Pozew Activision może zablokować grę Respawn Entertainment?!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Nikolai

Banned



Wczorajsze doniesienia na temat Afery w Infinity Ward, to kolejny krok w batalii pomiędzy EA a Activision. Okazuje się bowiem, że konflikt tej firmy z EA może doprowadzić do zablokowania wydania przyszłej gry od Respawn Entertainment! Sprawa jest o tyle zaskakująca, że wszystko wygląda na to, iż Activision właśnie do tego dąży.

Całą sprawę skomentował, (mało lubiany przez graczy) analityk Michael Patcher i Jas Purewal prawnik z portalu Gamer/Law.


Ta sprawa nie będzie miała wpływu na [obecne] Infinity Ward, ale jeśli Activision dopnie swego, może powstrzymać [wydanie gry Respawn Entertainment], szukając zadośćuczynienia za kradzież tajemnic handlowyc
Activision domaga się zadośćuczynienia za wiele szkód [wyrządzonych] przez EA. Chcą także odzyskać pieniądze, które zapłacili Westowi i Zampelli. [...] Cześć z ich roszczeń w [...] może doprowadzić do powstrzymania Respawn Entertainment przed produkowaniem jakichkolwiek gier, jeśli uda sie udowodnić, że tworząc je West i Zampella korzystają z tajnej wiedzy Activision. A Activision twierdzi, że West i Zampella wynieśli z biura wiele tajnych informacji. To będzie niezwykle ambitne wyzwanie [dla ich prawnika] i strona przeciwna będzie się temu sprzeciwiała, ale decyzja będzie należeć do sędziego. Nie wydaje mi się żeby pozew Activision był tylko PR-ową zagrywką (tak twierdzi EA - przyp. red.), w tej sprawie rzeczywiście jest sporo pytań, które muszą znaleźć odpowiedzi. A fakt, że doszło do pozwu to [wiadomość] od Bobby'ego Koticka, który tym samym ładuje swojego obrzyna i mówi całemu światu - lepiej z nami nie zadzierajcie.
Pojawił się również (mało nam mówiący) nowy komentarz od Michael'a Patcher'a w sprawie przyszłorocznego Call of Duty.

Sądzę, że listopadowe Call of Duty będzie stworzone przez Sledgehammer Games. Activision celowo ukrywa to, kto będzie tworzył kolejne Call of Duty, [...] i nie ma przesłanek, by stwierdzić, że będzie to Infinity Ward. Pewne jest tylko to, że w 2011 roku dostaniemy nową grę z cyklu.
źródło : modernwar.pl
 

T0Mmy

Banned
Ee tam tyle już było tego typu akcji że mi sie nie chce w to wierzyć
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Martwią mnie te wojny między nimi, bo chce w przyszłym roku zobaczyć Modern Warfare 3 i nie chcę żeby pracami nad tą częścią zajął się Treyarch czy tam ktoś inny... Tylko Infinity Ward potrafi stworzyć dobre MW.
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
niech się wszyscy pozabijają a następnego CoDa niech zrobi Rockstar, wtedy będziemy miec pewnośc ze gierka będzie dopracowana i przemyślana na 100%.
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Rockstar niech robi GTA, a nie smaży kotlety (Cody) dla Koticka.
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
A ja proponuje, żeby nowego Coda robiło xboxforum.pl :) !!!
nie chce mi sie czytac nawet kolejnego sporu który bedzie się ciągnął I ODBIJE TYLKO NA GRACZACH!
 

NonbankSpace

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie Rock niech się zajmie GTA i L.A Noire
A Infinity mogli by wydać grę w 2012 i było by git ;D
jak by się udalo ;D
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Najlepiej, jakby serię CoD już zakończyli, niech odejdzie w chwale, bo stanie się z nią to samo, co z NFS'em, a tego chyba nikt nie chce ;)
Dla większości z nas wystarczy nam bardzo dobry Battlefield, CoD już dawno zeszło na drugi plan.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
QwerTaj nie zupełnie, według mnie Call of Duty nadal króluje, tyle że ta seria zaczęła się w 2003 roku a Battlefield o ile sie nie myle.. no później :) niech wypuszczą nowe Call of Duty na początek 2012 roku i dobrze dopracują kolejną część (MW3 zapewne).
 

Wasa

Użytkownik
Użytkownik
up ^
Battlefield 1942 (11 września 2002)
Call of Duty (29 października 2003)
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
QwerTaj nie zupełnie, według mnie Call of Duty nadal króluje, tyle że ta seria zaczęła się w 2003 roku a Battlefield o ile sie nie myle.. no później :) niech wypuszczą nowe Call of Duty na początek 2012 roku i dobrze dopracują kolejną część (MW3 zapewne).
To się trochę zdziwisz bo seria Battlefield jest starsza od COD i była przed 2003r :) Battlefield 1942 ( PC ) - Encyklopedia Gier | GRY-OnLine

Z tego co wiem Sledgehammer Games miało wypuścić kolejną część COD i bardzo możliwe że będzie ona w 2011r a od IW dostaniemy COD w 2012r.

Activision obawia się gry Respaw Entertaiment dlatego składają pozew :D
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
A ile wyszło porządnych Battlefield'ów, a ile CoD? Bad Company 2 mocno odświeżyło serię i po jednej części wszyscy zaczynają chwalić całego Battlefield'a... Takie moje zdanie, ale nie chce sie kłócić bo każdy woli co innego :)
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Moim zdaniem każdy Battlefield był doskonały, zwłaszcza multiplayer. Battlefield Heroes to już w ogóle poezja.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
A ile wyszło porządnych Battlefield'ów, a ile CoD? Bad Company 2 mocno odświeżyło serię i po jednej części wszyscy zaczynają chwalić całego Battlefield'a... Takie moje zdanie, ale nie chce sie kłócić bo każdy woli co innego :)
Porządnych BFów? BF2, BF Vietnam, BF43, BF BC2 ... A COD 1, 2 i 4. BFa dopiero teraz chwalą bo to nie jest seria konsolowa a PCtowa.

Widać że Activision się obawia konkurencji i chce ją wyeliminować :)
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Activision nie ma już pomysłów na gry i próbuje blokowa konkurencje na drodze prawnej.
 

RSA

Użytkownik
Użytkownik
Dla większości z nas wystarczy nam bardzo dobry Battlefield, CoD już dawno zeszło na drugi plan.
Nie wypowiadaj sie za kogos, bo az mnie juz mdli od tego wychwalania BC2. :)

Czego sie nie robi dla kasy, jedna strona bedzie atakowac druga bo wplywy sa ogromne.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Zresztą... niech robią co chcą, byle dobre Call of Duty wyszło :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom