problem podłaczenia x-boxa do sieci lokalnej...

fire

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich.Mam problem zwiazany z x-boxem.Próbowałem podłaczy moja konsolke(x-box 360 Slim)do jednostki centralnej przez kabel crossowany ethernet do modemu zaintegrowanego bodajze pod płyte głowna.Komputer mam podłaczony pod druga siec lokalna 4.Modem dostałem od dostawcy internetowego i wszystko działa git,lecz gdy chce xboxa podłaczyc pod mój zaintegrowany modem to wyskakuje żółty trójkąt z wykrzyknikiem i komunikat "możesz nie mieć dostępu do internetu lub do niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił ponieważ siec nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera". Pod spodem jest napraw jak to wciskam to nic nie daje.Prosze o pomoc...
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Chyba nie wiesz co robisz, modem od dostawy czy karta sieciowa od dostawcy, nie ma zintegrowanych modemow w plycie glownej
Od kogo masz neta i w jaki sposob jest on podlaczony do kompa ?
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Internet ''ynet'',a podłaczonego mam przez karte sieciowa od dostawcy.Xboxa chcę uruchomić prze drugi już wbudowany slot z tyłu komputera znajdujacego sie obok wejsc na usb.Jednak jak już wczesniej napisałem pojawia mi się problem,który opisałem wyżej.

Więc co powinienem zrobić w tym wypadku?Jak oczywiście można to chciałbym wyjasniena jak powinienem postępować w ty wypadku od początku do samego końca.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Uslugodawca dal ci karte sieciowa bo mac adres karty ktora ma jest wpisany w serwerach twojego uslugodawcy i tylko ta karta ma dostep do sieci, musial bys sklonowac (przepisac mac adres) z karty sieciowej do konsoli, to najprostszy ale nie zalecany sposob bo moga i raczej wystapia konflikty IP z reszta do tego potrzeba switcha, drugi sposob to udostepnienie neta za pomoca twojego kompa ale musisz ustawic inna podsiec dla konsoli niz masz od strony usługodawcy, tzreci sposob to kupno routera i od niego wyprowadzenie neta, oczywiscie po ówczesnym ustawieniu takiego routera
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
To najlepszy sposób wydaje mi sie narazie drugi.Od czego miałbym zaczać?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Zobacz poniższy poradnik

Konfiguracje Xbox Live | Artykuły
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
W tym poradniku nie ma mojego dostawcy.Czy mogę dostosować się np.:Neostrada TP?
I drugie pytanie,ale inny już temat.Słyszałem,że nie warto przerabiac konsoli,ponieważ nie bedzie działała usługa xbox live?Czy przerobienie ma jeszcze jakieś wady,bo w sumie rzecz biorąc to gry na xboxa te nie najnowsze już mozna kupic za przyzwoita cenę.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Oczywiscie ze nie ma bo twoj to maly osiedlowy dostawca, mozesz uzyc ustawien z tp, xbl dziala po przerobce ale mozesz dostac bana
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Acha dzięki serdeczne za pomoc:)
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Wczoraj pisałem już na ten temat,lecz dalej mam z tym proble.Dostałem wczoraj taki oto poradnik Konfiguracje Xbox Live | Artykuły .Postąpiłem według niego.Choć nie było mojego dostawcy sieci,więc postąpiłem według wskazówek neostrada tp.Problem jest w tym,że jedna wtyczka kabla crossowanego podłaczonego do konsoli nie świeci.Konsola nie może połaczyc sie z netem w moim komuterze.Do karty sieciowej dołaczonej przez dostawcę ''ynet'' mam normalnie podłaczony kabel zwykły ethernet.Z slotu z tyłu komputera,który miałem już od samego poczatku,gdy go zakupiłem idzie kabel crossowany do konsoli,który zakupiłem oddzielnie.Nie ma już nawet tego żółtego trójkacika w którym był wykrzyknik.Wyglada,że wszystko chyba jest git,lecz w połaczeniu lokalnym 5 do której chce podpiac konsole ip oraz maski podsieci w Stan:połaczenie lokalne 5 nie ma,zakładka OBSŁUGA.W TCP/IP wpisałem wszystko ręcznie tak jak w poradniku,ale może powinienem wpisać w IP koncówce 192.168.0.2 a nie 0.1 bo mam dwa połaczenia lokalne 4 i 5.Natomiast w konsoli powinienem chyba też tą koncówke zmienić na 0.3.Sam już nie wiem co robie żle.PROSZĘ O POMOC
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Mógłby mi ktoś pomóc w związku z moją sprawą?
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Mógłby mi ktoś pomóc w związku z moją sprawą?
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Mam dwa połaczenia lokalme 4 i 5.Do 4 jest podłaczony ynet,zaś do 5 kabel crossowant ethernet,który idzie do konsoli.Drugi jego koniec nie świeci.Niby postąpiłem według poradnika,który jest wcześniej.Co mam zrobić.Czy każda karta sieciowa musi mieć inną końcówke Ip?Połączenie lokalne 4 np.0.1,połaczenie lokalne 5 np.0.2,natomiast xbox np.0.3?
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
W kompie mam kartę sieciową zintegrowaną z płytą na której jest jedno wejście.Do tego wejścia chcępodpiąć xboxa kablem crossowanym.Dostałem od dostawcy drugą kartę sieciową,do której mam podpięty internet''ynet''.Co mam zrobic by konsola współpracowała z komputerem?Postąpiłem według poradnika,który tu otrzymałem.wszystko zrobiłem,chyba jak należy,lecz gdy mam właczona konsole to stan połaczenia do którego jest podłaczona konsola nie ma Ip,podsieci.W protokole internetowym wpisałem jak w poradniku,lecz zastanawiam sie dlaczego dalej koncówka podpieta do konsoli nie swieci?Czy nie powinienem wpisać przypadkiem w kartę sieciową zintegrowaną z płytą do której mam podpieta konsole IP z koncówka 0.2.W karcie sieciowej,która dostałem mam już z ta koncówka IP 0.1.Może to sie ze soba kłoci?jak myslicie?
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
Czy jest tu ktoś na tym forum?Czekam i czekam i doczekac się nie mogę:confused:
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
dobra chłopaki słuchajcie coś tam pokombinowałem i wyszlo mi tak:
TO OCZYWIŚCOE W XBOXIE
wybierz zródło:
brak komputerów pc na liście

znajdz podłaczenie do sieci komputery.przed wybraniem tej opcji poczekaj 30 sekund na wyswietlenie komputera.

w karcie dołaczonej od dostawcy do której mam podłaczony internet mam tak wpisane Ip 192.168.0.1 i maska 255.255.255.0
karta sieciowa zintegrowana z płytą ma ip 192.168.0.2,maska 255.255.255.0,brama domyslna 192.168.0.2,Podstawowy serwer DNS: 194.204.152.34,Zapasowy serwer DNS: 217.98.63.164 do niej mam podłaczona konsole
natomiast konsola ip 192.168.0.3,maska 255.255.255.0,brama domyslna 192.168.0.2,Podstawowy serwer DNS: 194.204.152.34,Zapasowy serwer DNS: 217.98.63.164 CO DALEJ???
 

fire

Użytkownik
Użytkownik
wyskoczyło mi cos takiego:wprowadzony serwer dns nie zmienił nazwy serwerów xbox live i witryny xbox.com.wyłacz router(nie mam)lub modem,włacz go ponowniei odczekaj 30s.

router lub modem moze nie pprzepisywac automatycznieustawien serwerów dns.mozesz spróbowac recznie wprowadzic ustawienia dns.co mam robic?
 

Do góry Bottom