Problem "przeczysc szmatka"

kizior_6

Świeżak
Świeżak
Nagrałem "ImgBurn" Fallout 3 na płytke verbatim prędkością 2.4, sprawdziłem programem "abgx360", niby wszystko dobrze było. Gram jakieś 10 minut i wyskakuje błąd płyty, wyczyść miękką szmatką i coś tam coś tam. wychodzi mi do menu, ok włączam grę jeszcze raz i dalej gram- 10 minut i znów, próbowałem zgrać grę na HDD ale przy 71% pisze żeby wytrzeć i tak 2 razy przy 71% się zatrzymywało, co zrobić żeby nomalnie chodziło? Nagrać jeszcze raz?:(
Prosze o pomoc!
 

zimak666

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj nagrac jeszcze raz może pomoże:)
 

Wicher

Użytkownik
Użytkownik
musisz nagrać jeszcze raz ... płyta do śmieci :(
 

kizior_6

Świeżak
Świeżak
Ok, dzięki- tylko że nagrać ten sam plik, czy nowy ściągać znów??
 

baxito

Użytkownik
Użytkownik
Nagraj ten sam, nie musisz ściągać nowego :)
 

kizior_6

Świeżak
Świeżak
Ok, jak kupie płyty i nagram to napisze czy poszło, dzięki za pomoc!
 

Jazzhoo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
tez czasami tak mam w niektorych tytulach tylko, ze nie zawsze w tym samym momecie gry. czasami jest tak, ze gra siadzie, ale po restarcie już jest ok!
 

Mati_2006

Banned
Użytkownik
nagraj jeszcze raz ale na kompie nic nie rób tez tak miałem jak przy nagrywaniu miałem włączone gg
 

kizior_6

Świeżak
Świeżak
Nagrałem jeszcze raz i wszystko chodzi, dzięki chłopaki !!
 

zimak666

Użytkownik
Użytkownik
np:)
 

mlocus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
witam mam tki sam problem i próbowałem już chyba wszystkiego już 5 płytek poszło a za każdym razem inna gre próbuje nagrać i nie wiem co robić pomocy
 

nervin

Świeżak
Świeżak
Hehe ja tez mam to samo. Ale mam taka historie: w 2008 zrobilem kopie zapasowe :) ponad 40plyt i nigdy z nimi nie mialem problemu i kilka dni temu znajomy oddal mi moja konsole, wiec zdobylem nowe tytuly, zrobilem wczoraj kopie 5gier (taka sama metoda jak zawsze) i zadna nie chce sie uruchomic.. Xbox widzi plyte, nawet pokazuje tytul gry, ale kiedy ja uruchamiam wyskakuje blad 1.wyczysc szmatka.. 2. ponownie uruchom konsole. I nie wiem o co cho... Te wczesniejsze kopie uruchamiaja sie nadal bez problemu tylko z tymi nowymi cos nie tak.. POMOCY :)
 

berbecios

Świeżak
Świeżak
Mam podobny problem co kolega. Proszę o pomoc. Próbowałem wszystkiego i nie wiem co jest źle.
 

Sblade86

Użytkownik
Użytkownik
Wg. mnie to wina tego że nie każda płyta jest "dobra" ewentualnie nagrywarka płata figle ja w takich przypadkach jesli w grze pojawia sie taki komunikat to sprawdzam czy zgra się na dysk bo tak to wiekszosci przypadkow gra sie zawieszala (tzn.ten irytujący komunikat ze szmatką...) moze tez być wina źle ściągniętych plików itp. a jak gra sie nie chce zapisac na dysk i ten wyżej opisany błąd... to szukam innego źródła.
 

dragunov

Świeżak
Świeżak
Mój 1-miesięczny Xbox (czyli praktycznie nówka) ma ogromne problemy z odczytem płyt wypalanych z prędkością x2.4, cały czas wywala błąd "ze szmatką" i nie ma szans wrzucić takiej gry na dysk. Natomiast płytki wypalone x4 działają idealnie, żadnych zwiech itp. Moja nagrywarka to Pioneer DVR 216D (również nowiutka), a płyty to Verbatim'y (choć na Emtecach jest dokładnie to samo).

Także jak macie takie problemy, to spróbujcie wypalić płytę z prędkością x4.
 

lunarred2

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętajcie o tworzeniu pliku textowego z LayerBreak w przypadku gdy nie macie go ustawionego na stałe. Objawami jego braku najczęściej jest to iz płyta wydaje się dobrze nagrana konsola nawet ja widzi w menu lecz po włączeniu wyskakuje error. Poza tym dobrze sprawdzajcie speed nagrywania, gdyż czasami chodź ustawimy na x2,4 lub x4 to przy danym nośniku, mogą być one w praktyce nie dostępne i program automatycznie wypali z największa możliwa prędkością. Niestety nawet verbatime verbatimowi czasem nie równy:p
 

rob bmw3

Świeżak
Świeżak
Wcześniej nagrywałem x2,4 i czasem wyskakiwał ten tekst "wyczyść szmatką" teraz na nowym kompie nagrałem na x6 i wszystko OK.
Moim zdaniem zależy to od jakości nagrywarki co idzie w parze z jakością nagranej płyty.
 

Bejita

Użytkownik
Użytkownik
Ja nagrywam na verbatimach a nagrywarkę mam nawet nie wiem jaką w laptopie samsunga i wszystko pięknie działa :p
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
Bylo juz miliony razy...

wina nagrywarki
wina plytki
wina napedu w x360
zle nagrana


Kosz
 

Do góry Bottom