Wiedza Poradnik: Na co zwrócić uwagę przy kupnie XBOXA360.

werabe

Świeżak
Świeżak
Witam,

Dziennie powstaje co najmniej kilka postów i tematów typu: "co kupić", "jestem zielony kupuję jutro xboxa" dlatego też powstał ten mini poradnik.

Krok pierwszy to odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

- czy będę chciał grać na LIVE!
- czy to ma być nowa konsola czy używana itp.

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi TAK! Chcę grać na LIVE! koniecznie zdecyduj się na konsolę nieprzerobioną. Tylko oryginalny firmware(FW) napędu może nam zagwarantować spokojną rozgrywkę w sieci.

Natomiast jeśli odpowiedź brzmi NIE! Nie interesuje mnie gra sieciowa warto przemyśleć kupno konsoli zbanowanej która będzie na pewno tańsza od konsoli z możliwością gry na LIVE!

Co do pytania drugiego: kupno używanej konsoli ma swoje plusy i minusy. Plusem będzie to, że możemy wyłowić naprawdę fajny zestaw w nie dużej cenie.
Minusem będzie to, że nie wiemy tak naprawdę jak poprzedni właściciel traktował swój sprzęt. Minusem jest też to, że przy konsoli zbanowanej Microsoft nie uznaje nam napraw gwarancyjnych.

Jeśli chcemy bezstresowo grać i nie martwic się o nic lepiej dołóżmy te kilkadziesiąt/kilkaset złotych i kupmy sprzęt nowy.

Teraz przejdźmy do tego na co zwrócić uwagę przy samym kupnie konsoli:

W Xboxach montowanych było kilka modeli płyt głównych:

-Xenon/Zephyr
-Opus/Falcon
-Jasper

Najlepszym wyborem będzie najnowsza płyta główna czyli JASPER gdzie w 99% została wyeliminowana podatność na tzw. RRoD'a (Red Ring of Death- Krąg Śmierci). Możemy ją poznać po kilku rzeczach tj:

1) Amperaż na linii 12V.
W Jasperach natężenie prądu to 12,1A tak jak na załączonym niżej zdjęciu. Kupując taką konsolę o takim amperażu mamy pewność, że jest to JASPER.

link do zdjęcia-
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.

2) Wtyczka zasilacza.
Płytę główną można poznać też po wtyczce zasilacza zamieszczonej w konsoli. Poniższe zdjęcie wyjaśni to zagadnienie.

link do zdjęcia-

3) Zasilacz.
Jeżeli do konsoli dołączony jest zasilacz o mocy 150W to Xbox na pewno ma w sobie płytę główną JASPER.

4) Data produkcji.
Produkcja JASPER'ów rozpoczęła się na przełomie wrzesień-październik 2008. Mając konsolę po takiej dacie na 99% mamy JASPER'a.

Z 4 wyżej wymienionych metod moim zdaniem najlepsza jest metoda pierwsza z określeniem amperażu na linii 12V.

Od tej pory pytania co do kupna konsoli można zadawać tylko w tym temacie. Każdy inny temat będzie kasowany a autor odpowiednio nagrodzony.

Poradnik nie dotyczy wersji konsoli "SLIM"!
czesc

unio

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja kupiłem kilka dni temu taki zestaw:

W dzień kiedy dotarła do mnie paczka, nie miałem czasu na gruntowny test.
Odpaliłem tylko by zobaczyć czy się uruchamia i czy z padami jest wszystko ok.

Za pierwszym razem konsola uruchomiała się 5 min,
Potem 10.
Później podłączyłem dysk zewnętrzny, na którym miałem zainstalowany FSD z grami, aby sprawdzić czy porty też działają.
Poza długim czasem uruchamiania się nie było problemów.
Wyłączyłem troszkę zdziwiony czasem uruchamiania, ale postanowiłem, że w weekend zajmę się problemem (wtedy też miałbym pierwszą możliwość pogrania, ze względu na wcześniejszy brak czasu)

Przychodzi sobota, odpalam i ... już nie mogę nic z konsolą zrobić.

Co mam przez to na myśli?

Wczoraj chciałem w końcu w coś zagrać, jednak przez cały dzień nie udało mi się konsoli uruchomić.
Za pierwszym razem jej rozruch zatrzymał się na logo powitalnym XBOX 360.
Potem nawet do tego etapu nie udało się dojść.
Po prostu po naciśnięciu przycisku zasilania konsola wydaje dźwięki świadczące o tym, że zaczyna pracę, ale na telewizorze nic się nie dzieje (tak sprawdzałem różne kable, na różnych sprzętach - tu wszystko jest ok).
Gdy włączam pada migają wszystkie 4 diody, świadczące o tym, że nie może się połączyć (wygląda, to tak, jakby konsola nie mogła uruchomić systemu).

Tak więc od zakupu konsoli zagrałem okrągłe "0 minut".

Macie jakieś pomysły?
Jakiś reset można wykonać czy coś?
Nie chciałbym jej odsyłać, ale za cholerę nie wiem, jak ją uruchomić...

unio

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak też podejrzewałem,
Orientujesz się co to może być za przyczyna, a przy okazji tego, oczywiście jaki przypuszczalny koszt?
Jestem zielony jeśli chodzi o RGH, stąd moje pytania...
Dzięki z góry za odpowiedź

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie znam fachowych pojęć, pisząc swoimi słowami jeżeli konsola próbuje wstać i nie może ciągle się resetuje to znaczy ze glitach nie może się wykonać by zapuścić piracki kod. Ja bym napisał do sprzedawcy i zobaczył co odpowie, jak przyjmie sprzęt to bym to odesłał.

Naprawa na pewno nie więcej co montaż RGH

unio

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki,

Do sprzedawcy oczywiście już napisałem.
Zapytam się jeszcze w kilku serwisach RGH, jaki byłby orientacyjny koszt naprawy (postaram się nakłonić sprzedawcę, aby pokrył go chociaż częściowo, lub odebrał sprzęt zwracając za wysyłkę).

pchorseba

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam dwie córki ok 10 lat. Chcę im kupić pierwszy sprzęt. Zestawy jednak sa tak zróżnicowane że zupelnie nie wiem co wybrać. Pomożecie? Nie jestem użytkownikiem żadnych konsoli ani gier, ani też nigdy nie byłem. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Witam. Mam dwie córki ok 10 lat. Chcę im kupić pierwszy sprzęt. Zestawy jednak sa tak zróżnicowane że zupelnie nie wiem co wybrać. Pomożecie? Nie jestem użytkownikiem żadnych konsoli ani gier, ani też nigdy nie byłem. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Kup konsole Xbox 360 s dysk 250-500gb z kontrolerem kinect oraz dwoma padami. Jeśli chcesz przerobiona to modyfikacja rgh

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Do góry Bottom