1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Poprawne ustawienie Kinecta .

Temat na forum 'Kinect' rozpoczęty przez EnJoy89, Maj 9, 2016.

1. EnJoy89

EnJoy89 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Witam. Na początek pożyczyłem od znajomego Kinect i chciałbym się dowiedzieć jak go prawidłowo ustawić. Chodzi mi dokładnie o odległość jaka musi być od sensora ponieważ co wiadomość to inne parametry. Pokoju nie mam za dużego ale odległość od kinecta będzie wynosić ok. 2,3 metrów i szerokość ok 4 metrów. Czy takie parametry będą wystarczające ?

2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1187
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To podłącz i zobacz jak cie widać w opcjach konfiguracyjnych. Według mnie dwie osoby grające będą musiały stać pod samą ściana. Dużo zależy jak ustawiasz kinect wysokość światło itd

Wysłane z mojego Honor 7.

4. keicaM85

keicaM85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  5. zoltan1980

zoltan1980 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ty tak na serio?

Wiem że to odkop roku (poprzedni post z maja 2016...), ale muszę sprostować, cytując:

Oświetlenie pokoju na potrzeby sensora Kinect
    Wiele projektorów działa najlepiej w pomieszczeniu przyciemnionym, ale sensor Kinect działa najlepiej w pomieszczeniu o jasnym, równomiernym oświetleniu. Dowiedz się więcej o warunkach oświetleniowych w pokoju dla sensora Kinect.

6. keicaM85

keicaM85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeżeli już coś odkopujesz w celu sprostowania, postaraj się to faktycznie sprostować, a nie dodawać do tematu następne "niedorzeczności", które znowu wymagają sprostowania:

Kinect nie jest zwykłym projektorem, czy też kamerką (chociaż też ją posiada -> RGB), to sensor laserowy, a działanie zastosowanych w nim laserów zakłóca mocniejsze źródło światła. Tak, lasery działają w całkowitej ciemności BEZ ŻADNEGO PROBLEMU, wręcz najlepiej wtedy działają (patrz na wiki czym jest laser).

Link który podałeś odnosi się do warunków oświetlenia wymaganych dla kinect w przypadku rozpoznawania twarzy na potrzeby np. logowania do profilu gracza oraz np. wideokonferencji, nie ma nic wspólnego z poprawnym rozpoznawaniem ruchów sylwetki gracza. KAżdy kto ma kinecta może się o tym przekonać grając w całkowitej ciemności - nie ma żadnych problemów.

Jeżeli chcesz więcej fachowej informacji nt. działania Kinecta to dobrze trafiłeś, gdyż pisałem aplikacje pod to Kinecta na system Windows, więc posiadam znacznie większa wiedzę na jego temat niż "coś mi się wydaje".

Ostatnia edycja: Wrzesień 29, 2017

Wczytywanie...

Poleć forum