Wiedza Porównanie: Arcade, Premium, Elite, Slim

menteith

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam, czy konsole corona 4GB moga sie laczyc z Wifi 5GHz? Bo moja trinity chyba obsluguje tylko 2,4Ghz:/
 

werkazine

Świeżak
Świeżak
Drodzy Świeżacy xboxforum.pl !


W związku, iż tworzycie mnóstwo tematów w których zadajecie pytanie: „jaką wersję kupić, która lepsza?”

Dzięki temu porównaniu powinniście łatwiej wybrać konsolę, która będzie Wam służyć przez dłuuugi(lub krótki) czas :)

Zaczniemy od konsoli Xbox 360 Arcade.



W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze białym
- Bezprzewodowy pad
- Karta pamięci 256 MB. W nowszym modelach z płytą główną Jasper 256 lub 512 MB wbudowanej pamięci Flash. – pamięć wystarcza na zapisanie stanu gry tzw. Save. Gry zajmujące kilka Gigabajtów nie zainstalujemy na konsoli Arcade ze względu, że nie posiadają dysku twardego(HDD).
- Kabel Composite
- 5 gier Arcade
- Przejściówka EURO -> Chinch
- Zasilacz

W tej wersji wyjście HDMI pojawiło się od listopada 2007.
Jest, to najtańsza wersja konsoli Xbox 360 obecna w tej chwili na rynku. Cena waha się w różnych sklepach od 549zł do 749zł.

Następcą Arcade jest Xbox 360 Premium.



W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze białym
- Dysk twardy 60 GB (20 GB modele produkowane tylko do sierpnia 2008 roku)
- Bezprzewodowy pad
- Biały zestaw słuchawkowy
- Kable Component, Composite
- Kabel ethernet
- W tej wersji wyjście HDMI pojawiło się od lipca 2007.
- Zasilacz

Konsola nie jest już produkowana, także została wycofana ze sprzedaży. Jednakże na portalu aukcyjnym allegro.pl - Xbox 360 Premium można znaleźć kilka nowych oraz używanych konsol Premium.
Nowsza wersja od poprzednika różni się tym, że w zestawie posiada kabel Komponent, dysk twardy, zestaw słuchawkowy(Headset) oraz nie posiada gier Arcade.

W kwietniu 2007 została wprowadzona kolejna wersja konsoli Xbox 360 Elite. Wówczas cena konsoli wynosiła blisko 1600zł(479,99USD).



W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze czarnym
- Dysk twardy 120 GB
- Bezprzewodowy pad w kolorze czarnym
- Czarny zestaw słuchawkowy
- Kabel ethernet
- Kabel, Composite
- Złącze HDMI
- Zasilacz

Konsola wyróżnia się przede wszystkim czarnym kolorem obudowy, pada, słuchawek oraz dyskiem twardym o pojemności 120 GB.
Cena konsoli: 849zł

W sprzedaży są również limitowane edycje Xbox 360 np. Halo 3.
W zestawie znajduje się Xbox 360 Elite, obudowa, gra oraz pad Halo 3.
Ceny takiego zestawu sięgają 1200zł.

A teraz czas na najnowsze dzieło Microsoft, czyli Xbox 360 Slim!



W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze czarnym
- Dysk twardy 250 GB(niekompatybilny z poprzednimi wersjami X360)
- Wbudowane Wi-Fi
- Bezprzewodowy pad w kolorze czarnym(matowy, z chromowanym logiem X360)
- Zestaw słuchawkowy
- Kabel Composite
- Przejściówkę na eurozłącze
- Kabel ethernet
- Zasilacz
- Microsoft oficjalnie w zestawie Slim nie zapakował kabla HDMI, lecz w niektórych sklepach możemy spotkać kabel dołączony do konsoli przez sprzedawców.)
Koszt konsoli, to 299$, czyli mniej/więcej 1049zł.

Konsola posiada wbudowany adapter Wi-Fi 802.11N, 5 portów usb(poprzednie wersje posiadały 3 poty usb), blokadę Kensington. X360 Slim jest 30%(procent) mniejszy od poprzedników. Wyróżnia się pod wieloma względami. Pełna specyfikacja: Xbox 360 Slim - specyfikacja

Do każdej wersji konsoli możemy podłączyć 4 pady.

Każda wersja konsoli Xbox 360 jest kompatybilna z Kinect(Project Natal).

Polecam przeczytać również te poradniki:

- http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/poradnik-na-co-zwrocic-uwage-przy-kupnie-xboxa360-60173.html

- http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/przer%D3bka-wa%AFne-wejd%BC-43546.html
_____________

Pytania dotyczące jaką wersję konsoli kupić zadajemy tylko w tym temacie.
Wszelkie korekty proszę zgłaszać na PW.

___________Poradnik mojego autorstwa_____________
cesc
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witam.

Pytanko, czy model arcane byl produkowany z HDMI?

Dzieki.

Pozdrawiam
Arcade to wersja wyposażenia, mój Falcon w zestawie Arcade miał HDMI


https://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360
 

ruluss

Świeżak
Świeżak
Panowie mozecie cos wiecej powiedziec mi na temat tego xboxa po zdjeciu ponizej?



Dziekuje z gory

Pozdrawiam
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Panowie mozecie cos wiecej powiedziec mi na temat tego xboxa po zdjeciu ponizej?



Dziekuje z gory

Pozdrawiam
Zapomniałeś wstawić zdjęcia ;P
 

ruluss

Świeżak
Świeżak
Zdjecie jest wstawione. Otwoirz w nowej karcie ;)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To klocek z płytą jasper widać to po dacie produkcji oraz Amperach pod napisem made in china. Po zatrzaskach widać że prawdopodobnie nie był otwierany a przynajmniej przez janusza widelcem.
 
Ostatnia edycja:

Feli22

Świeżak
Świeżak
Ja wybrałem wersję Premium. Chciałem mieć dysk twardy. Konsola Elite ma 120GB, ale mnie wystarcza 60GB, bo gram z płyty. Napęd w starszych wersjach xbox'a 360 jest podobno głośniejszy niż w Slim, ale gdy gram po prostu o tym zapominam (lub głośność na FULL :)). Mój Premium ma płyte główną Falcon, ale działa już 2 lata i nie miałem żadnych problemów. W zestawie jak napisał Gryzek brakowało mi tylko kabla HDMI, ale podłączyłem przez Component. Od razu dokupiłem drugiego pada bo jak mi dali Lego Indiana Jones do zestawu to trzeba było gre ukończyć, a w jedną osobe się źle gra. Dostałem też grę Kung Fu Panda, ale nią zajął się mój brat.

Polecam konsolę. Nie miałem nigdy RRoD na Falconie, a żebym miał Jaspera brakło mi kilka dni bo konsola została wyprodukowana 19-09-2008r., a Jaspery były od października :).

PS: Gry w zestawie mogłyby być lepsze, ale widziałem też Premiuma z Barnout Paradise The Ultimate Box i Trivial Pursuit.
Dokładnie! ja tez polecam premium! Dysk twardy naprawde jest ok. Ogólnie działa bez zarzutu. Czasem lepiej dołożyc i kupic premium niz byle co i cieszyc sie lepsza jakoscia przez długi czas
 

unboxer

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Teraz już naprawdę nie ma sensu kupować standardowego xboxa.
 

Do góry Bottom