Porozmawiajmy o nadchodzących grach

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Titanfall 2

Jak dla mnie to w tą alphe nie da się grać. Łącza tragiczne. 3 mecze z czego 1 skończony (bo dołączyłem prawie pod koniec) kolejne dwa mecze gdzie szło mi dojść dobrze kończyły się Error Connection to server timed out - gdzie oczywiście przed wywaleniem mnie. Gra tak lagował, że przeciwnik zabijał mnie przez ściany. Bo gra sądziłem, że już wyszedłem z budynku - tragedia.


Co do gameplaya to raz trafiłem na plansze gdzie latali ze snajperówą - czyli jakiś budynek, szczyt i z kampili - to nie pasuje do Titanfall..
Ogólnie kwestia przyzwyczajenia się do gry. Taki podrasowany TF1. Trochę nie ogarniam jeszcze tytanów bo znacznie wolniej ich się przywołuje i miałem laga i pokazało zrzut tytana za 50sek. nagle tytan przede mną stał :D (jakieś 2 sek).

Menu jak dla mnie też wygląda trochę okropnie. Niby minimalistycznie wszystko ale w TF1 znacznie lepiej to się prezentowało (pewnie przyzwyczajenie). Fajnie, że przy zmianie broni widzimy jak ona się prezentuje przy postaci.

Zobaczymy co będzie dalej.
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
jak dla mnie to w ogóle nie zrozumiały jest tryb awansowania na kolejne levele... w TF1 były po prostu ilość XP a tu jakieś monety (czy coś) do tego wyniki z broni plus jeszcze jakieś inne rzeczy... a walka samymi tytanami jest jakaś taka plastikowa... jak miałem tytana w TF1 to wiedziałem że jak wpadne między pilotów lub AI to pokaże gdzie ich miejsce... tutaj sterowanie tytanem to jakaś taka marna przewaga... dodatkowo zamiast rodeo to wyciągamy jakieś baterie... jak dla mnie za dużo chcieli upchnąć "nowości/bajerów" i przez to zatracił się klimat Titanfall...

aaa i jeszcze jedno... jak to - wybieramy albo pistolet albo broń przeciw tytanom ? co za absurd...
 

Abandon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gramy 2 dni i żadnych problemów z serwerami czy czymś podobnym nie było, baterie wyjmujesz by moc zdjąć pasek tarczy dla tytana ewentualnie sam jej użyć lub wsadzić dla kogoś z teamu. Bron wybierasz podstawowa+przeciw tytanom . Me u jak chwile pograsz to jest proste do ogarniecie a samym tytanem jak się wbijesz pomiędzy pilotów to idzie ich dziesiątkować wszystko to kwestia przyzwyczajenia i tego jak grasz . Jedynie tempo gry zmniejszyli co jest mocno odczuwalne w TF1 dynamika była wieksza
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na CD mówisz to się nie doczekasz ;D
W GOTY mają być wszystkie dodatki na Cd.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W GOTY mają być wszystkie dodatki na Cd.
Nie CD a BR.
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ten pierwszy tryb do rzyci z bankiem z monetami jakbym nie miał tego na codzień, a pilot vs pilot jest jak CoD ale i tak miałem staty np. 9 do 7 więc biorę, (w BO3 dostaję baty). Długi czas oczekiwania na Tytana,nie ogarniam jescze broni dodatków ale zabijam. Biorę wersję cyfrową najdroższą ,pierwszy raz w życiu ale raz kozie śmierć.
300 -tny post jakaś nagroda ogłaby być :)
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
....zostawię to bez komentarza. Czy po odpaleniu GOTY będzie opcja grania z same dodatki czy muszę robić podstawkę? Takie było pytanie.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
....zostawię to bez komentarza.
Chłopie ja nie wiem czy ty udajesz czy co, gry na płytach CD to były za czasów PlayStation 1..., następnie było DVD a teraz jest Blu-Ray.
 
Ostatnia edycja:

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@krzys1190 bardziej jemu chodziło o to czy będą na płycie (w tym sensie użył słowa cd). Czyli płyta = cd.
Więc nie skakać sobie do gardła przez jakąś głupotę :D.
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
baterie wyjmujesz by moc zdjąć pasek tarczy dla tytana ewentualnie sam jej użyć lub wsadzić dla kogoś z teamu.
zwykłe rodeo było dużo lepsze ;)

Bron wybierasz podstawowa+przeciw tytanom
tak wiem, ale jednak wolałem gdy był karabin+pistolet+broń przeciw tytanom... nie raz trzeba było szybko przełączać na pistolet zamiast przeładowywać...

dla mnie to się zrobił taki call of duty w kosmosie ze zbędną opcją wezwania tytana... miałem kupić TF2 na premiere ale raczej poczekam...
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Biorę, bo zabijam.
Rozwaliłeś dla mnie system.

Rodeo jak dla mnie było genialne, bo nie wszystkie tytany używały dymu i musieli wyskakiwać z robota żeby się nas pozbyć. Niezła akcja. Broń powinna być tak jak w każdej grze, czyli podstawowa + pistolet i dodatkowa, w tym przypadku na tytany. Tak jak napisał kolega wyżej jest wiele sytuacji gdzie kończy nam się amunicja w magazynku i trzeba się przełączyć szybko na pistolet i dokończyć dzieła.

Tryb gry ze zdobywaniem kasy jak dla mnie kompletna porażka, bo praktycznie nie ma starć z prawdziwymi graczami tylko sztuczną inteligencją. Pilot vs pilot to faktycznie Call of Duty tylko, że mniej dynamicznie, gdzie nad rozgrywką przeważają ukryci snajperzy, czego nigdy nie było i co mnie totalnie odrzuca. I ostatni dostępny tryb "capture the flag" DRAMAT. Stoisz kolokwialne 10 minut na jednym punkcie zanim się zajmie, odejdziesz, ktoś przyjdzie, przejmuje znowu 10 minut, a Ty szukasz skampionego gościa w rogu i tak w kółko.

Walka tytanów nie ma już takiego znaczenia jak w poprzedniej części. Są bardzo "papierowe", parę strzałów i po zabawie. Nie czuć przewagi na polu walki jak się kogoś zabija. Jak dla to mi się wydaję, że autorzy chcieli władować za dużo pierdół, za bardzo poszli do przodu i przesadzili. Podejrzewam, że skończy się jak z Titanfall 1 i serwery będą puste po pół roku grania. Nie kupię. Wrzucą to pewnie do EA Access prędzej czy później :)
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Chłopie ja nie wiem czy ty udajesz czy co, gry na płytach CD to były za czasów PlayStation 1..., następnie było DVD a teraz jest Blu-Ray.
No cóż, może cię to zdziwi ale znam doskonale ewolucje nośników CD więc również bez komentarza :D
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
@jagmar Jestem podobnego zdania.

Brak pistoletu - możliwość wykupienia go później ale w zamian za broń na tytana to po prostu żałosne. Z początku tak samo naciskam, przytrzymuje "Y" i myślę WTF gdzie jest pistolet?
Co do tytanów to jakoś nie widzę tej "dynamiki" tak jak to było na zwiastunach. Teraz pseudo karabin u tytana jest jeszcze gorszy niż ten w TF1.

Motyw kupienia (można powiedzieć podstawowych skilli - umiejętności) to dla mnie też żałosne. Podstawą TF1 była umiejętność(skill) szybkości i niewidzialności. Tutaj niewidzialność odblokuje się dopiero przy jakimś tam poziomie (z tego co widziałem). I nie ma też żadnych dopalaczy w postaci kart jak to miało miejsce w TF1.. (co akurat było spoko).

Level strasznie powoli lecą.. W TF1 na samym początku levele leciały jak głupie jeden za drugim.. w TF2 nawet jak jest się najlepszym to skok levelowy w 1 meczu to max 2 levele (chociaż z 4 levelu wyżej nie uświadczyłem żadnego mega skoku levelu).

Ekrany ładowania zdecydowanie za długie. Na dzień dobry ładowanie dość długie klikasz PLAY, filmik - ładowanie.. i później znów ładowanie - mam nadzieje, że to poprawią.

Najbardziej wkur* jest szybkość włączenia kolejnego meczu, jeżeli człowiek cokolwiek zdobył (nowy level broni itp itd) i chciałby ją zmodyfikować to ma do tego jakieś 5 sek. Aby tego dokonać zawsze musiałem opuścić mecz ustawić sobie tak jak chciałem i znów szukanie meczu.

Wracając jeszcze do skilli to jak dla mnie cały ten hak jest jeszcze w fazie pre alpha. Nie dojść, że czasami nie jarzył, że ma chwycić krawędzi itp itd to działa na zbyt małą odległość. Czasami to było mega irytujące skały przede mną, a hak nie potrafił ich uchwycić..

Beznadziejne jest też fakt, że po wybraniu odpowiedniego skilla pilot zaczyna wyglądać jak zwykłe pionki kierowane przez AL. I podczas "chaotycznej" rozgrywki tylko po nicku nad postacią można się zorientować, że to pilot.. W TF1 każdy wiedział jak wyglądają pionki i jak wygląda pilot. Teraz to się strasznie miesza..

Bardzo dużo grałem w Bounty Hunter i czasami zalewała mnie krew z powodu błędów. O stabilności łącza (czasami) to już nawet nic nie mówię.. bo lagować potrafiło..

Ogólnie dużo do poprawy.
Wolałbym przetestować wersję Beta, bo po Alpha pozostał jakiś taki niesmak niestety.
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem czemu, ale zawsze doszukuję się w grach takiego braku logiki przy niektórych rzeczach, sytuacjach. Tak jak np. w Need for Speed gdzie musimy zatrzymać się żeby rozpocząć wyścig, a sam wyścig już rozpoczynamy z jazdy. I tu przez chwilę grania w TF2 rzuciło mi się w oczy, że jak wskakujemy na rodeo u przeciwnego tytana to za pierwszym razem wyjmujemy mu baterię, a za drugim razem jak już wskoczymy i nie ma tej baterii to wrzucamy mu granat. Czy nie można za jednym razem wyjąć baterii i rzucić granat? A tak w ogóle to skąd ten granat wybuchowy skoro np. mamy w ekwipunku tylko z impulsem czy jakiś tam inny?

Przepraszam, no ale po prostu tak mnie wzięło w nocy na głupie przemyślenia :D
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Robicie preordery jeszcze w ogóle? Ja się wyleczyłem przy Division. Natomiast mam chrapkę na Mafię 3 i GOW4 jest dla mnie podstawą. Chodzi o tryb Hordy w sumie, ponieważ normalny PvP mnie nie rajcuje. GOW4 już bym zamówił, ale jest szansa, że u mni ebędzie w korzystnej cenie, a że mam 20% zniżki, wyjdzie mnie niewiele ponad połowę normalnej ceny.
 

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
Tylko robię preordery tych gier co mam pewność, że mi spasują i będą dobre. Teraz np FH3 i BF1.
 

TeramitzuOne

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Robicie preordery jeszcze w ogóle? Ja się wyleczyłem przy Division. Natomiast mam chrapkę na Mafię 3 i GOW4 jest dla mnie podstawą. Chodzi o tryb Hordy w sumie, ponieważ normalny PvP mnie nie rajcuje. GOW4 już bym zamówił, ale jest szansa, że u mni ebędzie w korzystnej cenie, a że mam 20% zniżki, wyjdzie mnie niewiele ponad połowę normalnej ceny.
Ja również robię preordery gier pewnych, w moim przypadku NBA 2k17 oraz FH3. Mam również preorder na Mafia 3. Robię preordery przeważnie z odbiorem osobistym więc zawsze mogę zrezygnować gdyby okazało się, że gra nie daje rady.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
bronie się przed robieniem preorderów... często się okazuję nie tyle że gra jest słaba ale po prostu nie warta aż takich pieniędzy... teraz nie dałem rady i FH3 zamówiłem... chce jeszcze kupić Mafie III oraz Xcom 2... ale tutaj na pewno poczekam aż trochę stanieją...
 

Abandon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Robie preordery ale tylko na gry 100% pewne .Aktualnie Z takich gier które już czekają jest GOW4,FH3,BF1 ale dojdzie jeszcze titanfall 2 może mafia3 i starczy na razie :)
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zrobiłem jak wiadomo preorder na GOW4, ale zszokowała mnie lekko cena przepustki sezonowej. Drugie tyle. Jak do tego podejść? Weźmy takiego W3, gdzie dodatki kosztowały 50% ceny gry i gwarantowały 50+ godzin niesamowitej, wciągającej rozgrywki. W GOW4 co dostaniemy? Jakieś bronie, alternatywny wygląd postaci, skórki i kilka map? Nawet się dodatkowa misja nie napatoczy. Co najciekawsze, dodatkowe mapy mają być czasami udostępniane dla ogólnej rozgrywki.
 

Do góry Bottom