Poradnik: Dyski pasujące do Xbox 360

Kyubi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
To mój pierwszy poradnik więc proszę o wyrozumiałość.

Dużo osób pewnie myśli ze do Xbox360 nadaje się dysk tylko oryginalny. Lecz wcale to nie jest prawdą. Dyski można podłączyć nie tylko oryginalne. Po niżej przedstawiam zestawienie dysków jakie można podłączyć do naszych konsol.

-Oryginalne dyski to chyba wie każdy.

-Dysk od PC tylko i wyłącznie firmy WD.

-Dyski WD 2.5" pasują do xbox360 slim bez specjalnej kieszeni na hdd.

-Czy dysk PC z jakiejkolwiek innej firmy niż WD idzie przerobić pod xbox-a 360?
NIE.

-Do xbox 360 z RGH możemy podpiąć dysk każdej firmy wystarczy go odpowiednio sformatować, podłączyć można dysk za równo 2.5" jak i 3.5" ten drugi zamiast stacji płyt.

-Dyski od PC można przerobić tylko i wyłącznie z firmy WD z serii
[BEAS/BEVS/BEVT/BPVT/LPVT/BEKT/BJKT/BPKT/BUDT/HLFS/BLFS] według tego poradnika: http://xboxforum.pl/threads/tutorial-jak-przerobic-hdd-od-pc-tak-aby-chodzil-pod-xboxem-360.112594/ Sprawdzałem i działa z moim oryginalnym Xbox 360 slim.
 
Ostatnia edycja:

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
No nie chcę Cię zniechęcać ale trochę nie wygląda jak poradnik :) Mogłeś napisać kilka słów wstępu o co chodzi.
Popraw też "za miast" na "zamiast"
-Czy dysk PC z jakiejkolwiek innej firmy niż WD idzie przerobić pod xbox-a 360? NIE.
Lepiej jakby była odpowiedź poprzedzona enterem :p (Bardziej czytelne)
Może komuś się to przyda ;)
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
No nie do końca tak to wygląda. Nie tylko dyski WD. Są też dyski SEAGATE, SAMSUNG, HITACHI, które poddają się takiej przeróbce. Generalnie zależy to tylko od wkładu (firmware), który trzeba posiadać na podmianę. Jeśli komuś nie szkoda starego dysku to można się pobawić. Sam mam tak przerobiony Seagate 120 GB (Momentus 5400.6). W sieci jest sporo o tym jak to zrobić. Ogólnie dostępne są Hddss.bin od WD i Hitachi, innych trzeba trochę poszukać albo troszkę pokombinować http://digiex.net/guides-reviews/console-guides/xbox-360-guides/8569-xbox-360-how-flash-your-hddss-bin-windows.html. Ale faktycznie z WD jest najprościej. Należy dodać, że nawet jak mamy dysk WD 160 GB, to i tak przerobimy go tylko wkładem 120 GB i "stracimy" 40 GB.

No i może warto dodać, że każdy dysk twardy można podłączyć pod XBOX360 - poprzez kieszeń USB, ale maksymalne dostępne miejsce to 32 GB i jest widziane jako pamięć zewnętrzna.

"zarówno" też piszemy łącznie...
 

Bugal

Banned
Jak dla mnie temat do kosza. W ogole po co to napisales, sorry zerznales z istniejacego juz tematu. A co lepsze to sa jeszcze bledy.
 

Damian_89

Użytkownik
Użytkownik
Tutotrial jest na forum, jak przerobić dysk i jakie pasują wiec przyłączam się do Kosza.
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Chciał chłopak błysnąć. Nie udało się tym razem. Popieram "kosz".
 

Do góry Bottom