Potrzebna informacja, złe wypalanie płyt.

kubqq

Banned
Witam, zacznę może od treści mojego poprzedniego tematu, który wylądował w koszu z niewiadomego powodu:

Witam. 2 tygodnie temu przerobiłem mojego Xboxa 4gb SLIM. Kupiłem 6 płyt Verbatim, ściągnołem obrazy dwóch gier, przejechałem przez abgx i wszystko było git, poczym zaczęłem pierwszy raz wypalać grę programem CloneCD z poradnika tego forum, wypalanie doszło do końca i wszystko wydawało się git. Włożyłem płytkę do xboxa, po czym wyświetlił mi się tylko napis " Odtwórz DVD" , zrobiłem kilka razy reset konsoli i wkońcu ujżałem napis "Zagraj w grę" po czym się ucieszyłem lecz nie na długo... Gra chciała się uruchomić, pojawił się czarny ekran i po chwili Błąd Gry: Nie można odczytać płyty. 1. Wyczyść płytę sciereczką. 2. Ponownie uruchom konsolę. - Oczywiście tak zrobiłem lecz nie pomogło.

Po przeczytaniu kilku tematów stwierdziłem, iż pójdę do kolegi by wypalić grę jeszcze raz na innej wypalarce, lecz nadal to samo. Sam już nie wiem co mam robić, gry oryginalne działają bez zarzutów, próbowałem również zgrać NFS Hot Pursuit, za pierwszym razem nie działało, więc pcozytałem o zapezpeczeniach AP 25 zrobiłem wszystko tak jak w poradniku na forum, xbox grę niby czyta, ale pojawia się tylko czarny ekran i nic więcej.

Podsumowując: Straciłem 4 płyty ( Verbatim+R DL ), wypalałem na dwóch innych nagrywarkach, wypalałem przez CloneCD i ImgBurn, testowałem obrazy abgx360 i nadal to samo.

Czytałem jeszcze, że można podkręcić jakoś laser by czytał gry, używając gumki recepturki ale boje się, że coś zepsuje.

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na ten temat, wydaje mi się, że może w serwisie gdzie przerabiali mi konsolę, dali mi jakiś beznadziejny napęd z zepsutym laserem.

Proszę o wszelkie informacje/odpowiedzi co mam robić. Na przeróbkę wydałem 150zł, na płyty 30zł i już mnie to denerwuje, ponieważ z tego wszystkiego pozostało mi tylko patrzeć na konsolę jak stoi na szafce...

Pozdrawiam i liczę na wszelkie informacje w tej sprawie.

Kubqq.


PS: Gry nagrywałem z tymi poradnikami krok po korku:

http://xboxforum.pl/iso-f31/nagrywanie-obrazow-iso-windows-4.html


http://xboxforum.pl/iso-f31/nagrywanie-obrazu-iso-za-pomoca-clonecd-9817.html


http://xboxforum.pl/iso-f31/przygotowanie-obrazu-iso-do-gry-na-lt-73831.html
Poszedłem do drugiego kolegi. Gry które wypalałem też mu nie działają, więc pożyczył mi jedną gierkę i u mnie ona działa, więc problem tkwi w tym, że robię jakiś błąd przy wypalaniu.

Czy mógłby ktoś podać/napisać mi poradnik krok po kroku jak wypalić grę? Ponieważ poradniki wymienione wyżej niestety mają jakieś braki, ponieważ płyt wypalonych przeze mnie nie czyta.

Proszę o pomoc.
Kubqq
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj użyć do nagrywania program imgburn. Poradnik powinien być zamieszczony gdzieś na forum. Jeśli zaś chodzi o Ap25, to musisz mieć LT 1.91 by je odpalić
 

doniu369

Świeżak
Świeżak
jakie masz lt ?
 

kubqq

Banned
LT 1.91, po (chyba) poprawnym wypaleniu NFS HP, pojawiał się tylko czarny ekran, potem jak skonfigurowałem AP 25 to samo.


@Chris von D
spróbuj użyć do nagrywania program imgburn. Poradnik powinien być zamieszczony gdzieś na forum. Jeśli zaś chodzi o Ap25, to musisz mieć LT 1.91 by je odpalić
Próbowałem ImgBurn i niestety nic.
 

Do góry Bottom