Połączenie z internetem.... POMOCY...

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich na wstępie.

Otóż mam problem z połączeniem do internetu mojego xboxa slim...

Mam internet od neostrady przez modem speedtouch 330. Modem jest podpięty do laptopa (Sony Vaio VGN-FS485B0), przez usb na którym stoi windows xp.
Do tego całkiem niedawno dokupiłem router ASUS RT-N10E.

I tu moje pytanie czy da się z tego coś sklecić, żebym miał dostęp do internetu w xkolcu?
 

Seb93

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A czemu ma się nie dać podpinasz lapka z klockiem do routera a router do modemu
 

starpaker

Użytkownik
Użytkownik
No chyba, że masz router z ADSL/DSL to wtedy modem Ci nie potrzebny bo wpinasz kabel od telefonu do routera, konfigurujesz i router pełni funkcje routera
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Modem jest ADSL, a router zwykły jak do kablówki.

A czemu ma się nie dać podpinasz lapka z klockiem do routera a router do modemu
A mógłbyś napisać jakim kablem co do czego? Krosowanym, niekrosowanym?

Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim - Jabar
 

Seb93

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
1.zwykły kabel ethernet
2. ja mam tak jak wcześniej napisałem laptop podłączony kablem ethernet do routera, xbox podłączony innym kablem ethernet do routera, i router też kablem ethernet do modemu wielkiej filozofii w tym nie ma, potrzebujesz 3 kable ethernet chyba że złapiszesz laptopem wi-fi z routera to wtedy wystarczą 2
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Hmm... Ale do mojego modemu nie da rady ethernetowgo wpiąć, jest miejsce tylko na krosowany.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Hmm... Ale do mojego modemu nie da rady ethernetowgo wpiąć, jest miejsce tylko na krosowany.
yyyy kolego przeciez krosowany i ethernet maja te same wtyczki


chyba ze mylisz kable sieciowe z kablem telefonicznym
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Chodzi o to, że w modemie mam wejście tylko na taki telefoniczny ;]
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Na prawdę nie rozumiem dlaczego nie kupiłeś routera z wbudowanym modemem adsl. Pozbył byś się wtedy tego dziadowskiego speedtouch 330.
Wprawdzie możesz udostępnić internet z laptopa na router i do niego podpiąć konsolę, ale jak dla mnie takie rozwiązanie jest bezsensowne.
 

Bogusz

Banned
A masz w laptopie wejscie na kabel ethernet? Jesli tak to podepnij bebezpośrednio do konsoli i udostępnij internet innym urządzeniom. na youtube masz poradnik jak to zrobić.
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl z tym udostępnianiem interntu na router, a potem podłączenie routera pod xkloca? Byłbym wdzięczny ;]
 

adamrz

Użytkownik
Użytkownik
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Chyba najlepszym wyjściem w moim wypadku będzie kupno routera z wbudowanym modemem ;/
 

adamrz

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie tak
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Gdzieś wyczytałem, że da radę połączyć xkloca do neta, jeśli ma się dwie karty sieciowe w laptopie. I wygląda na to, że ja mam dwie. No i jak podłączam ethernetem konsolę do lapka i udostępniam połączenie telefoniczne w lapku, to miomo wszystko po wybraniu opcji Sieć przewodowa w xboxie, karze mi podłączyć ethernet do routera lub modemu... Ma ktoś jakieś lekarstwo na to?
 

starpaker

Użytkownik
Użytkownik
Ale co rozumiesz przez to, że masz dwie karty sieciowe w laptopie?? Masz dwa LANy czy LAN i Wi-Fi (w to pierwsze nie wierze - chyba, że sobie drugą kartę przez USB dołączyłeś). Jeżeli Twoja karta Wi-Fi nie ma możliwości udostępniania internetu to tego nie zrobisz. Jak natomiast nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejny router to konsolę połącz z laptopem przez skrętkę (bo i tak z tego co się orientuje Speedtouch łączy się z komputerem przez USB) i na komputerze udostępnij internet
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Podaj model laptopa, mi też nie chce się wierzyć że masz 2 karty sieciowe.
 

mrowa522

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam u siebie w laptopie dwie karty : LAN i Wi-Fi. W zakładce połączenia sieciowe zaznaczam obie, mostkuje połączenie i wszystko działa (minus, że laptop musi być ciągle włączony ale to chyba logiczne ). Speedtouch 330 z tego co pamiętam podłączasz przez USB więc nie powinno być z tym żadnego problemu.
 

Łukasz Szymanek

Świeżak
Świeżak
Próby połączenia mostkiem tych dwóch połączeń kończą się powiadomieniem, że do połączenia mostkowego muszę połączyć LAN z wi-fi...
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
Kolego poczytaj trochę o udostępnianiu połączenia internetowego, bo mam wrażenie że próbujesz coś zrobić ale nie masz o tym pojęcia.
Na google masz sporo opisów i przykładów...
 

Do góry Bottom