Porównanie headsetów 7.1- TB 800 Elite vs Razer Thrasher Ultimate

bigfranc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Temat opisałem na innym forum.................może komuś się przyda info.

Więc powiem tak....................po podłączeniu Razer Thrasher do XOX spodziewałem się że tak jak tutaj wspominał jeden kolega dzwięk jest słaby i będe czuł się jakbym siedział w beczce a tutaj miły zonk-dzwięk jest naprawdę czysty,wszystko bardzo dobrze stonowane bez przesadnego basu czy tonów wysokich.Tony średnie też bardzo wyrazne ale nie uciążliwe czyli jest bardzo dobrze.Następna rzecz która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła to wygoda użytkowania i dopasowanie do rozmiaru głowy-zakres regulacji jest naprawdę duży-bardzo obszerne i wygodne nauszniki wykonane z miekkiego materiału idealnie dopasowują się do głowy.Kolejna sprawa to zasięg bezprzewodowy-tutaj Thrasher zjada moje TB800 i jest to ok 5 metrów różnicy wię sporo.Dzwięk testowałem na takich ustawieniach;
-wyjście z konsoli to optyk/rodzaj dzwięku niekompresowane stereo/na bazie włączone Dolby Digital.
Przechodziłem wczoraj ostatni etap Metro Exodus i myśle że gra lepiej brzmi na Razerach-dzwięk jest jakby bardziej naturalny.Może jest to spowodowane tym że Razery są nówki sztuki a TB800 to jednak headset z 2016 r i DD w Thrasherach działa po prostu na lepszych/nowszych sterownikach.W FPSach online BF1/BO4 Razer sprawdza się bardzo dobrze-namierzanie skąd padaja strzały itd to pierwsza liga.W przygodówkach typu Assassins czy Wiedzmin również jest bardzo dobrze-słychać jak żyje cały świat który ciebie otacza.Z minusów na pewno brak presetów gotowych pod gry i brak Noice cancelling co w TB800 sprawdza się wyśmienicie.Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do tego że po założeniu headsetu docierają do mnie dzwięki z zewnątrz-kwestia przestawienia się.Kolejna rzecz to czas działania TB800 to 8h natomiast Razery ok 16 h więc różnica kolosalna.

Plusy Razer Thrasher Ultimate:

-bardzo dobry dzwięk przestrzenny Dolby Digital
-duży komfort użytkowania
-wytrzymała bateria
-bardzo duży zasięg działania bezprzewodowego

PlusyTB800 Elite:
- dobry dzwięk 7.1 Dolby Headphones
-duży wybor gotowych presetów do gier/muzyki/filmów
-noise cancelling robi robotę
-bardzo stonowany i elegancki wygląd
-łatwość połączenia z każdym sprzętem-bluetooth

Minusy Razer
-typowo gamerski wygląd
-****** świecące logo Razera
-brak gotowych presetów
-brak noise cancelling
-brak stacji dokujacej/ładowania
-brak bluetooth

Minusy TB800
-krótki czas działania baterii ok.8h
-mały promień zasiegu bezprzewodowego ok 8m
-mało wygodne dla ludzi z "dużą głową"
-mały zakres regulacji/potrafią cisnąć w głowę
-mało intuicyjne sterowanie presetami/głośnością itp

Poniżej fotki porównacze obu headsetów.Czy warto dopłacić ok.300 zł do Razera-moim zdaniem Nie-ale to wszystko jest zależne od preferencji użytkownika i zasobności jego portfela.Uważam że jest za mała różnica w kwesti jakości dzwięku i wygody użytkowania żeby było warto wypluć ponad 300 stówki jeśli ktoś posiada dobry headset pokroju TB 800/700 czy SS800 albo Astro. Podsumowując jest to bardzo dobry headset i myślę że jeden z najlepszych całkowicie bezprzewodowych zestawów do XOX czy PS4 ale ma swoją cenę.Jeżeli nie posiadasz dobrego zestawu i masz jakiś luzny tysiak to polecam bez dwóch zdań.Pozdro 600

Ps.jak macie jakieś pytania walić jak w dym
:good:

Attachments

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom