Port HDMI: Brak obrazu i dźwięku / zielony obraz / sprawny

Plecovsky

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam Jaspera z 2009. Zawsze był podpięty kablem hdmi - dvi do monitora philips 150p (konkretniej mam zrobiony z tego monitora rzutnik multimedialny - Google "overhead projector lcd") Części są sprawne w 100 %. Komputer podłączony do niego tym samym kablem działa bez zarzutów. Konsola jednak wyświetla wszystko na zielono. Podłączałem ją również do TV Sony Bravia 40 full HD KDL40S4000K kablem HDMI i zawsze działał bez problemu. Od kiedy problem z zielonym obrazem zaczął się pojawiać, na telewizorze nie ma obrazu ani dźwięku (ledy w konsoli świecą poprawnie na zielono, pad jest wykrywany). Poszedłem z konsolą do serwisu. Pierwszą diagnozą był nadchodzący w najbliższym czasie RROD, lecz okazało się, że "KONSOLA JEST SPRAWNA" ! Serwisant poruszał kablem we wszystkich możliwych kierunkach i zupełnie nic się nie działo. Nie wierząc własnym oczom poleciałem sprawdzić ją w domu, lecz nadal objawy te same. U Kumpla w domu na monitorze lcd działa również poprawnie. Na koniec dodam jeszcze, że konsolka nigdy nie miała freeza czy też artefaktów, a podłączona do mojej Bravii kablem AV lub Component działa bez problemu na wszystkich rozdzielczościach. Nadmienię też, ze porty nie są uszkodzone, bo mam dekoder N-ki i Amplituner które działają świetnie, kable też mam sprawne. Bardzo roszę o pomoc, bo jestem w kropce. Pozdr.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zmień rozdzielczość na hdmi na minimum i podłącz do tv, następnie wymień hdmi.
 

Plecovsky

Świeżak
Świeżak
Już to robiłem, niestety klapa. Restartowałem też ustawienia graficzne, Przywracałem fabryczne ustawienia telewizora i konsoli, nawet w akcie desperacji zaktualizowałem dasha.
Może to być wina portu? Mam nadzieje, że nie GPU. Z resztą gram ciągle i nic nie krzaczy na componencie więc kwestia przegrzewania się raczej odpada.
 

Plecovsky

Świeżak
Świeżak
Odświeżam temat.
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Tak może być wina portu w konsoli
 

Do góry Bottom