instrukcją Microsoftu - ale bez efektu. Podejrzewam, iż router wymaga jeszcze innych zmian w konfiguracji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS. Jeśli temat zbyt obszerny to chętnie zapłacę np. za aukcję allegro jak w temacie - proszę o info na [email protected][/QUOTE]
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
To jest bardzo proste :) bo ja mam taką podłączoną konsole :) tylko przy windowsie 7 mi zadziałało. nie uzywaj do tego widnows media center . bo tam nie wykryje . wystarczy ze wejedzisz w windowsie w panel sterowania - wyświetl stan sieci - zmień ustawienia karty sieciowej - i teraz we wlaściwości sieci przezprzewodowej - zakładka udospęnianie i tam musisz mieć zaznaczone obie opcje które zezwolą innym użytkownikom na korzystanie z sieci . i ... juz :) xbox wykryje neta jak wybieżesz żęby przetestował łącze .. na pewno ci sie uda ( oczywisie musisz połączyć laptopa i xboxa kablem sieciowym ) pzdroooo :)
Widac ze nawet nie wiesz do czego ta opcja służy, ona jest po to zeby udostępnić polaczenie internetowe uzyskiwane np za pomoca karty wifi do np sieciowki i dalej na inne urzadzenie, a to ze u ciebie zadziałało to dlatego ze ta opcja otwiera porty na zaporze systemowej
 

turbin

Użytkownik
Użytkownik
Masz windows 7 czy windows 7 starter? W starterze nie da się tak zrobić, sam próbowałem.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Windows 7 starter to bardzo okrojona wersja tego systemu i mozliwe ze nie mozna za jego pomoca udostępniać połączenia internetowego, w sumie starter mial byc uzywany tylko na kraje trzeciego swiata ale jako ze jest bardzo tani to uzywany jest glownie do notebookow jako zamiennik xp home
Rzecz jasna Win 7 Starter nie posiada WMC wiec xbox nie ma sie z czym laczyc
 

Do góry Bottom