Problem z DNSami.

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Otóż mam problem z DNSami. Gdy testuje połączenie z Xbox Live wyskakuje błąd:
Wprowadzony serwer DNS nie zamienił nazwy serwerów usługi Xbox LIVE i witryny Xbox.com
Stan:
W: 0000 - 0021
X: 0000 - F001
Y: 0000 - 0000
Z: 8015 - 1904
ID: 0002 - 0002
Próbowałem już wielu DNSów: 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.1.2, na automatycznym w ogóle nie działa.
Czytałem inne tematy, ale nic nie pomogło.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jak łączysz xboxa z netem ?
To co wpisywałeś to nie adresy DNS tylko komputer/router w sieci wew. ktory ma dac DNS ale ich nie daje bo najwidoczniej dajesz zle adresy, zobacz DNS google tzn 8.8.8.8 i 8.8.4.4. ale czy zadziala zalezy jak laczy sie konsola z netem
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Poprzez router wi-fi. Te DNSy nie działają.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Router sam przydziela ci IP ?
Jak tak to jakie IP ?
Te DNS od google nie dzialaja ?

Zobacz TO (jak wyswietli ci sie komunikat logowania dawaj po prostu anuluj)
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Router ma ustawione statyczne ip: 192.168.0.199, gdyż na dynamicznym wyskakuje błąd:
Weryfikacja ustawień routera zakończona błędem
1. Proszę sprawdzić typ i parametry połączenia WLAN.
2. Proszę sprawdzić połączenie sieciowe i spróbować ponownie
Więc ustawiłem na statyczne.
DNSy jak już pisałem nie działają.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Neta masz z sieci osiedlowej ?
DNS w twoim przypadku to adres routera
Router ma wlaczony serwer DHCP ?
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Net od Netii. Adres routera to 192.168.1.1 a tego już próbowałem.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
To niby w jaki sposob ustawiasz statyczne IP jak masz miec IP zew ktore ci przydziela netia ?
W routerze ustawiasz laczenie po przez PPPoE i wpisujesz login i haslo
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Zmieniłem na PPPoE na oryginalnej stronce routera i nie działało. Spróbowałem skonfigurować na nowo router i jest ten sam błąd co podczas konfiguracji na dynamicznym IP.
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Jaki masz router ?
Co ustawiałeś dokładnie, ustawiles VCI, VPI, Eskapulacje ?
Przed routerem masz cos jeszcze czy tylko linie telefoniczna ?
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
VPI: 8
VCI: 35
Enkapsulacja: PPPoE LLC
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
No to masz zle ustawiona siec, TD-8816 to router adsl, ustaw go w trybie bridge i ustaw mu tak jak napisales wyzej tzn:

VPI: 8
VCI: 35
Enkapsulacja: PPPoE LLC


I upewnij sie ze TD-8816 ma wylaczone DHCP w ustawieniach NAT
WR340G ustaw PPPoE i tam wpisujesz login i haslo i musi dzialac z reszta sam mam tak tylko ze inne modele tplinka no i WR340G musi miec wlaczone DHCP
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
No dobra jutro spróbuję.
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Działa. Mam tylko pytanie co trzeba zrobić aby podłączyć internet do PC z TL WR340G. TD 8816 też musi być na bridgu i kablem RJ-45 podłączyć TL? Bo gdy miałem na PPPoE to tak nie działało.
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Podłączasz przez router tplinka
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Działa. Mam tylko pytanie co trzeba zrobić aby podłączyć internet do PC z TL WR340G. TD 8816 też musi być na bridgu i kablem RJ-45 podłączyć TL? Bo gdy miałem na PPPoE to tak nie działało.
TD8816 ma dzialac w trybie bridge (modemu), a WR ma byc w PPPoE i on wybiera polaczenie, wszystkie urzadzenia podlaczasz pod WR340G, pod TD8816 podlaczasz tylko WR340G, w gniazdo WAN WR340G podlasz kabel idacy z TD8816
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Ok czyli tak jak myślałem.
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli chcę połączyć się na Neo (to znaczy wziąłem swoje routery i chce się połączyć u kogoś na Neo) muszę zmieniać coś oprócz nazwy użytkownika i hasła?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Nie ale jezeli ta osoba nie ma neta to zapomnij o podlaczeniu neta bo ona na centralce nie ma neta wlaczonego, login i haslo teoretycznie zadziala jesli jestes w zasiegu jednej centralki, dalej osobiscie juz nie sprawdzalem
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Wiem wpisuję właśnie hasło i login tej osoby, która ma net w Neo. Jednak nie podłącza. Ale prawdopodobnie to wina komputera, bo modem też raz łączy, raz nie.
 

Do góry Bottom