Pomoc w ustawienu obrazu w tv samsung:(

OROPAC

Użytkownik
Użytkownik
Witam a wiec tak jak w temacie prosiłbym kogos kto zna sie na tym dobrze o dostrojenie ustawien obrazu w tv samsung LE40C530F1. Obraz po podłaczenie konsoli przez hdmi wydaje mi sie mało ostry i kontury sa bardzo poszarpane:( Próbowałem sam to robic ale jest jeszcz e gorzej. Pozdro
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
w konsoli ustawiasz rozdzielczość 1080p. jeżeli masz podłaczone przez HDMI to TV sam dostroi optymalne parametry. ewentualnie użyj trybu gry jeśli masz w TV.
 

tysonic

Użytkownik
Użytkownik
1080p i "poziom czerni" w menu konsoli na "wysoki" (ten najniżej tzn najciemniejszy).
W tv ustaw tryb standard i tryb "gry" - jasność na 58, kontrast 90, ostrość 20, nasycenie 80.
W zaawansowanych - kontrast dynamiczny wył, tonacja czerni wył, gamma +1, przest. kolorów użytkownika i zjeżdżamy z czerwonym na 20, uwydatnianie krawędzi wył
W menu opcje obrazu - ton. kolorów normalna, rozmiar dopasowany do ekranu, red. szumów wył, poziom czerni NISKI (ciemniejszy)

Oczywiście są to ustawienia do hdmi.
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Ja przy samsungu LE32C450 mam w konsoli ustawione "wykryj ustawienia automatycznie" i jest żyleta obraz (funkcja "gry" w TV wszystko psuje). Reszta jak kolega wyżej podał (prawie że tak samo :))
 

krisroza

Użytkownik
Użytkownik
Podobne ustawienia mam również, lecz jeżeli przesiadłeś się z CRT na nowy telewizor to i tak trochę potrwa zanim się przyzwyczaisz i po pewnym czasie sam wprowadzisz poprawki do ustawień, takie jak Ci będą odpowiadały.
 

Do góry Bottom