Wiedza Poradnik: Na co zwrócić uwagę przy kupnie XBOXA360.

Brylu

Świeżak
Świeżak
Słuchajcie. Nie wiem czy mogę tu rzucić linkiem ale ryzykuje. Chce kupić Xboxa tylko i wyłącznie pod fife 16. Nie stać mnie na PS4 ani na xbone one. Chce 360. 250gb dysk. I teraz czy to jest dobry xbox? Czy wszystko będzie smigac jak należy? Przez neta pogram? Pociągnie fife16? http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-250gb-pad-hdmi-sklep-wwa-i5656017187.html
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wygląda ok, cena spora. Może jeszcze popatrz na sprzedawców z forum zawsze to są zaufane i zweryfikowane osoby.
 

sidorboss

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie lepiej dołożyć parę groszy i będziesz miał kinecta i pare gierek dodatkowo. Albo jak tylko fifa poszukaj zestawu z 2 padami.
 

Chomik44

Świeżak
Świeżak
Hej:) Ja ostatnio uzupełniałem swoje sprzęty do relaksu gierkowego i zamawiałem w necie, w sklepie poleconym mi przez znajomego, który prowadzi stacjonarny serwis komputerowy, więc zazwyczaj liczę się z jego zdaniem:) Możesz poszperać sobie na stronce tego sklepu: http://www.grymel.pl, ja większość potrzebnych akcesoriów i dwie gierki zamówiłem właśnie tam. Możesz też popytać o szczegóły, gg i tel mają dostępny non stop. I, jak mają w swoim haśle – ich głównym celem jest obsługa klienta i jego satysfakcja:) U mnie była:)
 

kristofffer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Chcę kupić Xboxa i sporo się naczytałem, ale niestety nie rozjaśniło mi to tematu...
NAjpierw byłem przekonany do zakupu wersji elite, ale pozniej przekonalem sie ze moze lepiej slim, ale nadal nie wiem ktory lepiej. Na allegro znalazlem jakies z nowa plyta winchester. Co to takiego?
Konsola ma byc glownie uzywana do gry w fife przez neta wiec modyfikacje RGH odpadaja na wstepie. Wiadomo ze majac konsole chcialbym zagrac w cos wiecej niz tylko fifa 15 czy 16 i w tej sytuacji myslalem o slimie 250 gb zeby kupowac cyfrowe wersje gier i przechowywac na dysku. Nie wiem tez czy warto inwestowac w uzywke ktorej zostalo powiedzmy rok gwarancji czy lepiej dolozyc do nowej? Pada jednego juz posiadam bo kupilem do grania w fife na pc i podlaczam za pomoca adaptera pod pc. Na allegro nowego SLIMa 4gb moge miec za 519zl a w okolicy znalazlem ogloszenia uzywana z 1,5 roczna gwarancja + fifa 15 i jeszcze jakas gra ls13 za 550zl no i do tego 500gb. Za nowego slima w wersji 500 gb trzeba zaplacic jakies 715zl bez zadnych gier.

Strasznie sie juz w tym gubie i nie wiem ktory slim najleipiej wybrac - zalezy mi na bezaawaryjnosci. Czytalem o problemach w starych wersjach arcade itp. ale ponoc od wersji elite z plyta jasper i nowszych slimach podobno jest lepiej? Moge podeslac linki aukcji jesli to ulatwi porownanie bo mam upatrzonych kilka sztuk na olx w moim rejonie i kilka na allegro.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
@kristofffer z tego co napisałeś to ja bym wzięła tego używanego z 1,5 roczną gwarancją o ile jest to Slim/ Slim E. Bo dysk do konsoli tak czy siak będziesz musiał zakupić prędzej czy później. Ogólnie to Slimy i Jaspery są najmniej awaryjne. Ja mam w domu Slima i ma się dobrze, już jest po gwarancji i żadnych problemów z konsolą nie miałam i nie mam :)
 

kristofffer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzieki za odpowiedz.
nie wiem czy moge dac link do aukcji, ale ta konsola jest czarna blyszczaca - bardziej podobna do one - na allegro przy takich pisza ze to slim e - konkretnie o to chodzi:
http://olx.pl/oferta/xbox-360-slim-500g-fifa15-ls13-CID99-IDbWA3N.html#6a479c300f
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
@kristofffer tak jest to Slim E, najnowsza wersja slima i ostateczna :)
 

kristofffer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No i to jest opcja nad którą się zastanawiam, ale jest jeszcze jedna - teoretycznie korzystniejsza...
http://olx.pl/oferta/xbox-360-s-250-gb-kinect-14-gier-CID99-IDbUuBx.html
Ogólnie połowa z tych gier jest warta grosze, ale jest dodatkowo kinect ktory pewnie ucieszylby moja 5letnia corke.
Mam dylemat... Kwestia na jakiej plycie jest ten Slim ktory podalem teraz i na jakiej najlepiej zeby byl? Gdzies czytalem ze najlepiej Corona. W wielu zrodlach pisza po prostu ze SLIM jest najlepszy jesli chodzi o bezawaryjnosc.

EDIT:
Z tej aukcji ktora podalem w tym poscie mam date produkcji z naklejki - 2010-10-15
model 1439
Na jakiej plycie jest zrobiony ten model? Jak z awaryjnoscia? Posiada wifi - z tego co czytalem powinno byc.
 
Ostatnia edycja:

Hefalump

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Po kilku latach powraca u mnie temat xboxa :) Wcześniej cieszyłem się z elite jaspera, którego dostałem po poradach na forum, więc teraz również uderzam tutaj z pytaniami.

Poszukuję konsoli do 650zł. Z tego co czytałem najlepiej kupić Slim 250gb. Zastanawia mnie jaka jest różnica pomiędzy wersjami E a S ? Co bardziej polecacie ? Zależy mi na konsoli przerobionej, trochę czytałem, ale jest tyle rodzai przeróbek, że sam nie wiem która jest najlepsza.

Miło, gdyby w zestawie był kinect, jednak wiem, że w takiej cenie nie dostanę wszystkiego. Więc jaką konsolę polecacie do 650zł w zestawie z 2 padami.
 

Macian

Użytkownik
Użytkownik
Różnicę po między E a Slim

-Wygląd
-E jest nowsza
-Posiada inne wejście A/V w porównaniu do poprzedników
-Ma 4 porty USB, Slim ma 5, ale za to E ma osobne wejście do zasilania Kinecta

Przeróbka to zleży co cię interesuje, gra po sieci (LT-Nagrywanie gier na płyty) czy granie z dysku/usb offline (RGH)

Obie konsole nie różnią się zbytnio, tylko wyglądem. Obie są można powiedzieć bezawaryjne. Ja nie dawno kupiłem E i jestem bardzo zadowolony. Polecam kupić od gościa o nazwie Akir tu z forum, sam kupiłem i jestem zadowolony :)
 

Hefalump

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki za pomoc :) Wysłałem wiadomość do tego użytkownika, zobaczymy co mi odpisze :)

Co uważacie o tej aukcji : http://allegro.pl/xbox-360-slim-500gb-rgh-rgx-gold-game-okazja-i5665614631.html ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Różnicę po między E a Slim

-Wygląd
-E jest nowsza
-Posiada inne wejście A/V w porównaniu do poprzedników
-Ma 4 porty USB, Slim ma 5, ale za to E ma osobne wejście do zasilania Kinecta

Przeróbka to zleży co cię interesuje, gra po sieci (LT-Nagrywanie gier na płyty) czy granie z dysku/usb offline (RGH)

Obie konsole nie różnią się zbytnio, tylko wyglądem. Obie są można powiedzieć bezawaryjne. Ja nie dawno kupiłem E i jestem bardzo zadowolony. Polecam kupić od gościa o nazwie Akir tu z forum, sam kupiłem i jestem zadowolony :)
s tez ma wejście dla kinecta. slim s corona i slim e corona to to samo. w modelu e wycieli tylko spdif i usb

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

mynameismud

Świeżak
Świeżak
Witajcie.
Na wstępie zaznaczam, że to moja pierwsza styczność z konsolami także przepraszam zawczasu jeśli strzelę jakimś kompletnym idiotyzmem.
Poszukuję konsoli głównie do Star Wars Kinect. Najlepiej z RGH, może być używana. Jakieś porady dla początkującego? Jeśli da się zamontować dowolny dysk 2,5 cala to już jeden posiadam.
Pozdrawiam!
 

PyzaVader

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kinect fajny, ale szybko mi się znudził, pewnie z Tobą będzie tak samo, bardzo dobrze grało mi się w taką grę jak Fable The Journey, mam nadzieje że miejsca masz w pokoju bo do kinekta trochę potrzeba :p wydaje mi się że maks to 600 zł za taką konsole choć niektórzy cenią dużo więcej, chyba za wartości sentymentalne :p teraz to nowego ixa to kupisz za 700 no ale później weź to przerób kup dysk, do ixa nie można z tego co wiem wkładać byle jakiego dysku, jak poszukasz na forum na pewno znajdziesz jakie można, :p
 

lewkos

Świeżak
Świeżak
Witam.Czytam co piszecie i tez chcę się dołączyć do tematu jestem na etapie zakupienia konsoli x box tylko teraz nie wiem co zakupić 360 czy one nie ukrywam że chcę to też dla syna 11lat z posiadanego doświadczenia to miałem tylko ps2 i konsole psp przerobiona nie ukrywam że boje się zakupić coś używanego ew jakiś market tylko co wy polecacie pozdrawiam
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Brałbym xbox360 tylko w przypadku ograniczonego portfela. Jest to już wiekowa konsola (10 lat) no i gry wyglądają jak z innej epoki. Na XO już mamy taki "bezpieczny" poziom graficzny. Ponadto na X360 nie wychodzi już praktycznie nic nowego.

Brałbym używkę zarówno x360 jak i one. x360 szukałbym wersji "E".
 

PyzaVader

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nom nie wiem czy się opłaca kupić 360 w tym momencie, tak jak kolega wyżej raczej nic ciekawego już nie wyjdzie, chyba że kupisz przerobioną i popykasz w to co dostaniesz, ale ostatnio jak przeglądałem oferty to xbox one, to już widać że ceny poszły w dół, jak można już wyrwać ją za 950 zł z dwoma padami i 5 grami (ale to jedna z wielu bo są i za 1600 zł), ale poszukaj jakiejś używanej która jest z rok na gwarancji, ja swoją mam już z 3 miesiące jestem zadowolony, tylko ja kupiłem nowa, fajnie że wprowadzili abonament Ea Access, na początek dobra opcja na tanie gry a 80 zł na rok za abonament to nie dużo a biblioteka na pewno się powiększy.
 

lewkos

Świeżak
Świeżak
Nie chce tu hejtować ale jedni odradzają xbox jako konsole mówią że p4 lepsze tylko jak to wychodzi naprawdę trzeba chyba samemu się przekonać i jak z grami jest która lepsza na danej konsoli i ich wybór
 

PyzaVader

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To już zależy do Ciebie, na która stronę mocy przejdziesz, ja preferuje xbox, ale nie hejtuje pleja, nie jestem fanboyem zakochanym do szaleństwa . ale to wyczytałeś te opinie czy ktoś Ci podpowiada? ;-) musisz też patrzeć na obiektywizm wypowiedzi, bo czytając opinie to różnie można na tym wyjść , weź pod uwagę gry, co lubisz jakie gry, wysłuchaj kogoś kto ma konsole, patrz czy ktoś ze znajomych ma chyba że to nie istotne, ;-)

Ja kupiłe xbox bo juz wcześniej miałem 360, wiem ze parę osób na zamiar kupić i 2 juz kupiły czyli będzie z kim grać, ea access kolejna rzecz, kontroler wygodny duży, i wytrzymały jakościowo i jak wyłożysz dobrej jakości akumulatorek trzyma długo, teraz jeszcze ta wsteczna kompatybilność nie powiem że to jakiś super fun ale na pewno w coś zagram :p
 
Ostatnia edycja:

Do góry Bottom